خسارت 68 میلیاردی به دام و طیور مناطق سیل‌زده تولید و تجارت

خسارت 68 میلیاردی به دام و طیور مناطق سیل‌زده

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رییس سازمان دامپزشکی از آماده‌باش کامل دامپزشکان این سازمان در مناطق سیل زده گلستان و مازندران خبر داد و گفت: بر اساس آخرین گزارش های رسیده میزان خسارات وارد شده به بخش های دام، طیور و آبزیان حدود 68 میلیارد تومان برآورد شده است.

علیرضا رفیعی پور در مشهد اظهار کرد: طی روزهای گذشته، بروز سیل در استان های گلستان و مازندران خساراتی به حوزه دام و طیور زده است و سازمان دامپزشکی در حوزه بحران هایی نظیر سیل مسئولیتی دو چندان برای اقدامات بهداشتی خود دارد؛ از جمله اولویت ها، انجام واکسیناسیون دام ها علیه شاربن یا سیاه زخم است و با توجه به شرایط جوی و امکان دسترسی به تلفات و خسارات همکاران دامپزشکی استان ها اقدامات خود را انجام می‌دهند.
وی افزود: با گزارش‌هایی که از استان های گلستان و مازندران داشتیم، دام این استان ها از اسفندماه عیله شاربن ایمن شده و این موضوع در موقعیت کنونی بسیار مهم و اثرگذار است.
رفیعی پور ادامه داد: فعلا تمام مناطقی که با همکاری مدیریت بحران استان ها امکان ورود دامپزشکی بوده، ارزیابی‌ها، سم پاشی‌ها، ضدعفونی مناطق و دفن بهداشتی لاشه ها انجام شده و مناطقی هم که امکان تردد همکاران وجود ندارد با هماهنگی سازمان مدیریت بحران به محض آغاز امکان تردد چه به صورت زمینی و یا هوایی همکاران ما برای اقدامات بهداشتی نظیر دفن بهداشتی لاشه‌ها، انجام واکسیناسیون دام ها و نیز استفاده از داروهای ضدانگل و ضدعفونی مناطق به محل اعزام خواهند شد.
رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه در حال حاضر 10 تا 12 تیم در استان های گلستان و مازندران در حالت آماده باش هستند و به محل‌های خسارت دیده اعزام شده‌اند، گفت: با هماهنگی های انجام شده از سوی همکاران دامپزشکی استان‌ها طیور بسیاری از مرغداری های در محاصره آب با هماهنگی مرغداران و کشتارگاه ها قبل از تلف شدن در اثر سیل به کشتارگاه ها اعزام شده تا حداقل خسارات اقتصادی به وقوع بپیوندد و سرمایه طیور منطقه محافظت شود.
وی اضافه کرد: گروه های ما در منطقه حضور دارند و امکاناتی مانند واکسن، سم و دارو تا یک هفته موجود است و برای روزهای بعد نیز از تهران مواد لازم را ارسال خواهیم کرد تا اقدامات لازم انجام شود. از سوی دیگر با حضور تمام وقت نیروهای دامپزشکی سازمان و ادارات کل استان های گلستان و مازندران در شرایط سخت کنونی بین مردم منطقه هستند و در صورت وقوع خسارت بلافاصله ارزیابی خسارت انجام وهیچ محدودیتی برای ارائه خدمات بهداشتی در مناطق سیل‌زده نداریم.
وی گفت: بر اساس گزارش های رسیده خسارت وارده در استان گلستان در حوزه دام، طیور و آبزیان 68 میلیارد تومان برآورد شده که در این میان 700 هزار مرغ گوشتی و 2000 راس دام سبک و 17 راس دام سنگین نیز تلف شده است و همچنین در استان مازندران نیز 76 هزار قطعه مرغ مادر، 87 هزار قطعه مرغ گوشتی، 8 هزار قطعه مرغ بومی، 25 راس دام سنگین، 540 راس دام سبک و 2000 کلنی زنبور عسل از بین رفته است.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

توزیع مرغ منجمد قیمت را کاهش می‌دهد/کاهش 40درصدی نرخ نهاده‌های دامی در بازار جهانی

گرفتار قیمت‌گذاری دستوری و تحریم

بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران شد

جزئیاتی از خلع ید زمین های راکد و غیرفعال در شهرک های صنعتی

جابجایی بیش از 6300 هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای

بررسی مشکلات صنعت پتروشیمی در سازمان بورس با حضور عشقی

«جاوید» معاون امور مناطق شهرداری تهران شد

5 هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران پرداخت شد

ارزش لیر بازهم سقوط کرد

تشکیل بورس بین‌الملل در منطقه آزاد کیش تا 4 ماه آینده/ ورود یک فروند توپولف به خط پروازی کیش‌

صادرات تایر آزاد شد

2 شعبه بانک در اغتشاشات روزهای گذشته سرقت شدند

افت بی سابقه ارزش یورو در 20 سال گذشته

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات حوزه مسکن همکاری نمی‌کنند

ادامه طرح ویژه جابجایی زائران رضوی

کاهش 8.2 درصدی تردد برون شهری

عرضه 2 تن سبد زعفران در بورس کالا

ابعاد استاندارد نیمکت پارکی دست دوم

کنترل قیمت مسکن نیازمند نظارت مجلس است

قیمت نفت کمی بالارفت/ برنت 86 دلارو 32 سنت

دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از بالاترین افتخارات بشری است

بانک ها عامل کسب منفعت برای عده ای خاص و ایجاد تورم در اقتصاد

وعده قابل تامل شهردار تهران برای ایجاد 100 میدان و بازارچه میوه

وداع با بازیگر مولف

خودرو در پسا قرعه‌کشی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.