مسکن

مسکن از رکود خارج شد

فصل تجارت - تحقق رشد 4.7 درصدی بخش ساختمان در بهار امسال در کنار عواملی همچون خروج سوداگران از بازارهای ملک، طلا و ارز می‌تواند توان خرید متقاضیان خانه اولی را تقویت کند.

قیمت مسکن باز هم کاهش می‌یابد

فصل تجارت - وزیر راه و شهرسازی گفت: در همه جای کشور خبرهای خوبی از کاهش قیمت مسکن شنیده می‌شود و باز هم باید کاهش پیدا کند.

چرخش فروشندگان مسکن به آگهی‌های سنتی

فصل تجارت - در روزهای اخیر با کسادی معاملات مسکن به نظر می‌رسد که حجم آگهی‌های فروش آپارتمان بر در و دیوار شهر تهران افزایش یافته است. درواقع طرف عرضه پس از عدم توفیق در فروش آپارتمان‌ها در سامانه‌ها، پلتفرم‌ها و فضای مجازی، به روش سنتی فروش رو آورده که البته این موضوع در مناطق شمالی تهران بیشتر به چشم می‌خورد.

رشد قیمت مسکن در بسیاری از شهرها منفی شد

فصل تجارت - وزیر راه و شهرسازی از واگذاری زمین ساخت 500 هزار واحد مسکونی روستایی تا پایان سال خبر داد و گفت: خروج عرضه سیمان و فولاد از بورس باعث کاهش قیمت مسکن می شود.

برند کرون و بتن کن های معروف آن

فصل تجارت - در دنیای پیشرفت و فناوری امروزی، نیاز به ابزارهای پیشرفته در تخریب و حفاری حائز اهمیت است.

قیمت آپارتمان در پردیس 25 درصد کاهش یافت

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت عمران پردیس ضمن اشاره به اینکه تعداد 10 هزار واحد مسکن مهر پردیس تکمیل شده و بیش از 19 هزار واحد باقیمانده با کمک منابع صندوق ملی مسکن و منابع داخلی شرکت طی امسال و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد گفت: در سه ماه اخیر قیمت مسکن در پردیس 25 درصد کاهش یافته است.

قیمت زمین در شمال چگونه است؟

فصل تجارت - خرید زمین در شمال کشور، یکی از اولین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید، چرا که در حال حاضر قیمت زمین به نسبت قیمت ویلا بسیار پایین‌تر است و همین امر سبب شده که پس از ساخت زمین و تبدیل آن به ویلا، سوددهی بالایی برای خریدار داشته باشد.

پمپ بتن چیست؟ کاربردها، معرفی چند مدل پمپ بتن

فصل تجارت - هر پروژه ساختمانی و عمرانی نیاز به بتن داشته و پیمانکاران نیز به این منظور که همیشه به دنبال راهی آسان و مقرون به صرفه هستند، پمپ بتن را به عنوان بهترین راه‌حل انتخاب کرده‌اند.

مساحت مسکن ملی: از 50 تا 90 متر

فصل تجارت - آن‌طور که مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرده متراژ واحدهای نهضت ملی مسکن در استان تهران بین 50 تا 90 متر مربع تعیین شده است؛ اوایل ماه جاری نیز مدیرعامل شهرهای جدید هزینه ساخت هر متر از این واحدها را 7.5 تا 8 میلیون تومان اعلام کرد.

اولین رونمایی از مسکن 25 متری

فصل تجارت - پروژه ساخت 1800 میکرو آپارتمان 25 متری قرار است به زودی توسط یک مجموعه تعاونی انبوه‌ساز در منطقه 19 تهران کلنگ زده شود و بنا به گفته‌ی مدیر این طرح قیمت واحدها با تجهیزات کامل کمتر از یک میلیارد تومان است که به صورت مبله و اثاثیه اولیه زندگی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مسکن در شهرها با کاهش قیمت مواجه شده است

فصل تجارت - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون در برخی از شهرها با اقدامات دولت، شاهد ثبات و حتی کاهش قیمت مسکن هستیم، این به معنی تلاش دولت برای حل مشکل مردم است.

راز آرامش بازار مسکن

فصل تجارت - بازار مسکن در تهران و شهرهای اطراف، هفته اخیر را بدون دریافت یا ارسال علامت خاصی از اقتصاد کلان که منجر به ایجاد التهاب شود به پایان رساند. مهمترین نشانه‌ای که هم‌اکنون در بازار ملک دیده می‌شود محو انتظارات افزایشی است که از شرایط عمومی اقتصاد ایران نشأت گرفته است.

سکته سوم در بازار مسکن پردیس/ افت 15 درصدی دوباره قیمت‌ها

فصل تجارت - ریزش قیمت آپارتمان در شهر جدید پردیس که از خرداد آغاز شده بود در ماه‌های تیر و مرداد ادامه یافته و در حال حاضر قیمت‌های پیشنهادی آپارتمان در این شهر نسبت به ابتدای سال جاری بیش از 30 درصد افت کرده است.

سهم بخش تعاون از ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن

فصل تجارت - معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف‌گذاری ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن را احداث 400 هزار واحد توسط وزارت تعاون و اتاق تعاون طی چهار سال عنوان کرد و گفت: به وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‌ایم که 1300 واحد آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

هزینه ساخت مسکن ملی؛ 7.5 تا 8 میلیون تومان در هر متر مربع

فصل تجارت - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر هزینه ساخت هر متر مربع از واحدهای نهضت ملی مسکن 7.5 تا 8 میلیون تومان است که به این رقم هزینه‌های آماده سازی و محوطه سازی نیز اضافه می‌شود.

نزول قیمت املاک آمریکا

فصل تجارت - فروش خانه‌های موجود در ایالات‌متحده در ماه جولای 2.2 درصد کاهش یافت.

آپارتمان‌های کوچک به بازار مسکن می‌آید؟

فصل تجارت - موضوع ساخت خانه‌های 25 متری که از حدود چهار سال قبل مطرح شد هم‌چنان مورد بحث کارشناسان و مسئولان است و در این بین برخی سازندگان برای تولید این نوع واحدها اعلام آمادگی کرده‌اند؛ طرحی که با واکنش وزارت راه و شهرسازی همراه شد اما استاندار تهران ساخت خانه‌های کوچک را اقدامی مناسب در راستای تشکیل خانواده و شروع زندگی دانست.

اخبار خواندنی

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.