سهم آبادان از تجارت دریایی بالا می‌رود/ افق روشن گردشگری دریایی
چهارشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵:۴۰
ایسنا
فصل تجارت - معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه و شرایطی که بندر آبادان دارد می توان انتظار داشت با برنامه ریزی های انجام شده، سهم این بندر در تجارت دریایی ایران افزایش پیدا کند.

محمد راستاد ، اظهار کرد: سازمان بنادر برای توسعه بندر آبادان طرح های گسترده ای دارد و ما معتقدیم می توان سهم این بندر در تخلیه و بارگیری و ظرفیت های کلان اقتصادی را بهبود بخشید.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: با توجه به اینکه بندر آبادان محصور در فضای شهری شده نیاز به یک جانمایی جدید برای استفاده از ظرفیت های کلان و فضای پس کرانه داریم. این فضای جدید باید از یکسو نزدیک به آب های فعال در منطقه باشد و از سوی دیگر ضمن نزدیکی به آبادان امکان سرمایه گذاری جدید در آن وجود داشته باشد.
به گفته راستاد، با توجه به صحبت هایی که در رابطه با اضافه شدن بنادر اروند کنار و چوئبده به مناطق آزاد صورت گرفته از نظر ما امکان بهبود ظرفیت ها در این حوزه وجود دارد و تلاش بر این است که با اضافه کردن یک بندر کمکی به آبادان شرایط توسعه فعالیت های آن تسهیل شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت گردشگری دریایی در آبادان نیز گفت: آمارها حاکی از آن است که تاکنون حدود 200 هزار مسافر دریایی در آبادان حاضر شده اند که این عدد نسبت به 172 هزار نفر سال گذشته افزایش قابل قبولی را نشان می دهد. پیگیری های ما از وضعیت مسافران دریایی نیز حاکی از رضایت آنها از امکانات و شرایط بندر بود و با توجه به برنامه ریزی هایی که برای بهبود ظرفیت ها در این بخش صورت گرفته می توان به صراحت اعلام کرد که افق گردشگری دریایی آبادان مثبت بوده و در آینده نیز رشد خود را ادامه خواهد داد.
انتهای پیام
https://www.fasletejarat.com/Fa/News/43716/سهم-آبادان-از-تجارت-دریایی-بالا-می‌رود-افق-روشن-گردشگری-دریایی
بستن   چاپ