رئیس ستاد اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران: فرهنگ شوم استفاده از کالای خارجی مانع رسیدن به رونق اقتصادی است
سه شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸:۰۳
رادیو گفتگو
فصل تجارت - انصاری بیان داشت: تا زمانی که نگرش ما نسبت به کالاهای ایرانی تغییر نکند و فرهنگ غلط و شوم استفاده از کالای خارجی در اذهان مردم باشد هیچ وقت به توسعه اقتصادی نخواهیم رسید.
ویژه برنامه "همگام با شعار سال" رادیو گفت و گو با محوریت تحلیل نام گذاری سال جدید به نام سال حمایت از کالای ایرانی و در ارتباط تلفنی با حبیب الله انصاری دبیر کل و رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران و عضو هیئت نمایندگی اتاق بازرگانی به روی آنتن رفت.
انصاری با اشاره به اینکه شعار امسال محور تحقق توسعه اقتصادی واحدهای صنعتی و در نهایت توسعه اقتصادی کشور است، اظهار داشت: تا زمانی که نگرش ما نسبت به کالاهای ایرانی تغییر نکند و فرهنگ غلط و شوم استفاده از کالای خارجی در اذهان مردم باشد هیچ وقت به توسعه اقتصادی نخواهیم رسید .
وی افزود: ضروری است که این نگرش در جامعه ما به سمت استفاده از کالای ایرانی سوق داده شود و همه مردم ایران کالای ایرانی مصرف کنند.
رئیس ستاد اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران یادآور شد: تمام خریداران باید آگاه شوند که با خرید کالای ایرانی به رونق اقتصادی کشورمان و افزایش اشتغال کمک می کنیم.
انصاری تاکید کرد: تولید کنندگان در همه حوزه ها بویژه حوزه لوازم خانگی باید کیفیت را در ساختار تولیدات خود به صورت همه جانبه لحاظ کنند زیرا مردم توقع دارند کالایی که خریداری می کنند از نظر مصرف انرژی، تکنولوژی و ظاهر و کارکرد کیفیت بالایی داشته باشد.
وی ابراز داشت: رسانه ها و علی الخصوص صدا و سیما باید چرایی حمایت مردم از کالای ایرانی را تبیین و اثرات آن را منعکس کند تا زمینه فرهنگ سازی برای تحقق این شعار در کشور فراهم شود.
عضو هیئت نمایندگی اتاق بازرگانی در خاتمه گفت: دولت نیز باید زمینه تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را با اقدامات موثر و به موقع در جامعه فراهم کند.
https://www.fasletejarat.com/Fa/News/43526/رئیس-ستاد-اجرایی-انجمن-صنایع-لوازم-خانگی-ایران-فرهنگ-شوم-استفاده-از-کالای-خارجی-مانع-رسیدن-به-رونق-اقتصادی-است
بستن   چاپ