مخابرات ایران با قدرت طرح توسعه فیبر نوری را پیش می‌برد ارتباطات و رسانه

مخابرات ایران با قدرت طرح توسعه فیبر نوری را پیش می‌برد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این شرکت با قدرت و قوت موضوع توسعه فیبر نوری را پیش می برد تا خدمات خوبی در آینده به مردم ارائه شود.

درحال حاضر فیبرنوری بخش مهمی از تجهیزات ارتباطی زیرساختی در جهان را تشکیل داده است، پروژه‌ای که تحقق آن با آغاز به کار دولت سیزدهم درصدر برنامه های وزارت ارتباطات قرار گرفت.
شبکه زیرساخت کشور با سرمایه‌گذاری دولت، بیش از 70 هزار کیلومتر فیبر را برای اتصال شهرهای مختلف کشور به یکدیگر فراهم کرده، اما در داخل شهرها هنوز شبکه دسترسی یا آخرین لایه اتصال به ساختمان‌های مسکونی و تجاری کشور با تجهیزات قدیمی هم وجود دارد که به شبکه مسی مشهور است؛ این شبکه به‌رغم گستردگی زیاد، توانایی کمی برای سازگاری با فناوری‌های جدید و استفاده از خدمات پهن باند دارد.
این در حالی است که بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی تا سال 1404 باید 80 درصد خانوارها و 100 درصد کسب‌وکارها با متوسط سرعت 25 مگابیت‌ برثانیه به پهن‌باند ثابت دسترسی داشته باشند و دسترسی 20 میلیون خانوار و پنج میلیون کسب‌وکار تا سال 1404 به اینترنت پهن‌باند ثابت باید بر بستر فیبر نوری شکل گیرد.
سال گذشته اقدامات بسیاری در جهت پیشبرد این پروژه انجام شد؛ به گونه‌ای که برخی استان‌ها تحت پوشش کامل این فناوری قرار گرفتند؛ کار در 455 شهر آغاز و بیش از 1200 کیلومتر فیبرکشی انجام شده است و قریب به سه میلیون خانوار تحت پوشش اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبرنوری قرار گرفته‌اند.
همچنین چندی پیش از سوی وزیر ارتباطات اعلام شد که آیین‌نامه بند «س» تبصره 7 قانون بودجه تصویب شد. بنابراین با این مصوبه «حساب توسعه شبکه فیبر نوری» با سرمایه اولیه 1000 میلیارد تومان ایجاد می‌شود که نقطه عطفی در تامین مالی طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهاست. علاوه بر موارد گفته با اجرای این پروژه و سایر اقدامات، مسیر ایجاد 10 میلیون پوشش تا آخر سال هموار خواهد شد.
در همین رابطه به تازگی، مجید سلطانی- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- ، درباره اینکه امسال در استان تهران چند میلیون نفر تحت پوشش فیبرنوری قرار می‌گیرند، اظهار کرد: زمانی که طرح نجمای تهران را که ابلاغ کردیم و حدود یک میلیون و 700 هزار پورت توسعه برای یک بازه زمانی سه الی چهار ساله درنظر گرفته ایم.
وی افزود: شاید یکی از استان‌های پیشرو ما در زمینه توسعه فیبر نوری استان تهران است و هر هفته هم خبرهای آن شنیده می‌شود. ما در شرکت مخابرات ایران کار را انجام داده‌ایم؛ ما طرح نجما را از خرداد سال گذشته شروع کردیم و الان هم آثار آن را مشاده می کنیم به گونه ای که هر هفته افتتاح پروژه در استان تهران داریم.
سلطانی در ادامه سخنانش درباره وضعیت تحت پوشش قرار گرفتن سایر استان ها تشریح کرد: ما در همه استان‌ها هستیم و امکانات داریم، مخصوصا مراکز شهر تحت پوشش شرکت مخابرات است. اگر من آمار دقیق اینکه چقدر پوشش داریم و چقدر مصرف کننده باند پهن پر سرعت داریم را اعلام کنم، مشاهده می کنید که ما با سایر شرکت ها فاصله داریم. بقیه شرکت‌ها هم تازه شروع به کار کرده‌اند اما خداراشکر مخابرات تیم خیلی خوب و قوی در همه جای کشور دارد.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: طرح نجما در همه استان‌ها درحال انجام است اما اینکه ما به استان‌ها می رویم، درواقع افتتاح نمادین است نه اینکه تازه شروع کرده باشیم. به طور مثال در مازندران افتتاح نمادین گذاشتیم و همزمان 113 طرح از 630 طرح انجام شده بود. نه اینکه به تازگی بخواهد شروع شود. یا به طور مثال چند روز گذشته به خراسان شمالی رفتم و با حضور استاندار، طرح‌های این استان را افتتاح کردیم و پس از آن افتتاح نمادین را در خراسان رضوی داشتیم و که در این استان هم خروجی‌هایی که آماده بهره برداری بود، از سه نقطه مشهد، نیشابور و اسفراین هم کار انجام شده و تحویل شد. بنابراین شرکت مخابرات ایران با قدرت و قوت موضوع توسعه فیبرنوری را پیش می برد و همکاران من در همه استان‌ها این طرح را جلو می برند و تا خدمات خوبی در آینده به مردم ارائه شود.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری «جشن ملی پرچم» در مجموعه گردشگری عباس آباد

پارک جنگلی سرخه حصار، آماده میزبانی از گردشگران در روز طبیعت

رشد توزیع زمانی و مکانی سفر نسبت به سال گذشته

ثبت 850 هزار بازدید از سعدآباد

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟

در ایام نوروز کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها مشهود است/ بیمارستان‌های خصوصی با سازمان‌های بیمه گر همکاری لازم را داشته باشند

انضباط مالی دولت و تقویت اقتصاد غیردولتی ضرورت دارد/ لزوم پالایش قوانین با رویکرد مردمی سازی فعالیت اقتصادی

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چگونه آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چطور ایران توانست در لاهه آمریکا را شکست دهد

قطع برق مناطقی از اهواز در پی برخورد کوئیک با شبکه

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ واشنگتن و تهران برای تعیین میزان غرامت مذاکره کنند

تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023

2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.