ماجرای کارخانه نخ پارسیلون ختم به خیر شد تولید و تجارت

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس کل دادگستری لرستان می‌گوید: با تلاش دستگاه قضایی مالکیت یک کارخانه مهم استان به حالت قبل بازگشته است.

به گزارش فصل تجارت منطقه لرستان، جعفر بدری در خصوص کارخانه پارسیلون خرم‌آباد اظهار کرد: یکی از کارخانه‌های مهم استان بود که با حمایت دستگاه قضایی از چنگال متصرفان خارج شد تا بتواند به چرخیدن چرخ اقتصاد کشور کمک کند و کارکنان استان را در خود جا دهد.
وی در رابطه با این کارخانه و مشکل آن و نیز اقدامات انجام شده توسط دستگاه قضایی برای حل مشکلات آن گفت: کارخانه پارسیلون یکی از واحدهای تولیدی بود که در استان مشکلات زیادی داشت و دستگاه‌هایی اجرایی هم برای رفع مشکلات آن هیچ اقدام مناسبی نکرده بودند.
بدری یادآور شد: کارخانه نخ پارسیلون در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی به مبلغ حدود 400 میلیون تومان به یک فرد فروخته شد. البته زمانی که ما این خرید را بررسی کردیم متوجه شدیم که آورده این فرد فقط حدود 150 میلیون تومان بوده و با تسهیلات و وام و... توانسته است مابقی پول را تهیه و کارخانه را خریداری کند.
این مقام قضایی ادامه داد: پس از مدتی که مشکلات زیادی از قبیل بدهی، تعدیل نیرو و... برای این کارخانه به وجود آمد ما در بازدیدی که از این کارخانه داشتیم مشکلات آن را بررسی کردیم.
وی افزود: پس از بازدید کارخانه و اشراف بر مشکلات موجود دادستان مرکز استان مامور شد بدهی کارخانه را محاسبه و اعلام کند که مشکل عدم کار دائمی کارخانه چیست.
بدری تصریح کرد: در این بررسی‌ها مشخص شد که به عنوان مثال در دورانی که دلار از هزار تومان به سه هزار تومان رسیده بود این فرد از تسهیلات بانکی استفاده کرده تا مواد اولیه کارخانه را برای تولید تهیه کند، اما مواد اولیه را به جای وارد خط تولید کردن در بازار آزاد فروخته است.
این مقام عالی دستگاه قضایی لرستان اضافه کرد: پس از دریافت گزارشات و انجام تحقیقات دادستانی استان اعلام کرد مجموع بدهی این کارخانه به نهادها و افراد مختلف از قبیل تامین اجتماعی، بانک‌ها و دارایی و... به 140 میلیارد تومان رسیده است؛ بنابراین از بانک طلبکار خواستیم که نسبت به طلب خود اجراییه صادر کند و قرارداد فروش را به خاطر عدم وصول مطالبات فسخ کند.
وی یادآور شد: البته شرکتی که این کارخانه را به فروش رسانده است شرکتی با نام آتیه دماوند بود که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بانک صنعت و معدن است. ناگفته نماند این شرکت معتقد بود که اگر بخواهد فسخ قرارداد کند بدهی کارخانه گردن آن‌ها می‌افتد و لذا تاکید داشت که باید بانک‌ها و یا سازمان تامین اجتماعی و دیگر نهادهای ذی‌ربط به میدان بیایند تا مشکل کاملا برطرف شود. نهایتاً بانک‌ها و نهادهای طلبکار و دخیل در پرونده با هم همکاری داشتند تا کار پیگیری شود.
رئیس کل دادگستری لرستان افزود: نهایتاً شرکت آتیه دماوند دادخواستی را برای فسخ قرارداد مطرح کرد، در دادگاه به دادخواست رسیدگی و قرارداد فسخ شد، البته صاحب کارخانه فرجام خواهی کرد و پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد که نهایتاً رأی تایید و مالکیت این کارخانه به شرکت آتیه دماوند بازگشت.
بدری گفت: خوشبختانه با تلاش دستگاه قضایی مالکیت آن که یک کارخانه مهم و البته قدیمی هم بوده به حالت قبل بازگشته است. یعنی به نوعی از چنگال یک بدهکار بانکی درآمده و اکنون مدیران آن طرح‌هایی دارند که سیستم و روش تولید در شرکت را به شیوه‌ها و طرح‌هایی جدید تغییر دهند تا به خدمت تولید و اقتصاد جامعه درآید.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تورم منطقه یورو صعود کرد

سراب ارزانی زمین شهرها

جزئیات طرح مالیات برمجموع درآمد اشخاص حقیقی اعلام شد

ریزش تاریخی یورو

اکوسیستم فناوری زیر تیغ محدودیت‌های اینترنتی

موشکافی چالش نورداستریم؛ از ابهام تا واقعیت

آمریکا در وضعیت اضطراری

مطالبه توسعه تجارت ازسیاستگذار

بیانیه‌‌ تبیینی وزارت اطلاعات درباره حوادث اخیر کشور

بایدها و نبایدهای حکمرانی اقتصادی

دو سناریوی یک تحریم

راز حراج لوکس‌های دپویی

دو دیدگاه درباره انقلاب صنعتی

103هزار کیلومتر اوکراین به نام روسیه

جولان تورم در کدام استان‌ها؟

قاره آفریقا به سمت 6 ابر رویداد

شکل یا محتوا؛ مساله این است!

درس‌گرفتن از تجربیات سیاستی

ادامه رشد درآمدهای مالیاتی با وجود کاهش 5 درصدی مالیات تولید

وزیر اقتصاد: ادامه برخورد با تخلفات بانک‌ها در موضوع تضامین بانکی

ورود هند به کشورهای عمده واردکننده کالا از ایران

پیگیری و رسیدگی به مشکلات اقتصادی مناطق محروم موجب افزایش امید و اعتماد مردم می شود

پروژه های شهری که قابلیت درآمدزایی و اشتغال آفرینی دارند در اولویت شهرداران باشد

کارمزد وام های 10 میلیون تومانی در بانک های قرض الحسنه به زودی صفر می شود

وزیر اقتصاد از واحد های تولیدی شهرک صنعتی کاشمر بازدید کرد

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.