کاهش تورم و ثبات قیمت‌ها برنامه می‌خواهد کار و تعاون

کاهش تورم و ثبات قیمت‌ها برنامه می‌خواهد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - یک کارشناس حوزه کار با تاکید بر لزوم داشتن برنامه برای کاهش نرخ تورم و بیکاری در سال 98 ابراز امیدواری کرد که در سال جدید چشم انداز رونق تولید و بازار کار، کاهش تورم و ثبات قیمتها در بازار را شاهد باشیم.

علی اکبر سیارمه ، سال گذشته را سالی پرتلاطم و پرکار توصیف کرد و گفت: امیدواریم در سال جدید با توجه به شرایط اقتصادی و نوسان نرخ ارز، مشکلات معیشتی کمتری را شاهد باشیم و دولت برای کنترل نرخ ارز، کاهش تورم، حفظ امنیت شغلی، بیکاری، حفظ اشتغال موجود و ثبات قیمت‌ها در بازار برنامه اساسی داشته باشد و چشم‌انداز خود را از وضعیت تولید و اشتغال در سال 98 ترسیم کرده باشد تا از شرایط اقتصادی موجود و تکانه‌های موجود با کمترین میزان تاثیرپذیری به سلامت عبور کنیم.
وی یکی از اتفاقات دیگر سال 1397 را طرح پارامتریک تأمین اجتماعی مجلس عنوان و اظهار کرد: این طرح را بهمن ماه سال گذشته مطرح کرده و به دنبال تصویب آن بودند ولی با تمام توان مقابل تصویب آن ایستادیم. افزایش سن بازنشستگی از 55 به 60 سال در زنان و 60 به 65 سال در مردان و سنوات بازنشستگی از 30 سال به 35 سال در این طرح پیش‌بینی شده بود.
این کارشناس حوزه کار ادامه داد: حذف برخی مشاغل از لیست مشاغل سخت و زیان‌آور از جمله بندهای این طرح بود که اعلام کردیم بندهایی از این طرح، خط قرمز جامعه کارگری است و این طرح نه تنها هیچ تحولی در امور ایجاد نمی‌کند بلکه برای کارگران در آینده بحران آفرین می‌شود که پس از آن برخی نمایندگان امضاهای خود را پس گرفتند.
به گفته سیارمه ، صاحبان اصلی صندوق تأمین اجتماعی، کارگران هستند که با واریز حق بیمه‌های خود پس اندازی در دوران بازنشستگی فراهم می‌کنند تا بتوانند از مزایای بازنشستگی بهره‌مند شوند.
وی ابراز امیدواری کرد که در سال جدید دولت خود را به پرداخت بدهی صندوق تأمین اجتماعی ملزم کند تا با برگشت منابع تأمین اجتماعی، امکان بهره‌مندی از مزایای بیمه و بازنشستگی کارگران فراهم شود.
این کارشناس حوزه کار در عین حال از استیضاح وزیر کار به عنوان یکی از اتفاقات تلخ سال 1397 یاد کرد و گفت: فارغ از تغییر و تحولاتی که در اعضای کابینه دولت اتفاق افتاد، استیضاح وزیر کار ما را به یاد استیضاح شیخ الاسلامی وزیر پیشین کار انداخت، این جابجایی دغدغه فکری برای کارگران ایجاد کرد و موجب شد تا بسیاری از مسائل مربوط به حوزه روابط کار و جامعه کارگری تحت الشعاع آن قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: آقای ربیعی علیرغم انتقاداتی که نسبت به وی می‌شد فردی از بدنه کارگران بود و در زمان ایشان جریان مذاکرات و چانه‌زنی‌های دستمزد به خوبی پیش رفت و نمایندگان کارگری و کارفرمایی با رضایت صورتجلسه مزد را امضا می‌کردند؛ خوشبختانه امسال نیز با حضور آقای شریعتمداری این اتفاق تکرار شد و با مدیریت خوب وزیر کار نگرانی‌هایی که در خصوص تعیین دستمزد وجود داشت از بین رفت.
شورای عالی کار 28 اسفند ماه سال 1397 با افزایش 36.5 درصدی حداقل مزد کارگران موافقت کرد تا حداقل دستمزد کارگران از فروردین ماه سال 1398 با افزایش 400 هزار تومانی به یک میلیون و 517,000 تومان افزایش یابد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

١٣ نماد فرابورسی مشمول تغییر دامنه نوسان

تشکل‌ها بهترین گزینه برای رصد قوانین اضافه و بهبود فضای کسب‌‌و‌کار هستند

مصرف انرژی واحدهای صنعتی و معدنی پایش می شود

آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و اوکراین/ اتاق مشترک دو کشور نیمه‌فعال شد

پنج هزار میلیارد از بدهی دولت به گندمکاران پرداخت شد/باقی مانده مطالبات طی روزهای آینده پرداخت می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ابقا شد

توزیع مرغ منجمد قیمت را کاهش می‌دهد/کاهش 40درصدی نرخ نهاده‌های دامی در بازار جهانی

«حسین نظری» معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران شد

عوارض جدید برای صادرات محصولات جالیزی اعلام شد

گرفتار قیمت‌گذاری دستوری و تحریم

بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران شد

جزئیاتی از خلع ید زمین های راکد و غیرفعال در شهرک های صنعتی

جابجایی بیش از 6300 هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای

بررسی مشکلات صنعت پتروشیمی در سازمان بورس با حضور عشقی

«جاوید» معاون امور مناطق شهرداری تهران شد

5 هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران پرداخت شد

ارزش لیر بازهم سقوط کرد

تشکیل بورس بین‌الملل در منطقه آزاد کیش تا 4 ماه آینده/ ورود یک فروند توپولف به خط پروازی کیش‌

صادرات تایر آزاد شد

2 شعبه بانک در اغتشاشات روزهای گذشته سرقت شدند

افت بی سابقه ارزش یورو در 20 سال گذشته

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات حوزه مسکن همکاری نمی‌کنند

ادامه طرح ویژه جابجایی زائران رضوی

کاهش 8.2 درصدی تردد برون شهری

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.