نشان دهیم همچون پدران‌مان بهترین پاسداران آب هستیم نفت و انرژی

نشان دهیم همچون پدران‌مان بهترین پاسداران آب هستیم

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر نیرو در پیامی به مناسبت نوروز و روز جهانی آب تاکید کرد باید با اجرای برنامه‌های مختلف نشان دهیم همچون پدران‌مان بهترین پاسداران آب هستیم.

متن پیام رضا اردکانیان وزیر نیرو به شرح زیر است:
یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
بهار رستاخیز زمین است، بازگشت زندگی به طبیعت، هر بهار خداوند، معجزه‌ای دیگر می‌کند تا باز به یادش آوریم و قدردان آنچه ارزانی داشته است، باشیم. برای ما ایرانیان که از دیرباز در سرزمینی کم‌آب زیسته‌ایم، بهار گوارایی خاصی دارد. بهاری که آب را به ارمغان می‌آورد برای همه ما نوید بخش زندگی و حیات است. ما ایرانیان تا به یاد داریم، آب را گرامی داشته‌ایم و بسیار پیش از آن که جهانیان روزی را به نام "روز جهانی آب" بنامند ما این ایام را همواره قدردان بوده‌ایم. اما این گرامیداشت فقط برای یک روز نیست، همیشه و هر زمان به یاد ماست. حالا دیگر در شرایطی از نظر اقلیمی به سر می‌بریم که صحبت از سالی کم آب و خشک نیست؛ سرزمین ما سرزمین خشک و نیمه خشک است و ما اگر قدر آب را ندانیم طبیعتاً ایام سختی را سپری خواهیم کرد و فرزندانمان ایام سخت‌تری را در پیش خواهند داشت.
جوانه‌های این قدرشناسی در این رستاخیز بارها روییده است. سال خشکی را پشت سر گذاشتیم که در پنج دهه اخیر از نظر کم‌بارشی نمونه بود و تأثیری که این کم‌بارشی حتی بر تولید برق به عنوان یکی از زیربنایی‌ترین منابع و کالاهای مورد نیاز ما برای زندگی، برای آسایش و برای توسعه دارد. کمتر کسی است که نداند که باید در مصرف آب بسیار دقیق و دارای توجه بود. دنیا همواره و هر سال این روز را که در تقویم ما با دوم فروردین ماه مصادف است، به عنوان روز جهانی آب گرامی می‌دارد و هر سال شعاری برای این روز و طول سال انتخاب می‌کند. برای من که 10 سال به طور مداوم یکی از مجریان برگزاری روز جهانی آب در سطح بین‌الملل بوده‌ام، افتخاری است که این ایام در وطن و سرزمین خودم به همراه همکارانم و همه شما هم وطنان عزیز این روز را گرامی بداریم و شعار " آب برای همه" و "هیچکس را نادیده نگیریم" به عنوان الگوی این روز و این سال در سال جدید میلادی انتخاب شده است، ما هم به عنوان عضوی از جامعه بین الملل این شعار را قدردان هستیم و سعی خواهیم کرد با برنامه‌های متنوع در طول سال نشان دهیم که همچون پدران‌مان، ما بهترین پاسداران آب هستیم.
سال گذشته رستاخیز ما 40 ساله شد. انقلاب ما اینک به بلوغ فکری رسیده و افق‌هایی نو از پیشرفت و تعالی در پیش رو دارد. من ایمان دارم با استعانت از خداوند متعال و با تکیه بر داشته‌هایمان و باور توانایی‌هایمان بهار را ارمغان همیشه‌مان خواهیم کرد.
فرارسیدن سال نو و بهار طبیعت را که امسال با میلاد فرخنده پیشوای شیعیان جهان امام علی ( ع) و روز جهانی آب مصادف است به همه شما هم میهنان عزیز تبریک عرض می‌کنم و امید دارم دست در دست هم بتوانیم این سال را سالی متمایز از حیث توجه به آب و مصرف صحیح آن قرار دهیم و انشاء… ء . از لطف خداوند بهره‌مند خواهیم بود و در سایه راهبری‌های رهبر معظم انقلاب و توجهی که همواره ایشان، هم به ثروت‌های عظیم ما در بخش منابع انسانی و جوانان داشته‌اند هم با تاکیدهایی که در مصرف صحیح منابع زیست‌محیطی و به ویژه آب داشته‌اند، سالی توأم با آسایش و آرامش را سپری خواهیم کرد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

با وابستگی کودکان چه کنیم

دشواری‌های سرمایه‌گذاران ایرانی

دلار نیمایی و بورس

بیم از تجارت، ترس از سیاست

اژدهای زرد؛ برنده‌ بحران انرژی؟

شوک ایتالیایی به اروپا

بسته نجات آزادراه‌ها

اهمیت راهداری در راه‌ها و آزادراه‌ها

کارآفرین سنت­‌شکن

مانع «مرکزی» واردات خودرو

تبعات اصرار بر سود دستوری

دوپینگ آماری رونق تولید؟

فشار قیمت‌ها به ندارها

صیانت فراگیر از فضای مجازی؟

بخش خصوصی در مسیر پرسنگلاخ

چراغ سبز کدال به بورسی‌ها

گره «پادمان» باز می‌شود؟

کالبدشکافی ناآرامی‌ها

نفت نزدیک به 2 دلار گران شد

حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

بررسی وضعیت تولید 11 محصول معدنی/تولید سیمان کاهش یافت

دردسرهای اغتشاشات برای تصویر گردشگری ایران

تجارت ایران و تایلند تهاتری انجام شود/ تشکیل کمیته مشترک تجاری

اختصاص 85 پرواز داخلی و خارجی برای بازگشت زائران از مشهد

راه‌اندازی سامانه پایش تولید محصولات سالم کشاورزی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.