سقوط ارزش شکل با کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی اقتصاد جهان

سقوط ارزش شکل با کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که به دنبال کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی ارزش واحد پول این رژیم امروز نیز کاهش یافت.

گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس: به دنبال تصمیم موسسه رتبه بندی اعتباری مودیز در کاهش رتبه رژیم صهیونیستی A1 به A2 با چشم انداز منفی به آینده آن، نرخ برابری شکل اسرائیل در برابر دلار آمریکا با شروع معاملات ارزی امروز دوشنبه در سرزمین‌های اشغالی کاهش یافت.
بر اساس داده‌های بانک مرکزی رژیم صهیونیستی نرخ مبادله شکل در ابتدای معاملات امروز به 3.69 شکل در هر دلار کاهش یافت که نسبت به پایان جلسه روز جمعه که 3.66 شکل بود کاهش یافته است.
از ابتدای ماه جاری فوریه ارزش پول رژیم صهیونیستی در برابر دلار بیش از یک درصد کاهش یافته است که به گفته منابع در بازار داخلی، نرخ قابل توجهی است.
بر اساس گزارش روزنامه اقتصادی عبری گلوبز، واکنش کابینه نتانیاهو به تصمیم موسسه مودیز منجر به کاهش بیشتر ارزش پول اسرائیل خواهد شد.
مودی شفریر، استراتژیست ارشد بازارهای مالی در بانک پوعلیم رژیم صهیونیستی دیروز یکشنبه گفت: پاسخ مدیران ارشد کابینه به تصمیم مودیز می‌تواند در روزهای آینده بر ارزش شکل تاثیر بگذارد و منجر به کاهش ارزش آن در بازار ارز شود.
شفریر گفت که موسسه فیچ هم به زودی رتبه اسرائیل را اعلام خواهد کرد و احتمالا این موسسه نیز به تبعیت از مودیز رتبه اسرائیل را کاهش دهد.
از سوی دیگر، رونن مناخیم، اقتصاددان ارشد بانک مزراحی معتقد است که تخمین قدرت واکنش شکل پس از کاهش رتبه اسرائیل دشوار است.
وی افزود: کاهش رتبه به خودی خود غافلگیرکننده بزرگی نبود و حداقل تا حدی توسط بازار اسرائیل پیش بینی شده بود.
این اقتصاددان صهیونیست گفت: احتمالاً بازار اسرائیل به این واقعیت واکنش نشان می‌دهد که چشم انداز رتبه بندی برای اقتصاد اسرائیل هنوز منفی است و تا زمانی که اقتصاد به سطح قبلی خود بازگردد ادامه خواهد داشت، اما حتی در اینجا تخمین قدرت تأثیر تصمیم مودیز بر روی شکل و اینکه تاثیر تا چه مدت ادامه خواهد داشت، دشوار است.
به نوبه خود، الکس زابیکزینسکی، اقتصاددان ارشد موسسه Metaf DS Investments، گفت: بازار بر اساس آنچه در اقتصاد و تحولات جنگ اتفاق می افتد عمل خواهد کرد و در طول زمان نسبت به کاهش رتبه مودیز واکنش کمتری نشان خواهد داد.
رتبه اعتباری معمولاً نشان دهنده توانایی کشورها برای دریافت وام و میزان اعتماد به توانایی آنها برای انجام به موقع تعهدات مالی است. هر چه رتبه بندی یک کشور بهتر باشد، خطرات مرتبط با استقراض آن کمتر می‌شود، در نتیجه آن کشور شرایط بهتر برای دریافت وام با هزینه‌های کم‌تر خواهد داشت.
رژیم صهیونیستی تاکنون 19 میلیارد شکل (5.2 میلیارد دلار) وام گرفته است اما بدهی داخلی 4 برابر مبلغ استقراض خارجی است که بالغ بر 5.4 میلیارد شکل است.
کنست چهارشنبه گذشته اولین قرائت بودجه اصلاح شده دولت برای سال 2024 را تصویب کرد. طبق توضیحات گلوبز، بودجه مصوب 6.6 درصد کسری مالی ایجاد می کند
کسری فزاینده مالی رژیم صهیونیستی، به ویژه با توجه به افزایش هزینه های کابینه مربوط به جنگ جاری در غزه، یک چالش اقتصادی بزرگ برای این رژیم ایجاد کرده است.
رژیم صهیونیستی در نتیجه تجاوز نظامی علیه نوار غزه، متحمل خسارات مداوم شده است و به گفته منابع وابسته به کابینه و غیر وابسته، این جنگ هزینه 100 تا 125 میلیارد دلاری را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به تل آویو تحمیل کرده و بیشتر آن مربوط به افزایش هزینه‌های نظامی جنگ است. اقتصاد اسرائیل به بن بستی بی سابقه رسیده و میزان زیان ها در برخی بخش ها و به خصوص بخش گردشگری این رژیم به 80 درصد رسیده است.
پایان پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اعلام جزییات بسته‌های رومینگ همراه اول ویژه عرفه تا اربعین

ترسیم نقشه راه جهاد کشاورزی برای آینده

تابستانی سخت در انتظار فولاد خوزستان است

ریزش معدن در استان مرکزی با احتمال مفقودی 4 نفر

موانع توسعه اکتشافات معدنی

ساخت 3 نیروگاه 42 مگاواتی در مجتمع‌های مس سرچشمه، سونگون و خاتون آباد

اتوبوس‌های جدید تهران در خطوط شرقی و جنوب پایتخت فعال شدند

استفاده از سیستم‌های گلخانه‌ای راه نجات شهرهای دیم از کم آبی

ضرب الاجل تعزیرات برای سازمان‌های هواپیمایی و حمایت در مورد بلیط‌ها

بنگاه‌هایی که سقف اجاره‌بها را رعایت نکنند جریمه می‌شوند

لیست جایگاه‌های ثابت و موقت عرضه و کشتار بهداشتی دام اعلام شد

کنترل نرخ ارز مستلزم مدیریت ناترازی هاست

ممنوعیت صادرات روغن خوراکی لغو شد

عمده گرفتاری‌های معیشتی مردم به کاهش ارزش پول ملی مرتبط است

«طراحی صنعتی»، حلقه مفقوده و اصلی زنجیره توسعه فناوری تا بازار است

ساخت مسکن در گیلان با تاکید بر حفاظت از اراضی حاصلخیز انجام شود

قطعی برق واحدهای تولیدی موجب از دست رفتن بازارهای صادراتی و کاهش درآمد می‌شود

مقاومت در برابر اقتصاد رانتی/ سایه اقتصاد شبه دولتی برداشته شود

با پول انبوه‌سازان می‌توان مردم را خانه‌دار کرد

تقدیر از 12 محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر

مسئولان مانع‌زدایی کنند!/ وزارت علوم متصدی و معاونت علمی رئیس‌جمهور علمدار خیزش علمی کشور هستند

اعلام جزییات بسته‌های رومینگی همراه اول ویژه عرفه تا اربعین

9 تن پسماند خشک غیر مجاز از خلازیر کشف و جمع آوری شد

80 درصد اراضی و شهرک‌های صنعتی سنددار شد

تعامل با کشورهای عضو «بریکس»در حوزه صنایع خلاق/ظرفیت 50 تا 100 میلیون دلاری صادرات اسباب‌بازی

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.