افزایش دستمزدها بر تولیدکنندگان فشار جدید وارد می‌کند تولید و تجارت

افزایش دستمزدها بر تولیدکنندگان فشار جدید وارد می‌کند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است هرچند نمی‌توان انتظار داشت در شرایط فعلی اقتصادی کشور، دستمزدها ثابت بماند اما باید این تغییرات را از منظر تولیدکنندگان مشاهده کرد زیرا بسیاری از آنها در معرض فشاری جدید قرار می‌گیرند.

سید رضی حاجی آقامیری ، اظهار کرد: سالی که گذشت از زاویه‌های مختلف برای اقتصاد ایران، سالی سختی بود و نمی‌توان توقع داشت سال آینده ناگهان شرایط مثبت شده و همه چیز بهبود یابد.
به گفته وی در چنین شرایطی کنار هم قرار دادن همه نظرات و توانایی‌ها بهترین راهکار خواهد بود و در این زمینه در کنار اقشار کم درآمد باید توجهی ویژه به تولیدکنندگان نیز صورت گیرد، زیرا بسیاری از آنها در سالی گذشت با مشکلات گسترده‌ای روبه رو بودند و احتمالاً بخش زیادی از این مشکلات به سال جاری نیز منتقل خواهد شد.
این فعال اقتصادی با اشاره به طرح افزایش حقوق و دستمزدها که از سوی دولت و مجلس نهایی شد، اظهار کرد: قطعاً در شرایط فعلی قشر آسیب پذیر جامعه با مشکلات جدی رو به رو شده و در این حوزه افزایش دستمزدها یکی از راهکارهایی بود که بتوان با آن فشار تورم در سال گذشته را کم کرد.
آقامیری ادامه داد: هرچند در نگاه اول این طرح مثبت است اما اگر بخواهیم از منظر حمایت از تولیدکنندگان به موضوع نگاه کنیم، به نظر می‌رسد باید رویکردی جدید را نیز به کار اضافه کرد. تولیدکننده‌ای که در ماه‌های اخیر با تورم، افزایش قیمت ارز و بالا رفتن بهای تمام شده مواد اولیه مواجه بوده، قطعاً در تأمین افزایش حقوق نیز با مشکل رو به رو می‌شود.
وی با بیان اینکه افزایش حقوق، تورم را نیز بالا خواهد برد، توضیح داد: اگر به افزایش نقدینگی کشور سرعت بیشتری بدهیم باید در آینده چشم انتظار اثرات منفی آن نیز باشیم. البته این در صورتی است که تولیدکنندگان بتوانند از پس هزینه‌ها برآیند.
آقامیری خاطرنشان کرد: برای عبور از این شرایط اقتصاد ایران به یک تحول بنیادیین احتیاج دارد که بخشی از آن در حمایت از بخش خصوصی واقعی و بخش دیگر در تلاش برای بهبود سیاست خارجی و افزایش تعامل با دنیا تعریف می‌شود.
دولت در روزهای واپسین سال 1397 با افزایش 400 هزار تومانی به پایه حقوق کارگران در سال 1398 موافقت کرد. پیش از آن مصوب شده بود که حقوق کارکنان دولت در سال 1398 معادل 400 هزار تومان افزایش یابد.
مقام معظم رهبری سال 1398 را سال "رونق تولید" نام‌گذاری کردند. ایشان در پیام نوروزی خود، از تمامی دست‌اندرکاران خواستند تا شرایط برای حمایت کامل از تولیدکنندگان ایرانی فراهم شود.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کاهش 8.2 درصدی تردد برون شهری

عرضه 2 تن سبد زعفران در بورس کالا

ابعاد استاندارد نیمکت پارکی دست دوم

قیمت نفت کمی بالارفت/ برنت 86 دلارو 32 سنت

دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از بالاترین افتخارات بشری است

بانک ها عامل کسب منفعت برای عده ای خاص و ایجاد تورم در اقتصاد

وعده قابل تامل شهردار تهران برای ایجاد 100 میدان و بازارچه میوه

وداع با بازیگر مولف

خودرو در پسا قرعه‌کشی

دیدار اسلامی و گروسی در وین

شایعه کودتا در چین

بورس در دام التهاب

شهرک‌های مسکونی در جنوب تهران ساخته می‌شود

اجتماع امت در انقلاب

علائم پاندمی رکود تورمی

بازگشت فاشیست‌ها

نسخه درمان اقتصاد ناامن

کارنامه نیمسال اول دلار

ابزار مدیران در عبور از بحران

دو مدل حکمرانی در بانک‌های مرکزی

پودر صابون رکسی حساسیت زا است

پای مرغ سوخاری غذای اعیانی شناخته شد

افزایش تورم و تشدید وضعیت وخیم معیشتی مردم لیبی در سایه جنگ داخلی

تکاپوی آلمان برای زمستان؛ برلین و ابوظبی توافق گازی امضا کردند

توافق عراق، اردن، سوریه و لبنان برای افزایش سقف مبادلات تجاری و امنیت غذایی‌

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.