نوروز، مهمان موزه بانک ملی ایران باشید
پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲:۳۸
فصل تجارت - تعطیلات نوروز، بهترین فرصت برای بازدید از موزه بانک ملی ایران است .
به گزارش فصل تجارت ، موزه این بانک که از تیر ماه سال 1396 به طور رسمی افتتاح شد، تا امروز میزبان بسیاری از علاقه مندان به موزه گردی، مسئولان کشوری، کارشناسان، دانشجویان و ... بوده است .
این موزه اما در روزهای تعطیل نوروز هم پذیرای بازدیدکنندگان است. طبق برنامه، موزه بانک ملی ایران از یکم تا هشتم فروردین ماه از ساعت 13 تا 17 باز است .
این موزه علاوه بر اشیای ثابت و همیشگی خود، نمایشگاه آثار قرآنی و نمایشگاهی از «پول» را برای علاقه مندان نوروزی تدارک دیده است .
همچنین نمایشگاه اسکناس های قیمتی و اسکناس های جهان در سال 1955 را در معرض دید عموم قرار داده و در کنار آن نمایشگاه اسکناس های چاپ شده در بانک ملی ایران نیز برقرار است .
در نمایشگاه آثار قرآنی موزه بانک ملی ایران نیز که تا 29 فروردین سال آینده برپاست، بزرگترین و کوچکترین قرآن کنده کاری شده روی فلز در دنیا و همچنین 50 تصویر از قرآن های لاکی موجود در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش در می آید .
دو قرآن فلزی اشاره شده، در اصفهان توسط استاد مهدی عسکری قلم زنی شده و حکاکی آن ها توسط استاد رایین اکبرخان زاده طی 11 ماه با همراهی یک تیم 12 نفره انجام شده است .
موزه بانک ملی ایران در خیابان فردوسی رو به روی سفارت آلمان قرار دارد .
-->
https://www.fasletejarat.com/Fa/News/41820/نوروز،-مهمان-موزه-بانک-ملی-ایران-باشید
بستن   چاپ