افزایش 25 سانتیمتری تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته / حجم آب دریاچه 590 میلیون مترمکعب بیشتر شد نفت و انرژی

افزایش 25 سانتیمتری تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته / حجم آب دریاچه 590 میلیون مترمکعب بیشتر شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز دریاچه ارومیه در آخرین روز‌های سال 97 به رقم 1270.93 رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 سانتیمتر افزایش داشته است.


فرهاد سرخوش رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در خصوص آخرین وضعیت این دریاچه در سالی که گذشت عنوان کرد: تراز دریاچه ارومیه در آخرین روز‌های سال 97 به رقم 1270.93 رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 سانتیمتر افزایش یافته است.
وی افزود: درحال حاضر وسعت دریاچه ارومیه تقریبا 2 هزار و 500 کیلومتر مربع است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 286 کیلومتر افزایش وسعت داشته است.
سرخوش در خصوص حجم آب دریاچه در سالی که گذشت اظهار کرد: حجم آب دریاچه ارومیه در روز‌های پایانی سال 97 حدود دو میلیارد و 450 میلیون متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال 96 با افزایش 590 میلیون مترمکعبی روبرو بوده است.
رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه در سالی که گذشته وضعیت دریاچه ارومیه بهبود پیدا کرده است خاطر نشان کرد: در سال 97 به جهت پروژه‌های مختلف و تلاش برای به پایان رساندن آن‌ها وضعیت دریاچه روند رو به رشدی داشت و تمامی رودخانه‌های منتهی به دریاچه و موانع سر راه آن‌ها به دلیل لایروبی در سال 97 رفع شد و خوشبختانه روان آب‌ها و رها سازی‌های مختلف در حوزه‌های آبی پشت سد‌ها بدون کمترین پرت به پیکره اصلی دریاچه رسید که باعث افزایش تراز دریاچه شد.
وی در زمینه پروژه‌های آب رسانی به دریاچه ارومیه درسالی که گذشت گفت: سه پروژه مهم آبرسانی به دریاچه ارومیه در حال اتمام است که در سال 98 به بهره برداری خواهد رسید و به چرخه مدار وارد خواهد شد تا بتوان بحث تبخیر را کاهش و به واسطه آن تراز دریاچه را بهبود بخشید.
سرخوش در زمینه پروژه‌های ناتمام دریاچه ارومیه اظهار کرد: به دلیل گستردگی پروژه‌های دریاچه ارومیه بیشتر پروژه‌ها ناتمام است و در سال 98 حدود سه پروژه به اتمام خواهد رسید که شاخص‌ترین آن انتقال تونل سد کانی سیب به دریاچه است.
رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تونل سد کانی سیب حدود 36 کیلومتر طول دارد که انتقال حوزه به حوزه را انجام می‌دهد و سالانه 150 میلیون متر مکعب آبرسانی به دریاچه به واسطه آن انجام می‌شود که در بحث تبخیر آب دریاچه تاثیر بسزایی دارد و امیدواریم تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

با وابستگی کودکان چه کنیم

دشواری‌های سرمایه‌گذاران ایرانی

دلار نیمایی و بورس

بیم از تجارت، ترس از سیاست

اژدهای زرد؛ برنده‌ بحران انرژی؟

شوک ایتالیایی به اروپا

بسته نجات آزادراه‌ها

اهمیت راهداری در راه‌ها و آزادراه‌ها

کارآفرین سنت­‌شکن

مانع «مرکزی» واردات خودرو

تبعات اصرار بر سود دستوری

دوپینگ آماری رونق تولید؟

فشار قیمت‌ها به ندارها

صیانت فراگیر از فضای مجازی؟

بخش خصوصی در مسیر پرسنگلاخ

چراغ سبز کدال به بورسی‌ها

گره «پادمان» باز می‌شود؟

کالبدشکافی ناآرامی‌ها

نفت نزدیک به 2 دلار گران شد

حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

بررسی وضعیت تولید 11 محصول معدنی/تولید سیمان کاهش یافت

دردسرهای اغتشاشات برای تصویر گردشگری ایران

تجارت ایران و تایلند تهاتری انجام شود/ تشکیل کمیته مشترک تجاری

اختصاص 85 پرواز داخلی و خارجی برای بازگشت زائران از مشهد

راه‌اندازی سامانه پایش تولید محصولات سالم کشاورزی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.