واحدهای صنفی و صنعتی مازندران 350 میلیارد ریال خسارت دیده اند/ صدور دستور لازم از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بسیج امکانات سازمان های استانی صنعت و معدن

واحدهای صنفی و صنعتی مازندران 350 میلیارد ریال خسارت دیده اند/ صدور دستور لازم از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بسیج امکانات سازمان های استانی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت آمار واحد های صنفی و صنعتی آسیب دیده در استان مازندران را 380 واحد اعلام کرد که به گفته ی او سیل در این استان 350 میلیارد ریال خسارت به همراه داشته است.

به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرشاد مقیمی که پس از نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به روسای سازمان های 4 استان شمالی، به مازندران و گلستان سفر کرده است، در گفتگو با شاتا گفت: سیل در استان مازندران به 380 واحد صنفی و صنعتی آسیب رسانده که بر اساس برآوردها، میزان خسارات 350 میلیارد ریال است.
او با بیان اینکه تلفات جانی در استان مازندران نداشتیم، افزود: پل ارتباطی که مسیر دسترسی به شهرک صنعتی در شهرستان سیمرغ بود، در جریان سیل از بین رفته است که این مسائل فردا در جلسه ای با حضور مسوولان استانی و کشوری بررسی و برای جبران خسارات وارده تصمیم گیری می شود.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در بازدید امروز از استان مازندران، آقای لاریجانی رئیس مجلس هم حضور داشت و امروز بعداظهر نیز جلسه ای با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهور در استان گلستان برگزار می شود که بنده به نمایندگی از آقای رحمانی در این جلسه حضور خواهم داشت.
به گفته ی مقیمی، شهرک صنعتی آق قلا در استان گلستان با خسارت نسبتا سنگینی مواجه شده است، اما با این حال برآورد میزان خسارت در این استان پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.
او گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته در نامه ای به روسای سازمان های 4 استان شمالی به آنها دستور داد در راستای حل مشکلات مناطق سیل زده از امکانات سازمان های این استان ها و استان های اطراف استفاده شود.
مقیمی افزود: برای کوتاه مدت خارج کردن گل و لای در واحد های صنعتی در دستور کار قرار گرفته و در مرحله بعد نیز این واحد ها با مشکلاتی در حوزه های مالیات، بیمه و... روبرو می شوند که ما در قالب پیشنهاد، برای حل این مشکلات اقدام می کنیم.
به گفته ی مقیمی، بخشی از مشکلات در سطح استان در حال پیگیری است، بخش دیگر را هم وزیر صنعت،معدن و تجارت، پس از دریافت گزارش، از طریق هیات دولت یا اختیارات وزیر، پیگری و رفع خواهد کرد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تورم منطقه یورو صعود کرد

سراب ارزانی زمین شهرها

جزئیات طرح مالیات برمجموع درآمد اشخاص حقیقی اعلام شد

ریزش تاریخی یورو

اکوسیستم فناوری زیر تیغ محدودیت‌های اینترنتی

موشکافی چالش نورداستریم؛ از ابهام تا واقعیت

آمریکا در وضعیت اضطراری

مطالبه توسعه تجارت ازسیاستگذار

بیانیه‌‌ تبیینی وزارت اطلاعات درباره حوادث اخیر کشور

بایدها و نبایدهای حکمرانی اقتصادی

دو سناریوی یک تحریم

راز حراج لوکس‌های دپویی

دو دیدگاه درباره انقلاب صنعتی

103هزار کیلومتر اوکراین به نام روسیه

جولان تورم در کدام استان‌ها؟

قاره آفریقا به سمت 6 ابر رویداد

شکل یا محتوا؛ مساله این است!

درس‌گرفتن از تجربیات سیاستی

ادامه رشد درآمدهای مالیاتی با وجود کاهش 5 درصدی مالیات تولید

وزیر اقتصاد: ادامه برخورد با تخلفات بانک‌ها در موضوع تضامین بانکی

ورود هند به کشورهای عمده واردکننده کالا از ایران

پیگیری و رسیدگی به مشکلات اقتصادی مناطق محروم موجب افزایش امید و اعتماد مردم می شود

پروژه های شهری که قابلیت درآمدزایی و اشتغال آفرینی دارند در اولویت شهرداران باشد

کارمزد وام های 10 میلیون تومانی در بانک های قرض الحسنه به زودی صفر می شود

وزیر اقتصاد از واحد های تولیدی شهرک صنعتی کاشمر بازدید کرد

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.