فقر در آلمان به طرز قابل توجهی افزایش یافته است اقتصاد جهان

فقر در آلمان به طرز قابل توجهی افزایش یافته است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - نسبت افراد فقیر در آلمان طی یک دهه گذشته بیش از 40 درصد افزایش یافته است؛ در همین حال دولت آلمان قصد دارد در شرایط مشکلات اقتصادی، 90 درصد مالیات بر سود انرژی پاک وضع کند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از البیان، یک مطالعه تخصصی نشان داده که فقر در آلمان در دهه گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
موسسه علوم اقتصادی و اجتماعی (WSI) وابسته به بنیاد هانس بوکلر، که نزدیک به اتحادیه‌های کارگری در آلمان است، روز گذشته در گزارشی اعلام کرد: نسبت افراد فقیر که کمتر از 50 درصد درآمد متوسط ​​دارند، بین سال‌های 2010 تا 2019 بیش از 40 درصد افزایش یافته است.
این گزارش تاکید کرد: موارد زیادی وجود دارد که حاکی از تشدید فقر در سال‌های بعد به دلیل عواملی مانند همه گیری کرونا (کووید 19)، انفجار قیمت انرژی و تورم بالا است.
نویسندگان گزارش، نتیجه مطالعه خود را با این جمله خلاصه کردند که تعداد افراد تحت تأثیر فقر در آلمان در سال 2019 بیش از هر زمان دیگری بود.
آنها توضیح دادند که باوجود توسعه اقتصادی خوب در دهه گذشته و نرخ پایین بیکاری در آلمان، خانواده‌های فقیر از این امر بهره مند نشدند، بلکه وضعیت آنها همچنان رو به افول است.
در این گزارش آمده است که شکاف فقر ​​یعنی مبلغی که یک خانواده متوسط ​​از دست می‌دهد تا زمانی که به زیر خط فقر می‌رود از 2968 یورو در سال 2010 به 3912 یورو در سال 2019 افزایش یافته است.
* اعمال مالیات 90 درصدی بر سود انرژی پاک در آلمان
از سوی دیگر آلمان از طرح خود برای بازیابی 90 درصد از سود حاصل از برخی پروژه‌های انرژی پاک خبر داد که قرار است دولت این کشور آن را برای تامین مالی بسته کمکی مصرف‌کنندگان بکارگیرد.
بر اساس پیش‌نویس قانونی در آلمان، دولت قصد دارد 90 درصد از سود بیش از 130 یورو در هر مگاوات ساعت تولید شده توسط نیروگاه‌های خورشیدی، بادی فراساحلی و نیروگاه‌های هسته‌ای را از آن خود کند.

فصل تجارت

سیاستمداران آلمانی در تلاش هستند تا برخی از سودهایی را که شرکت‌هایی مانند RWE AG از قیمت‌های بالاتر انرژی کسب می‌کنند، پس بگیرند.
آلمان در حال توسعه تولید برق با استفاده از زغال سنگ برای تامین نیازهای زمستانی است و دولت آلمان برای تولیدکنندگان برق در یک منحنی صعودی مالیات اعمال خواهد کرد.
دولت آلمان برای بیش از 52 یورو به ازای هر مگاوات ساعت تولید شده از نیروگاه‌های زغال سنگ و 28 یورو برای نیروگاه‌هایی که از نفت استفاده می‌کنند، مالیات وضع می‌کند.
همچنین این اقدامات به صورت ماسبق به مدت ده ماه از ابتدای سپتامبر 2022 تا پایان ژوئن 2023 اعمال خواهد شد و تا پایان سال 2024 قابل تمدید است. این اقدامات به صورت ماسبق به مدت ده ماه از ابتدای سپتامبر 2022 تا پایان ژوئن 2023 اعمال می‌شود و تا پایان سال 2024 قابل تمدید است.
آلمان یک بسته حمایتی 54 میلیارد یورویی را در 22 نوامبر ارائه کرد که بر اساس آن، قیمت گاز را برای مشاغل و خانوارها از سال آینده محدود می‌کند و بخشی از بسته‌های یارانه‌ای برای قبوض برق خانوارهای آلمانی هم از محل مالیات بر سود فوق العاده تامین می‌شود که به گفته دولت آلمان انتظار می‌رود مبلغ دو رقمی میلیاردی از محل آن جمع آوری شود.
پایان پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ادامه بررسی لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت

امکان نوبت‌گیری تلفنی برای معاینه فنی خودرو در تهران

اعزام راهنمایان گردشگری ایران به جام جهانی قطر

صادرات 414 تن کالا از بوشهر به قطر

3 انتصاب جدید در شهرداری تهران

تا مشکل صنعت خودروسازی حل نشود مشکل محیط زیست و آلودگی هوا حل نخواهد نشد

مرکز تحقیقات پسته در زرندیه راه‌اندازی می‌شود

تحول دیپلماسی اقتصادی در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

هیوندا در آمریکا باتری‌سازی می‌کند

بازار طلای جهانی سرد شد

واردات یک میلیون و 750 هزار تن گندم از بندرامام به کشور

آرامی: ساخت مسکن مطالبه عموم جامعه از وزارت راه و شهرسازی است

تغییر و تحول در قدیمی‌ترین شهرک غرب تهران

رابطه سرمایه اجتماعی و دموکراسی

فریب تبلیغات وام را نخورید!

کالاهای ایرانی و بازار عراق

بسته‌های ارزی بی‌فایده

چرایی خروج پاکستان از خط لوله صلح

چند نکته درباب حمایت از کسب‌و‌کارهای دیجیتال

تغییر 5000 کیلومتر از خطوط مسی برق/ راه دزدی کم می‌شود

بازتاب یک پیروزی و تزریق شادی ملی؛ فوتبال زخم‌ها را ترمیم می‌کند؟

آپارتمان نقلی در شرق تهران چند؟

15 طرح اقتصادی کرمانشاه در مسیر بازار سرمایه

اختلال در جریان درآمدی بانک‌ها

چین تا کجا با ایران می‏‌ماند؟

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.