آبرسانی به 10 هزار روستای کشور تا پایان برنامه هفتم توسعه نفت و انرژی

آبرسانی به 10 هزار روستای کشور تا پایان برنامه هفتم توسعه

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تا پایان برنامه هفتم توسعه، روستای بالای 20 خانوار فاقد آب در کشور نخواهیم داشت.

مجید آقازاده شب گذشته در شورای معاونین شرکت آبفا خراسان شمالی اظهار کرد: طرح جهادی آبرسانی به 10 هزار روستای کشور یک ابر پروژه محسوب می‌شود که پیش از این سابقه نداشته و توسط دولت سیزدهم در حال اجرا است.
وی با تاکید بر اینکه اجرای این ابرپروژه 47 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: یک میلیون خانوار و 4 میلیون نفر جمعیت تحت پوشش این ابرپروژه قرار خواهند گرفت و حدود 14 هزار و 600 کیلومتر خط انتقال و 14 هزار و 700 کیلومتر شبکه با حفر 700 حلقه چاه انجام می شود.
وی ادامه داد: در این اقدام قرار بود بیش از 7 هزار پروژه توسط قرارگاه انجام شود که 2 هزار روستا به آن اضافه شد و ما از آن با عنوان طرح جهادی آبرسانی به 10 هزار روستا در کشور یاد می کنیم.
آقازاده بیان کرد: با اجرای این پروژه 10 هزار و 600 لیتر برثانیه آب در روستاهای مورد نظر تولید می شود. همچنین 700 پیمانکار در آن ها فعال بوده و 500 هزار تن مصالح مصرف خواهد شد.
این مسئول تصریح کرد: حجم اجرای این ابر پروژه آنقدر بالاست که شرکت های تولید کننده لوله های پلی اتیلن و فراهم کننده مواد اولیه آن جوابگوی نیاز شرکت نبوده و واردات نیز انجام شد. درواقع قبلی ها می‌گفتند این ابر پروژه اجرا شدنی نیست اما در این دولت شروع شد تا شاهد توسعه کشور و رفع نیاز مردم باشیم.
معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: با این اوصاف تا پایان برنامه هفتم توسعه، دیگر روستای بالای 20 خانوار فاقد آب در کشور نخواهیم داشت.
وی گفت: در خصوص استان خراسان شمالی نیز تلاش می شود تا هرچه سریعتر تمام تعهداتمان را نسبت به استان انجام دهیم تا شاهد کاهش تنش آبی در استان و رفع مشکلات باشیم.
وی همچنین اظهار کرد: پساب، پایدارترین منبع آبی برای صنعت است لذا ضرورت دارد تا شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی به این سمت حرکت کند تا صنایع از پساب استفاده کنند.
194 روستای دارای تنش آبی در خراسان شمالی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی خراسان شمالی نیز در این جلسه اعلام کرد: 194 روستای دارای تنش آبی در استان وجود دارد که جمع کسری آب آن ها 611 لیتر بر ثانیه بوده و بیش از 618 میلیارد تومان اعتبار نیز برای رفع تنش آبی در آن‌ها نیاز است.
نعیمی گفت: تکمیل بودن ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب بجنورد و عدم امکان توسعه شبکه، مشکل حاد دفع فاضلاب در مناطق فاقد شبکه فاضلاب شهری، عدم تحقق مصوبه اعتبار 100 میلیارد تومانی از محل پتروشیمی برای تصفیه خانه فاضلاب و همچنین عدم تمایل صنعت برای سرمایه گذاری در حوزه پساب بخشی از مشکلات استان در حوزه فاضلاب است.
وی تصریح کرد: استان خراسان شمالی استانی مرزی با شرایط خاص است که سبب محرومیت آن شده؛ لذا لازم است تا مسئولان مرکز، با این نگاه به محرومیت زدایی استان کمک کند.
مشکلات حوزه آب و فاضلاب خراسان شمالی در شهرستان های مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهای رفع آن ها نیز بررسی شد.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری «جشن ملی پرچم» در مجموعه گردشگری عباس آباد

پارک جنگلی سرخه حصار، آماده میزبانی از گردشگران در روز طبیعت

رشد توزیع زمانی و مکانی سفر نسبت به سال گذشته

ثبت 850 هزار بازدید از سعدآباد

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟

در ایام نوروز کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها مشهود است/ بیمارستان‌های خصوصی با سازمان‌های بیمه گر همکاری لازم را داشته باشند

انضباط مالی دولت و تقویت اقتصاد غیردولتی ضرورت دارد/ لزوم پالایش قوانین با رویکرد مردمی سازی فعالیت اقتصادی

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چگونه آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چطور ایران توانست در لاهه آمریکا را شکست دهد

قطع برق مناطقی از اهواز در پی برخورد کوئیک با شبکه

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ واشنگتن و تهران برای تعیین میزان غرامت مذاکره کنند

تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023

2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.