پیش بینی«مهمونی غدیر» با 2200 موکب/ نوجوانان خادم غدیر می‌شوند شهری

پیش بینی«مهمونی غدیر» با 2200 موکب/ نوجوانان خادم غدیر می‌شوند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - ساسان زارع از پیش بینی برگزاری مهمانی 10 کیلومتری غدیر در امسال با شرکت 2200 موکب و 5 میلیون نفر خبر داد.

نشست خبری «مهمونی 10 کیلومتری غدیر» با حضور ساسان زارع سخنگوی ستاد مردمی جشن 10 کیلومتری غدیر، پیش از ظهر سه شنبه 22 خرداد در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد.
/

فصل تجارت


ساسان زارع با اشاره به نکاتی از مهمونی کیلومتری غدیر در سال 1402 بیان کرد: سال گذشته در جشن غدیر تهران 54 هزار خادم مواکب داشتیم در حالی که جمعیت برخی شهرها کمتر از این رقم است و این از عظمت این جشن بود. بانی شدن و کمک کردن 434 هزار نفر به ستاد مردمی را داشتیم که کمک نقدی به این رویداد کرده بودند. اتفاق ویژه دیگر که در زنده بودن جامعه ایران و تهران می‌تواند شاخص باشد اهدای 100 هزار اسباب بازی از سوی کودکان تهران به کودکان مناطق محروم بود.
وی در ادامه به سیاست‌های کلی مراسم امسال اشاره کرد و گفت: سال گذشته بدون برنامه ریزی قبلی بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌ها الهام گرفته از فضای تهران این نهضت مهمونی‌های کیلومتری در کشور را پیش بردند. 120 شهرستان مهمونی کیلومتری داشتند و امسال این الگوی مهمونی کیلومتری تهران سازماندهی شده تجربه آن به دیگر استان‌ها داده شد.
/

فصل تجارت

//" alt="فصل تجارت" width="100%" />


زارع با بیان این نکته که درخواست انتقال تجربه این حرکت در عرصه بین الملل را داشتیم افزود: تماس‌های متعددی از کشورهای منطقه علی‌الخصوص کشورهای اسلامی و حداقل 5 کشور برای انتقال تجربه جشن غدیر داشتیم. امسال تمرکز ویژه‌ای روی محتوا کردیم تا جشن غدیری که نماد تدین و ارادت به ساحت مقدس امیرالمومنین و نماد انسجام و اتحاد اجتماعی است به خوبی برگزار شود و در این کار از مجموعه‌های مردمی که ایده‌هایی داشتند کمک می‌گیریم تا محتوای فرهنگی اجتماعی داشته باشیم که در همین راستا سال گذشته 300 ایستگاه فرهنگی داشتیم.
وی مشارکت جویی بیشتر از مردم را از اهداف دیگر جشن امسال داشت و گفت: تجربه سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی نشان داد هر اتفاقی را به دست مردم سپردیم و ریشه آن را در مجموعه‌های مردمی دیدیم ماندگار شد و به تکرار نیفتاد، چرا که مردم جوشش حرکت‌های جدید را دارند و ما در قالب سه پویش مردمی به این موضوع پرداختیم.
زارع تصریح کرد: سیاست دیگر «مهمونی» امسال برگزاری برنامه‌های ویژه و جدید است که ساز و کار آن به همت دبیرخانه ستاد مردمی «مهمونی 10 کیلومتری» رقم خورده است.
سخنگوی ستاد مردمی جشن 10 کیلومتری غدیر افزود: در حوزه اجرا با افزایش 30 درصدی استقبال مواکب برای شرکت در رویداد مهمونی غدیر مواجه بودیم. 1300 موکب مردمی سال گذشته در قالب 1600 غرفه سازماندهی شده بودند. امسال و تا امروز 2200 موکب ثبت نام کرده‌اند. ما حدود 4 میلیون شرکت کننده در سال گذشته را داشتیم که برآورد افزایش 25 تا 30 درصد شرکت کننده در جشن امسال را داریم و همین باعث شد ایده توسعه فضا را داشته باشیم که از میدان آزادی تا تقاطع دماوند گسترش پیدا کند. در شهر تهران بزرگترین شهر اسباب بازی را برپا خواهیم کرد تا در فضای 12 کیلومتری تجهیزات بازی در نظرگرفته شود.
زارعی با اشاره به برگزاری این «مهمونی» در شهرهای دیگر گفت: در استان‌ها و در 30 مرکز استان برگزاری جشن قطعی است و در تعداد زیاد شهرستان‌ها مشابه رویداد غدیر در تهران را خواهیم داشت که از سوی رسانه ملی و رسانه‌های محلی اطلاع رسانی می‌شود.
وی بیان کرد: بنا است در روز عید غدیر از ساعت 16 تا 11 شب این جشن برقرار خواهد بود. حداقل 4 سکوی اجرای مرکزی را داریم که دز سوی صدا و سیما پوشش زنده داده می‌شود.
پویش لقمه میلیونی
زارع افزود: پویش لقمه میلیونی با هدف مشارکت در ثواب اطعام غدیر مبنای راه اندازی این پویش شد که مردم در منزل لقمه‌هایی را آماده کرده و در «مهمونی» توزیع می‌کردند و از طریق شبکه سازماندهی شده جمع آوری و از طریق مواکب توزیع شد. سال گذشته در این پویش 700 هزار لقمه دریافت کردیم که پیش بینی امسال مشارکت یک تا یک و نیم میلیون لقمه است.
وی با تاکید بر اینکه مخاطب اول ما کودکان هستند از اجرای چندین پویش جدید خبر داد و گفت: به دنباله پویش اسباب بازی جمع آوری اسباب بازی برای کودکان غزه و کودکان مناطق محروم کشور را داریم تا مسئله غزه در این مراسم موضوعیت داشته باشد. سال گذشته 3 هزار خادم شهربازی داشتیم که امسال خرده پویش نوجوانان خادمین غدیر را برای طرح خادمی شهربازی داریم.
سخنگوی ستاد مردمی مهمونی 10 کیلومتری غدیر در پایان گفت: سرشماره 30001155 با ارسال عدد 1 برای ثبت نام مواکب و نقش آفرینی در روز غدیر پیش بینی و سامانه 3000222 برای کمک نقدی مردم طراحی شده است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ترسیم نقشه راه جهاد کشاورزی برای آینده

