رونق تولید خنثی کننده تحریم ها گفتگو

رونق تولید خنثی کننده تحریم ها

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» نامگذاری شده که خود این شعار می تواند خنثی کننده تحریم ها باشد.
محمود واعظی در برنامه «بهار پلاک 98» رادیو اقتصاد ضمن تبریک ولادت با سعادت امام علی (ع)، روز پدر و عید باستانی نوروز افزود: تولید کلید رفع مشکلات کشور است از اینرو باید به تولید داخلی و بومی ارزش بسیار بالایی قائل شد.
وی همچنین اظهارداشت: این بحث دو بخش دارد که بخش نخست به دولت مربوط می شود که باید از بخش خصوصی حمایت کند.
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دولت باید مقررات را به نحوی تنظیم کند که تولید برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی داشته باشد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه باید در خدمت تولید و بخش خصوصی باشند، افزود: اینکه دولت و شخص رئیس جمهور بصورت کلان حامی تولید و بخش خصوصی هستند خوشبختانه همه به این مهم واقفند.
واعظی اظهارداشت: مدیران دستگاه های اجرایی در سطوح میانی به خصوص سیستم بانکی، مالیاتی، بیمه ای و سایر بخش ها باید شرایط امروز کشور را بیشتر درک کنند.
وی گفت: تولید کنندگانی که امروز به رغم وجود تمامی مسائل و مشکلات در صحنه تولید کشور حضور جدی دارند در این شرایط بسیار سخت اقتصادی باید به گرمی دست آنان را فشرد و بیشتر با فعالان اقتصادی مدار و تعامل کرد.
رئیس دفتر رئیس جمهور ضمن اشاره به موضوع بسیار مهم صادرات افزود: رونق و گسترش تولید منجر به توسعه صادرات، رشد اقتصادی و قدرت ارزآوری در کشور می شود.
وی در ادامه این مصاحبه اظهارداشت: سال گذشته دولت و تمامی مسئولان در رده های مختلف هم در بحث مسائل زیربنایی و ساختاری اقتصاد کشور و هم در جهت رفع مشکلات مردم پس از تحریم ها اقدامات مثبت و ارزنده ای انجام دادند.
واعظی گفت: خوشبختانه در اواسط سال 97 با ابتکار مقام معظم رهبری شورای عالی هماهنگی اقتصادی در کشور تشکیل و سرانه سه قوه در این شورا با مسئولیت رئیس جمهور حضور دارند.
وی ضمن اشاره به اینکه شورای مزبور هر هفته تشکیل جلسه می دهد، افزود: تصمیمات این شورا خیلی می تواند به ساختار اقتصادی کشور کمک کننده باشد.
رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور باید مبتنی بر علم، دانش، تجربیات موفق دیگران و غیره باشد، یادآورشد: کشور امروز از وجود دانشمندان اقتصادی و افراد بسیار با تجربه برخوردار است که به کمک آنان می تواند خیلی از مشکلات مبتلا به جامعه را حل و فصل کند.
«بهار پلاک 98» ویژه برنامه صبحگاهی نوروزی که به همت گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 به مدت 180 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و مهرگان سوادکوهی» با هدف گفتگو با کارشناسان و صاحبنظران ارشد اقتصادی نظام، پخش موسیقی های محلی و سنتی مراکز مختلف ایران، خبر رسانی و اخبار روز اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.
دریافت فایلارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

با وابستگی کودکان چه کنیم

دشواری‌های سرمایه‌گذاران ایرانی

دلار نیمایی و بورس

بیم از تجارت، ترس از سیاست

اژدهای زرد؛ برنده‌ بحران انرژی؟

شوک ایتالیایی به اروپا

بسته نجات آزادراه‌ها

اهمیت راهداری در راه‌ها و آزادراه‌ها

کارآفرین سنت­‌شکن

مانع «مرکزی» واردات خودرو

تبعات اصرار بر سود دستوری

دوپینگ آماری رونق تولید؟

فشار قیمت‌ها به ندارها

صیانت فراگیر از فضای مجازی؟

بخش خصوصی در مسیر پرسنگلاخ

چراغ سبز کدال به بورسی‌ها

گره «پادمان» باز می‌شود؟

کالبدشکافی ناآرامی‌ها

نفت نزدیک به 2 دلار گران شد

حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

بررسی وضعیت تولید 11 محصول معدنی/تولید سیمان کاهش یافت

دردسرهای اغتشاشات برای تصویر گردشگری ایران

تجارت ایران و تایلند تهاتری انجام شود/ تشکیل کمیته مشترک تجاری

اختصاص 85 پرواز داخلی و خارجی برای بازگشت زائران از مشهد

راه‌اندازی سامانه پایش تولید محصولات سالم کشاورزی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.