راه‌اندازی ستاد ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر در استان مرکزی نفت و انرژی

راه‌اندازی ستاد ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر در استان مرکزی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - استاندار مرکزی گفت: ستاد ویژه انرژی های تجدید پذیر با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت های تولید انرژی های تجدیدپذیر و پاک ذیل تفاهم نامه با سازمان انرژی های تجدیدپذیر راه اندازی شده و 9 دستگاه عضو این ستاد هستند، شهرداری ها نیز می توانند در این حوزه ورود کنند.

فرزاد مخلص الائمه روز یکشنبه 8 آبان در شورای برنامه ریری و توسعه استان مرکزی اظهار کرد: تامین پایدار انرژی و آب شرب جزو خطوط قرمز قطعی دستگاه های اجرایی است و باید با تمام وجود برای این دو مهم تلاش و برنامه ریزی شود.
وی افزود: هرکدام از این مقوله ها به طریقی با امنیت ملی گره خورده و اگر نتوان از برق و آب به درستی بهره برداری کرد منجر به اخلال در نظام زیستی محیطی و اتلاف در منابع ملی و... می شود.
استاندار مرکزی تصریح کرد: به جهت ناکارآمدی نظام اقتصاد آب و برق، به دلایل مختلف در تحقق اهداف برنامه دچار اختلال و اشکال هستیم. حجم اتلاف انرژی و آب در کشور بسیار بالااست و بر خلاف تصور، اتلاف در تولید بیش از اتلاف در بخش مصرف است.
مخلص الائمه بیان کرد: در استان و کشور، در تحقق اجزای مختلف برنامه عقب هستیم و منطبق با برنامه پیش نمی رویم، لذا تقاضا داریم که در برنامه هفتم در حوزه انرژی با قدرت برنامه ریزی شود.
وی اضافه کرد: مدیران استانی نباید منتظر وزارتخانه و ابلاغ از تهران باشند بلکه باید با جدیت کار کرده و نیازهای برنامه هفتم را احصا کنند و ظرفیت های متعدد را مورد استفاده قرار دهند تا در برنامه هفتم نیازها و نگرانی ها دیده و برطرف شود.
استاندار مرکزی ضمن تشکر از وزارت نیرو بیان کرد: امسال تابستان بسیار کم تنشی را پشت سر گذاشتیم و در حوزه مصرف عمومی به مردم تنشی وارد نشد که کار بزرگی بود و جای تشکر از وزارت نیرو دارد.
مخلص الائمه با بیان اینکه امید داریم در حوزه انرژی های تجدیدپذیر اتفاق بزرگی در استان رخ دهد، گفت: بزرگترین نیروگاه تجدیدپذیر کشور در محلات با ظرفیت 100 مگاوات در حال ساخت است و امیدواریم بتوانیم هدف 700 مگاواتی را محقق کنیم.
وی اضافه کرد: ستاد ویژه انرژی های تجدیدپذیر استان با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت های تولید انرژی های تجدیدپذیر و پاک با تاکید بر انرژی های خورشیدی از طریق هماهنگی های بین دستگاهی و جلب مشارکت بخش های مختلف دولتی، عمومی و خصوصی و بهره گیری از ظرفیت های موجود، ذیل تفاهم نامه با سازمان انرژی های تجدیدپذیر راه اندازی شده و 9 دستگاه عضو این ستاد هستند. شهرداری ها نیز می توانند در این حوزه ورود کنند.
وی با بیان اینکه در تهران انرژی های تجدیدپذیر در مصارف عمومی شهری استفاده می شوند و می توان در استان با تشویق صنایع و شرکت شهرک ها و... در این راستا گام برداشت، اظهار کرد: تکمیل آبرسانی به اراک از سد کمال صالح، ترمیم رودخانه بخش مرکزی ساوه، آبرسانی به شهر تفرش با 350 میلیارد تومان اعتبار و تکمیل خطوط و پست 400 کیلو ولت خمین با اعتبار 100 ملیارد تومان، تکمیل شبکه فشار متوسط 63 شهباز و قره کهریز با 10 میلیارد تومان اعتبار، انتقال آب از کوچری به شمال استان با 500 میلیارد تومان اعتبار، تکمیل پست 400 کیلوولتی زرندیه و تکمیل پست های برق شهر های صنعتی ایبک آباد، خمین، ساوه، دلیجان، زاویه و ناحیه صنعتی نخجیروان و سمقاور از جمله مصوبات مهم سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی در این حوزه بوده است که امیدواریم مسئولین مربوطه اعتبارات را پیگیری کنند.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تحول دیپلماسی اقتصادی در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

هیوندا در آمریکا باتری‌سازی می‌کند

بازار طلای جهانی سرد شد

واردات یک میلیون و 750 هزار تن گندم از بندرامام به کشور

آرامی: ساخت مسکن مطالبه عموم جامعه از وزارت راه و شهرسازی است

تغییر و تحول در قدیمی‌ترین شهرک غرب تهران

رابطه سرمایه اجتماعی و دموکراسی

فریب تبلیغات وام را نخورید!

کالاهای ایرانی و بازار عراق

بسته‌های ارزی بی‌فایده

چرایی خروج پاکستان از خط لوله صلح

چند نکته درباب حمایت از کسب‌و‌کارهای دیجیتال

تغییر 5000 کیلومتر از خطوط مسی برق/ راه دزدی کم می‌شود

بازتاب یک پیروزی و تزریق شادی ملی؛ فوتبال زخم‌ها را ترمیم می‌کند؟

آپارتمان نقلی در شرق تهران چند؟

15 طرح اقتصادی کرمانشاه در مسیر بازار سرمایه

اختلال در جریان درآمدی بانک‌ها

چین تا کجا با ایران می‏‌ماند؟

دوراهی سیاست پولی اروپا

بوم‌گردی‏‏‌ها نجات می‏‏‌یابند؟

جدال بی‌پایان مخابرات و شورای رقابت

ریشه‏‏‏‌ها و علل جاماندگی خاورمیانه

آدرس غلط از رانت خودرویی

معرفی مقصر متان در تهران

دانشجویان علیه «شی»

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.