ایجاد مرکز رشد مشترک دانشگاه گلستان با علوم پزشکی/طرح آبیاری هوشمند کشاورزی اجرا می‌شود تولید و تجارت

ایجاد مرکز رشد مشترک دانشگاه گلستان با علوم پزشکی/طرح آبیاری هوشمند کشاورزی اجرا می‌شود

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با اشاره به همکاری خوب این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی، گفت: سال 98 مرکز رشد مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی گلستان راه‌اندازی می‌شود.

دکتر مهدی غفاری ، با اشاره به اینکه سال 97 طرح اشتغال همزمان با تحصیل را برای اولین بار در کشور در این دانشگاه انجام دادیم، اظهار کرد: این طرح به دانشجویان کمک می‌کند حین تحصیل با محیط کار آشنا شوند و همچنین ایده‌هایی نیز به ذهنشان برسد تا خودشان اقدام به اشتغال و کارآفرینی کنند.
غفاری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که سال 97 در این دانشگاه دنبال شد، برگزاری جلسات مستمر با دستگاه‌های اجرایی با هدف شناسایی و حل مشکلات دستگاه‌ها بود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با اشاره به اینکه 25 نشست با دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، تصریح کرد: 17 قرارداد انجام طرح به مبلغ بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی منعقد شد.
وی با اشاره به دیگر اقدامات دانشگاه، یادآور شد: 10 عنوان از چالش‌های عمده استان را شناسایی و با همکاری پارک علم و فناوری گلستان، پنل‌ها و نشست‌های تخصصی را با حضور صاحبنظران و مسئولین حوزه‌های مرتبط همزمان با نمایشگاه هفته پژوهش برگزار کردیم.
غفاری گفت: سال گذشته همچنین همکاری بسیار نزدیکی با دانشگاه علوم پزشکی گلستان در بحث استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه گلستان برای حل مشکلات حوزه درمان و سلامت داشتیم. در این راستا انعقاد 2 تفاهم‌نامه و راه‌اندازی مرکز رشد مشترک بین دو دانشگاه برنامه‌ریزی شده است.
همکاری با دانشگاه‌های خارجی
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان در ادامه با اشاره به ایجاد دفتر امور بین‌الملل در این دانشگاه، تصریح کرد: در حال حاضر با سه کشور آلمان، ایتالیا و اسپانیا تفاهم‌نامه‌هایی در حال تبادل داریم که بر اساس پروژه مشترک تعریف شده است.
وی بیان کرد: تاکنون یک تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های قزاقستان امضا شده و یک تفاهم‌نامه دیگر نیز در حال امضا است. تفاهم‌نامه در حال انعقاد با هدف جذب دانشجوی خارجی دنبال می‌شود. جذب دانشجوی قراقستانی وابسته به برقراری پرواز گرگان – آکتائو و استمرار آن است.
غفاری بیان کرد: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری به امضا رسید، دانشگاه گلستان به عنوان یکی از پایگاه‌های جذب اساتید و محققان علمی برجسته خارج از کشور در نظر گرفته شد. در این راستا یک پست دکتری از دانشگاه تگزاس جذب شدند و سه استاد از خارج از کشور کارگاه و سخنرانی برگزار کردند.
راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال
وی در ادامه گفت: با توجه به استقبال از کتب دیجیتال، کتابخانه دیجیتال دانشگاه راه‌اندازی شده و در حال افزایش تعداد کتب آن هستیم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان خاطرنشان کرد: با همکاری مخابرات استان گلستان، پهنای باند اینترنت دانشگاه سه برابر افزایش یافت.
غفاری اظهار کرد: طرح آبیاری هوشمند کشاورزی توسط مرکز تحقیقات ابر اشیاء دانشگاه گلستان به صورت پایلوت اجرا شد و آماده اجرای طرح در زمین‌های کشاورزی و باغات هستیم.
وی خاطرنشان کرد: طرح مرمت برج قابوس را با همکاری میراث فرهنگی و پایگاه جهانی برج قابوس با به‌کارگیری فناوری‌های نوین در گنبدکاووس اجرا کردیم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان در پایان گفت: سال 98 برنامه‌های خودمان در زمینه ارتباط با دستگاه‌های اجرایی، گسترش همکاری با دانشگاه‌های منطقه، اشتغال همزمان با تحصیل، جذب دانشجوی خارجی، رتبه‌بندی اساتید، راه‌اندازی مرکز اسناد و غیره را دنبال می‌کنیم.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و اوکراین/ اتاق مشترک دو کشور نیمه‌فعال شد

پنج هزار میلیارد از بدهی دولت به گندمکاران پرداخت شد/باقی مانده مطالبات طی روزهای آینده پرداخت می‌شود

توزیع مرغ منجمد قیمت را کاهش می‌دهد/کاهش 40درصدی نرخ نهاده‌های دامی در بازار جهانی

عوارض جدید برای صادرات محصولات جالیزی اعلام شد

گرفتار قیمت‌گذاری دستوری و تحریم

بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران شد

جزئیاتی از خلع ید زمین های راکد و غیرفعال در شهرک های صنعتی

جابجایی بیش از 6300 هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای

بررسی مشکلات صنعت پتروشیمی در سازمان بورس با حضور عشقی

«جاوید» معاون امور مناطق شهرداری تهران شد

5 هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران پرداخت شد

ارزش لیر بازهم سقوط کرد

تشکیل بورس بین‌الملل در منطقه آزاد کیش تا 4 ماه آینده/ ورود یک فروند توپولف به خط پروازی کیش‌

صادرات تایر آزاد شد

2 شعبه بانک در اغتشاشات روزهای گذشته سرقت شدند

افت بی سابقه ارزش یورو در 20 سال گذشته

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات حوزه مسکن همکاری نمی‌کنند

ادامه طرح ویژه جابجایی زائران رضوی

کاهش 8.2 درصدی تردد برون شهری

عرضه 2 تن سبد زعفران در بورس کالا

ابعاد استاندارد نیمکت پارکی دست دوم

کنترل قیمت مسکن نیازمند نظارت مجلس است

قیمت نفت کمی بالارفت/ برنت 86 دلارو 32 سنت

دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از بالاترین افتخارات بشری است

بانک ها عامل کسب منفعت برای عده ای خاص و ایجاد تورم در اقتصاد

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.