38 هکتار از فرودگاه گرگان زیر آب قرار دارد/ انجام 316 پرواز امدادی هلی‌کوپتر در فرودگاه گرگان راه و شهرسازی

38 هکتار از فرودگاه گرگان زیر آب قرار دارد/ انجام 316 پرواز امدادی هلی‌کوپتر در فرودگاه گرگان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - قائم مقام شرکت فرودگاه‌های کشور از تشکیل ستاد بحران در این شرکت برای مقابله با بحران ناشی از سیلاب خبر داد و گفت: از آسیب به فرودگاه‌های گرگان و خرم‌آباد جلوگیری شده و این فرودگاه‌ها عملیاتی هستند.


به گزارش فصل تجارت به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین اسفندیاری، از تشکیل ستاد بحران در این شرکت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه 17 فرودگاه کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم در معرض سیلاب و بارندگی فراوان قرار دارند، امروز کمیته بحران در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تشکیل شد. در این کمیته به صورت تلفنی و ویدئو کنفرانس با مدیران فرودگاه‌های کشور تماس داشتیم و وضعیت این فرودگاه‌ها را بررسی کردیم.
وی ادامه داد: با توجه به شرایطی که برای چند استان کشور در روز‌های نخستین سال به وجود آمد و بارندگی‌های فراوانی که در این استان‌ها رخ داد، برخی از استان‌ها در معرض سیلاب قرار گرفتند. در این شرایط فرودگاه‌ها به عنوان نقطه‌ای برای خدمت‌رسانی و امداد سریع، حضور مسئولان از نقاط مختلف برا انجام سازماندهی امداد و نجات و همچنین پرواز‌های فوق‌العاده برای انتقال کمک‌ها مطرح هستند.
اسفندیاری با اشاره به وقوع سیل در استان گلستان گفت: اولین استانی که در معرض سیل قرار گرفت، استان گلستان بود. من شخصا به همراه همکارانم از بخش‌های مختلف شرکت فرودگاه‌ها در فرودگاه گرگان حاضر شدیم و از این فرودگاه بازرسی کردیم. با اینکه فرودگاه گرگان در این چند روز به صورت مرتب در معرض سیل قرار داشت، با اقدامات انجام شده برای هدایت آب به سمت خارج فرودگاه عوامل پروازی و دستگاه‌های فنی عملیاتی فرودگاه مصون ماندند و هیچ یک از پرواز‌های فرودگاه تاکنون باطل نشده است.
وی افزود: هم اکنون 38 هکتار از قسمت‌های مختلف فرودگاه زیر آب قرار دارد، اما به هیچ یک از عوامل پروازی و دستگاه‌های فنی عملیاتی آسیبی وارد نشده است و فرودگاه در حال کمک رسانی است. در این چند روز علاوه بر پرواز‌های معمول، پرواز‌های فوق‌العاده زیادی در فرودگاه گرگان انجام شد که از آن جمله می‌توان به 316 پرواز امدادی هلی‌کوپتر با حضور نهاد‌های مختلف برای امداد رسانی و انجام فعالیت بهداشتی و پزشکی در نقاط دوردست استان و پرواز‌هایی برای انتقال معاون اول رییس جمهور، وزرای محترم راه و شهرسازی، کشور، اقتصاد، نیرو، جهاد کشاورزی، بهداشت، تعداد زیادی از فرماندهان ارشد لشگری و سایر مسئولان اشاره کرد.
این مقام مسئول در شرکت فرودگاه‌ها به فعالیت شبانه‌روزی فرودگاه گرگان اشاره کرد و ادامه داد: همکاران من از جمله مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان به صورت شبانه روزی در فرودگاه حضور داشتند تا با ساماندهی و مدیریت شرایط، تا از آسیب جلوگیری شود و پرواز‌ها در امنیت کامل انجام شوند.
قائم مقام مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاه‌های کشور به بارندگی در سایر استان‌ها اشاره کرد و گفت: بعد از گرگان، فرودگاه خرم‌آباد بیشترین درگیری را با شرایط نا مساعد و بارندگی دارد، اما با اقدامات صورت گرفته تا کنون از ورود آب به عوامل پروازی و دستگاه‌های فنی عملیاتی این فرودگاه جلوگیری شده و فرودگاه خرم آباد نیز آماده پذیرش پرواز‌ها است.
وی افزود: همچنین فرودگاه‌های دیگر در مناطق تحت تاثیر بارش‌ها مانند فرودگاه‌های ایلام، شهرکرد، فرودگاه‌های استان خوزستان و ... آمادگی دارند و می‌توانند به نقاط امدادرسانی سریع تبدیل شوند.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تخصیص یارانه استفاده از خودرو برقی را به‌صرفه می‌کند

عهد اخوتی با مدیران شهرداری تهران بسته نشده است

تحقق فرمان رییس جمهوری با رشد 50 درصدی تولید در ایران خودرو

ثبت نام 154 هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای 11 هزار واحد

میزان ورودی آب سدهای تهران 16 درصد کاهش یافت

رشد 25 درصدی مصرف سوخت کشور در ایام اربعین

عوارض جدید برای صادرات محصولات جالیزی اعلام شد

شاخص کل بالاخره سبز شد/ رشد 6262 واحدی شاخص کل

بحران انرژی به آمریکا رسید/تولید کنندگان نفت شیل دچار چالش شدند

ترکش های تصمیمات غلط مدیران قبلی بر پیکر شهر

اجرای طرح غدیر اقدامی جهادی برای رفع تشنگی خوزستان است

حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

پیشنهاد وزارت صمت برای تخفیف 10 درصدی تعهد ارزی لوازم خانگی

جزئیات حمایت غیرتورمی از تولید/ تامین 100 هزار میلیارد از بورس

رشد 6262 واحدی شاخص بورس تهران

روغن موتورهای بدون شناسه کالا از 15 مهر ماه، قاچاق تلقی می شوند

کاهش قیمت نفت برا ی دومین روز متوالی به دلیل نگرانی از رکود اقتصاد جهانی

‌محدودیت ترافیکی‌ جاده‌های خراسان رضوی تا 5 مهر/ هراز و کندوان از امروز یک‌طرفه می‌شود

بیمه سینا 6 ماهه 26 هزار میلیاردی شد

قیمت خودروی تولید داخل؛ 4 مهر ماه 1401

اینترنت ماهواره ای بدون تجهیزات در دسترس نیست

بازگشت آلمان به دوران هیزم‌سوزی برای گرم کردن منازل

کاهش 21 میلیارد مترمکعبی آب کشور‌/ پیش‌بینی پاییزی خشک و لزوم بازنگری در مصارف آب‌‌

گسترش روابط انرژی ایران با کشورهای دوست در بحبوبه تحریم

عرضه خودرو اطلس با موتور جدید M15+ سایپا

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.