بازرگانی

تغییر جهت ناگهانی بورس همراه با بازدهی منفی تمام بازارها

فصل تجارت - در هفته گذشته تمامی بازار‌های مالی با بازدهی منفی رو‌به‌رو شدند و سرمایه گذاران عایدی ای از سرمایه گذاری خود نداشتند‌. حال و هوای بازارهای داخلی تحت تاثیر کاهش اندک نرخ دلار آزاد بود و بازار کرپیتو نیز با فشار فروش همراه بود.

اکنون زمان ورود به بازار سکه و طلاست؟

فصل تجارت - قیمت سکه بهار آزادی ظرف چند روز گذشته دو میلیون تومان ریخت و امروز 23 اردیبهشت 1402 قیمت سکه وارد کانال 31 میلیون تومانی شد. اما علت کاهش قیمت طلا و سکه چیست و آیا اکنون زمان ورود به بازار سکه و طلاست؟

تصمیم جدید بانک مرکزی برای فروش ارز

فصل تجارت - رییس‌کل بانک مرکزی گفت: برای کوتاه‌تر شدن زمان تامین ارز از این به بعد بانک مرکزی با حذف واسطه‌ها، خود ارز را به طور مستقیم از صادرکننده‌ها خریداری کرده و با نرخ مشخص به وارد کننده‌ها خواهد فروخت.

کارلووی‌واری میزبان صنعت سینمای ایران

فصل تجارت - فیلم سینمایی «زاپاتا» تازه‌ترین ساخته‌‌ دانش اقباشاوی برای نمایش در پنجاه‌ و هفتمین جشنواره‌ فیلم کارلووی ‌واری انتخاب شد. «زاپاتا» در اولین حضور بین‌المللی‌اش در بخش «تولدی دیگر؛ سینمای ایران اینجا و اکنون» جشنواره‌ فیلم کارلووی ‌واری نمایش داده می‌شود. این بخش از جشنواره‌ مختص فیلم‌های مستقل، شاعرانه‌ و پیشرو سینمای ایران است. «زاپاتا» درامی […]

همبستگی 0.99999 نرخ رشد نقدینگی و تورم در بلندمدت

فصل تجارت - گزارش مرکز پژوهشهای مجلس حاکی از همبستگی 0.99999 نرخ رشد نقدینگی و تورم در بلندمدت است. این گزارش در کوتاه مدت نرخ ارز را عامل اصلی می داند که می تواند نوسانات تورمی حول نرخ تورم بلندمدت را توضیح دهد.

قیمت 15 هزار تومان شیرخام

فصل تجارت - به ازای هر 0.1 درصد افزایش یا کاهش درصد چربی شیرخام از 3.2 درصد، مبلغ 2000 ریال متناسب با افزایش و یا کاهش درصد چربی به قیمت مصوب شیرخام اضافه یا کسر خواهد شد.

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.