قیمت مرغ در بازار 5400 تومان شد
يکشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵:۱۲
موج
فصل تجارت - امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری5هزار و 400تومان،مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 8هزار تومان و خرده فروشی ها 8هزار و 500 تا 9هزار و 500تومان است.
به گزارش فصل تجارت ، رئیس اتحادیه انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی قیمت مرغ زنده درب مرغداری را اعلام کرد.
محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری5هزار و 400تومان،مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 8هزار تومان و خرده فروشی ها 8هزار و 500 تا 9هزار و 500تومان است.
وی تعطیلی کشتارگاه ها و مشکلات در حمل و نقل را دلیل اصلی گرانی مرغ اعلام کرد.
یوسفی ادامه داد: با توجه به آنکه 80درصد مرغ مصرفی استان تهران از گیلان و مازندران تامین می شود و در این ایام این استان ها مرغ مازاد ندارند که روانه بازار تهران کنند؛بنابراین تا 15فروردین قیمت مرغ با این روال در بازار خواهد بود.
مرغ
بازار کنونی مرغ با ثبات نیست
وی با اشاره به اینکه بازار کنونی مرغ با ثبات نیست،بیان کرد: با توجه به کاهش عرضه نسبت به تقاضا ،قیمت مرغ از روزهای پایانی اسفند روند افزایشی در بازار به خود گرفته است.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: افزایش حقوق کارگری و نرخ نهاده ها بر قیمت تمام شده مرغ تاثیر بسزایی دارد که از سازمان حمایت و شورای اقتصاد تقاضا داریم که در نرخ خرید مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام برای ذخیره سازی و جمع آوری مازاد از مرغداران بازنگری داشته باشد.
https://www.fasletejarat.com/Fa/News/42334/قیمت-مرغ-در-بازار-5400-تومان-شد
بستن   چاپ