پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگاه‌های آسیب دیده در سیل کار و تعاون

پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگاه‌های آسیب دیده در سیل

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار از پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران و بنگاه‌های آسیب دیده بر اثر سیل خبر داد و گفت: برای حمایت از کارگران مزدبگیر فاقد بیمه‌پردازی نیز وزارت کار پیشنهادی را به دولت ارائه خواهد کرد که آنها نیز برای چند ماه از این مقرری بهره‌مند شوند.

کریم یاوری درباره اقدامات وزارت کار به منظور امدادرسانی به سیل زدگان اظهار کرد: حسب دستور و تاکید دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از لحظات اولیه وقوع سیل در استان گلستان و مازندران تمام امکانات زیرمجموعه وزارتخانه در اختیار تأمین نیازهای هموطنان سیل زده قرار گرفته و تا رفع نیازهای کمک رسانی، تمامی زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آسیب‌دیدگان از سیل قرار خواهد داشت و ادامه می‌یابد.
وی از پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران و بازسازی کارگاه‌های آسیب دیده در اثر سیل و خبر داد و گفت: تمامی کارگران بیمه پرداز مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی که در اثر سیل بنگاههای اقتصادی و کارگاه‌های آنها آسیب دیده‌اند تا بازسازی و رفع مشکل و بازگشایی کارگاه برابر تبصره 2 ماده دو قانون بیمه بیکاری و مطالبق جدول ماده 7 به میزان سابقه پرداخت حق بیمه تحت پوشش دریافت مقرری بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای آن دسته از کارگران مزدبگیر که از سوی کارفرمایان حقوق آنها پرداخت شده و فاقد بیمه پردازی هستند نیز پیشنهادی را با تأیید و امضای وزیر کار به دولت ارائه خواهیم داد تا پس از تصویب در هیأت دولت برای مدت کوتاه چند ماهه مقرری معادل حداقل مزد مصوب شورای عالی کار برای آنها درنظر گرفته شود.
یاوری درباره نحوه پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران فاقد بیمه گفت: ساز و کار و چگونگی پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران فاقد بیمه پردازی و آسیب دیده در اثر سیل پس از ارائه پیشنهاد از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید و تصویب هیأت دولت و تأمین و تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه مشخص خواهد شد.
به گفته مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، بنگاههای اقتصادی که در اثر سیل دچار خسارت و حادثه شده‌اند برای بازسازی و راه‌اندازی مجدد، از سوی وزارتخانه‌های صادر کننده مجوز تأسیس و بهره‌برداری و از سوی دولت مورد حمایت و اعطای تسیهلات قرار خواهند گرفت.
وی گفت: بیمه شدگانی که به دلیل بروز حوادث قهریه و غیرمترقبه از قبیل سیل بیکار شوند در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه آنها کمتر از 6 ماه باشد مطابق مشمولینی که 6 ماه سابقه پراخت حق بیمه دارند از مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند خواهند شد.
به دنبال بارش شدید باران در استان‌های مازندران و گلستان و جاری شدن سیل بسیاری از خانه‌ها و کارگاه‌ها دچار آسیب و خسارت شد و در فاصله کوتاهی دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمانهای مرتبط برای یاری رساندن به آسیب دیدگان سیل وارد عمل شدند. رئیس سازمان مدیریت بحران کشورنیز از برآورد میزان خسارت سیل مازندران تا 10 روز آینده خبر داده است. به دنبال وقوع حادثه سیل مازندران و گلستان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت امدادرسانی تمام زیرمجموعه‌های وزارتخانه به حادثه دیدگان سیل و تأمین نیازهای اولیه و حمایت اجتماعی از آنها، برای صیانت از نیروهای کار و راه اندازی بنگاههای اقتصادی حادثه دیده و در جهت احیای اشتغال مجدد کارگران دستور تشکیل کارگروهی ویژه را صادر کرد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

افزایش دما در سواحل خزر و اردبیل/ آسمانی صاف در مشهد مقدس

افزایش 45 درصدی صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر

روغن موتور بدون شناسه کالا قاچاق تلقی می‌شود

تخصیص یارانه استفاده از خودرو برقی را به‌صرفه می‌کند

عهد اخوتی با مدیران شهرداری تهران بسته نشده است

تحقق فرمان رییس جمهوری با رشد 50 درصدی تولید در ایران خودرو

ثبت نام 154 هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای 11 هزار واحد

میزان ورودی آب سدهای تهران 16 درصد کاهش یافت

رشد 25 درصدی مصرف سوخت کشور در ایام اربعین

عوارض جدید برای صادرات محصولات جالیزی اعلام شد

شاخص کل بالاخره سبز شد/ رشد 6262 واحدی شاخص کل

بحران انرژی به آمریکا رسید/تولید کنندگان نفت شیل دچار چالش شدند

ترکش های تصمیمات غلط مدیران قبلی بر پیکر شهر

اجرای طرح غدیر اقدامی جهادی برای رفع تشنگی خوزستان است

حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

پیشنهاد وزارت صمت برای تخفیف 10 درصدی تعهد ارزی لوازم خانگی

جزئیات حمایت غیرتورمی از تولید/ تامین 100 هزار میلیارد از بورس

رشد 6262 واحدی شاخص بورس تهران

روغن موتورهای بدون شناسه کالا از 15 مهر ماه، قاچاق تلقی می شوند

کاهش قیمت نفت برا ی دومین روز متوالی به دلیل نگرانی از رکود اقتصاد جهانی

‌محدودیت ترافیکی‌ جاده‌های خراسان رضوی تا 5 مهر/ هراز و کندوان از امروز یک‌طرفه می‌شود

بیمه سینا 6 ماهه 26 هزار میلیاردی شد

قیمت خودروی تولید داخل؛ 4 مهر ماه 1401

اینترنت ماهواره ای بدون تجهیزات در دسترس نیست

بازگشت آلمان به دوران هیزم‌سوزی برای گرم کردن منازل

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.