تابستانی سخت در انتظار فولاد خوزستان است

ریزش معدن در استان مرکزی با احتمال مفقودی 4 نفر

موانع توسعه اکتشافات معدنی

ساخت 3 نیروگاه 42 مگاواتی در مجتمع‌های مس سرچشمه، سونگون و خاتون آباد

اتوبوس‌های جدید تهران در خطوط شرقی و جنوب پایتخت فعال شدند

استفاده از سیستم‌های گلخانه‌ای راه نجات شهرهای دیم از کم آبی

ضرب الاجل تعزیرات برای سازمان‌های هواپیمایی و حمایت در مورد بلیط‌ها

بنگاه‌هایی که سقف اجاره‌بها را رعایت نکنند جریمه می‌شوند

لیست جایگاه‌های ثابت و موقت عرضه و کشتار بهداشتی دام اعلام شد

کنترل نرخ ارز مستلزم مدیریت ناترازی هاست

ممنوعیت صادرات روغن خوراکی لغو شد

عمده گرفتاری‌های معیشتی مردم به کاهش ارزش پول ملی مرتبط است

«طراحی صنعتی»، حلقه مفقوده و اصلی زنجیره توسعه فناوری تا بازار است

ساخت مسکن در گیلان با تاکید بر حفاظت از اراضی حاصلخیز انجام شود

قطعی برق واحدهای تولیدی موجب از دست رفتن بازارهای صادراتی و کاهش درآمد می‌شود

مقاومت در برابر اقتصاد رانتی/ سایه اقتصاد شبه دولتی برداشته شود

با پول انبوه‌سازان می‌توان مردم را خانه‌دار کرد

تقدیر از 12 محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر

مسئولان مانع‌زدایی کنند!/ وزارت علوم متصدی و معاونت علمی رئیس‌جمهور علمدار خیزش علمی کشور هستند

اعلام جزییات بسته‌های رومینگی همراه اول ویژه عرفه تا اربعین

9 تن پسماند خشک غیر مجاز از خلازیر کشف و جمع آوری شد

80 درصد اراضی و شهرک‌های صنعتی سنددار شد

تعامل با کشورهای عضو «بریکس»در حوزه صنایع خلاق/ظرفیت 50 تا 100 میلیون دلاری صادرات اسباب‌بازی

رفع تحریم‌ها بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف می کند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.