خسارت 1640 میلیارد تومانی سیل به کشاورزی گلستان تولید و تجارت

خسارت 1640 میلیارد تومانی سیل به کشاورزی گلستان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی اعلام کرد: سیل در استان‌های گلستان و مازندران 1,640 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرده است.

طی روزهای اخیر این مردم و کشاورزان استان گلستان بودند که بر خلاف همه ایرانی‌ها به جای لذت بردن از ایام عید و تعطیلات نوروزی با سیل و دردسرهای آن دست و پنجه نرم کردند و با خسارات اقتصادی، مالی مواجه شدند.
در زمینه میزان خسارات وارد شده به بخش کشاورزی این استان سید محمد موسوی - مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی - اظهار کرد: سیل به بخش کشاورزی استان گلستان 1,090 میلیارد تومان خسارت زده که از این میزان 760 میلیارد تومان به زیربخش زراعت، 150 میلیارد تومان به زیربخش آب و خاک و زیرساخت‌ها، 120 میلیارد تومان به زیربخش باغبانی و 60 میلیارد تومان به زیر بخش‌های دام، طیور و آبزیان خسارت وارد شده است.
وی سطح اراضی کشاورزی خسارت دیده از سیل گلستان را 250 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: حدود 100 هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی بالای 90 درصد خسارت دیده‌اند و خسارت 150 هزار هکتار دیگر بین 30 تا 60 درصد بوده است.
موسوی، عمده محصولات کشاورزی خسارت دیده استان گلستان را گندم، کلزا و جو عنوان کرد و گفت: سیل اخیر به بخش کشاورزی شهرستان‌های بندر ترکمن، گمیشان ، آق قلا ، گنبد کاووس، مینودشت، گالیکش و مراوه تپه در گلستان خسارت 100 درصدی زده است و باقی شهرستان‌های استان بین 20 تا 50 درصد خسارت دیده‌اند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، خسارت سیل به بخش کشاورزی استان مازندران را 555 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: میزان خسارت سیل به باغات مازندران 266 میلیارد تومان، زیر بخش آب و خاک و زیرساخت‌ها 115 میلیارد تومان، زیر بخش زراعت 107 میلیارد تومان و زیر بخش‌های دام، طیور و آبزیان 67 میلیارد تومان بوده است.
موسوی گفت: 72 هزار و 355 هکتار از اراضی زراعی و 17 هزار و 491 هکتار از اراضی باغی استان مازندران از سیل خسارت دیده‌اند.
وی ادامه داد: تلفات دام‌های سبک و سنگین استان مازندران 2330 رأس بوده و سیل به 12 واحد مرغداری و 10 واحد آبزی پروری این استان خسارت وارد کرده است.
موسوی تعداد شهرهای خسارت دیده استان مازندران را 15 شهر عنوان کرد و افزود: بیشترین خسارت سیل به بخش کشاورزی شهرستان‌های سیمرغ، نکاء ، ساری و میان‌دو رود وارد شده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی گفت: حدود 20 درصد از اراضی کشاورزی خسارت دیده در استان‌های گلستان و مازندران بیمه بوده‌اند.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

با وابستگی کودکان چه کنیم

دشواری‌های سرمایه‌گذاران ایرانی

دلار نیمایی و بورس

بیم از تجارت، ترس از سیاست

اژدهای زرد؛ برنده‌ بحران انرژی؟

شوک ایتالیایی به اروپا

بسته نجات آزادراه‌ها

اهمیت راهداری در راه‌ها و آزادراه‌ها

کارآفرین سنت­‌شکن

مانع «مرکزی» واردات خودرو

تبعات اصرار بر سود دستوری

دوپینگ آماری رونق تولید؟

فشار قیمت‌ها به ندارها

صیانت فراگیر از فضای مجازی؟

بخش خصوصی در مسیر پرسنگلاخ

چراغ سبز کدال به بورسی‌ها

گره «پادمان» باز می‌شود؟

کالبدشکافی ناآرامی‌ها

نفت نزدیک به 2 دلار گران شد

حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

بررسی وضعیت تولید 11 محصول معدنی/تولید سیمان کاهش یافت

دردسرهای اغتشاشات برای تصویر گردشگری ایران

تجارت ایران و تایلند تهاتری انجام شود/ تشکیل کمیته مشترک تجاری

اختصاص 85 پرواز داخلی و خارجی برای بازگشت زائران از مشهد

راه‌اندازی سامانه پایش تولید محصولات سالم کشاورزی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.