300 روستا در اصفهان به سیستم اطلاعات مکانی آب و فاضلاب تجهیز شد نفت و انرژی

300 روستا در اصفهان به سیستم اطلاعات مکانی آب و فاضلاب تجهیز شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - اصفهان- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از اجرای سیستم اطلاعات مکانی(GIS) آب و فاضلاب در بیش از 300 روستای این استان طی دو سال اخیر خبرداد.

حسین اکبریان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه پیشرو بودن استان اصفهان در اجرای عملیات GIS باعث افزایش بهره وری شده و جهاد خدمت رسانی را تسهیل کرده است، اظهار داشت: در ابتدای یکپارچه سازی آبفای شهری و روستایی، برداشت اطلاعات مکانی شبکه آب و مشترکین تنها برای 49 روستا انجام شده بود اما طی دو سال اخیر این عملیات برای بیش از 300 روستا انجام شده است و هر یک از مناطق موظف به ثبت اطلاعات مکانی حداقل 10 روستای تحت پوشش در سال است.
وی خاطرنشان کرد: هم اینک سیستم اطلاعات مکانی (GIS) آب و فاضلاب در 70 درصد شهرها و 30 درصد روستاهای استان اصفهان اجرا شده است و در حال حاضر 16 پروژه فعال نیز در سطح استان وجود دارد.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان ادامه داد: برداشت و پیاده سازی اطلاعات مکانی و توصیفی مربوط به همه شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال آب، شبکه‌های جمع آوری فاضلاب و مشترکین و احداث نقاط ماندگار بتنی در شهرها و روستاها و ثبت و به روز رسانی این اطلاعات در سامانه نجما از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در حوزه GIS شرکت آبفا است و متناسب با نوع اطلاعات، این سامانه به صورت هفتگی، ماهیانه، 6 ماهه و یا سالانه به طور مستمر به روزرسانی می‌شود که ثبت نقشه‌های ازبیلت پروژه‌های اصلاح و توسعه آب و فاضلاب، موقعیت مکانی حوادث آب و فاضلاب و مشترکین جدید در سامانه نجما بخشی از این به‌روز رسانی است.
اکبریان با اشاره به یکی از مزایای اجرای GIS فاضلاب افزود: در حین اجرای این عملیات به منظور برداشت اطلاعات توصیفی منهول‌ها، وضعیت آنها بررسی می‌شود که این امر موجب یافتن نشتی شبکه آب به داخل منهول‌ها، گرفتگی و پرشدگی منهول و پیشگیری و کاهش حوادث خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین تحلیل‌های مکانیGIS بخش آب نیز به هوشمندسازی مدیریت شبکه‌های توزیع و انتقال آب، اصلاح شبکه آب، کاهش حوادث و یافتن انشعابات غیرمجاز منجر خواهد شد.
مدیر عامل آبفای استان اصفهان با بیان اینکه با وقوع هر بحران در شبکه‌ها و تأسیسات آب یا فاضلاب، نقشه محل آن تهیه و جهت تصمیم‌گیری و رفع سریع بحران مورد استفاده قرار می‌گیرد، ادامه داد: شناسنامه تأسیسات آبفا نیز با عنوان اطلس تأسیسات آب و فاضلاب تهیه شده است.
اکبریان ابراز داشت: همچنین نظارت بر ثبت اطلاعات ویدئومتری در سامانه نجما به‌صورت مکانیزه بوده و تمامی مستندات مانند فیلم، عکس و گزارش آن در این سامانه بارگذاری و به تأسیسات مربوطه پیوند می‌شود.
وی درباره برنامه‌های آتی این سامانه خاطر نشان کرد: تکمیل 30 درصد باقیمانده GIS شبکه آب و فاضلاب و مشترکین و ادامه روند تکمیل برداشت اطلاعات مکانی روستاها در دستور کار شرکت قرار دارد و ارتقا نسخه Web GIS (سامانه اطلاعات مکانی تحت وب) در اواخر مهر ماه و Mobile GIS ( سامانه اطلاعات مکانی تحت موبایل) نیز تا اواخر سال جاری رونمایی می‌شوند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری «جشن ملی پرچم» در مجموعه گردشگری عباس آباد

پارک جنگلی سرخه حصار، آماده میزبانی از گردشگران در روز طبیعت

رشد توزیع زمانی و مکانی سفر نسبت به سال گذشته

ثبت 850 هزار بازدید از سعدآباد

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟

در ایام نوروز کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها مشهود است/ بیمارستان‌های خصوصی با سازمان‌های بیمه گر همکاری لازم را داشته باشند

انضباط مالی دولت و تقویت اقتصاد غیردولتی ضرورت دارد/ لزوم پالایش قوانین با رویکرد مردمی سازی فعالیت اقتصادی

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چگونه آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چطور ایران توانست در لاهه آمریکا را شکست دهد

قطع برق مناطقی از اهواز در پی برخورد کوئیک با شبکه

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ واشنگتن و تهران برای تعیین میزان غرامت مذاکره کنند

تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023

2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.