مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد:
پرداخت یک میلیون و 500 هزار فقره تسهیلات در سال 98 بانک، بیمه و بورس

پرداخت یک میلیون و 500 هزار فقره تسهیلات در سال 98

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان داشت: با توجه به اهداف و برنامه های ترسیم شده برای سال 1398 ، پیش بینی می کنیم تا پایان سال جاری بالغ بر یک میلیون و 500 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش 150 هزار میلیارد ریال در راستای مسئولیت های اجتماعی بانک پرداخت شود .
به گزارش فصل تجارت ، اکبری در رابطه با زمینه های پرداخت تسهیلات به نیازمندان جامعه اظهارداشت: این تسهیلات در حوزه های مختلفی مانند درمان، معیشت، ازدواج و غیره بوده است. در سال 97 عمده وام های پرداخت شده در راستای حمایت از کالای ایرانی و اشتغالزایی بوده و امسال نیز با گسترش زمینه های حمایت از نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین سرمایه تولید به دنبال کمک به رونق تولید خواهیم بود .
وی با اشاره به اهمیت حمایت از اشتغالزایی و کارآفرینی در کشور بیان داشت: در سال گذشته با تفاهمنامه ای که میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و بنیاد برکت منعقد شد، بالغ بر 200 میلیارد تومان برای ایجاد و حمایت از 20 هزار شغل اختصاص یافته که بیش از نصف این هدف در سال 97 محقق شده و مابقی آن نیز در سال 98 پرداخت خواهد شد .
اکبری، ضمن تاکید بر توجه به اقشار ضعیف و نیازمند جامعه ادامه داد: در سال گذشته همکاری خوبی میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شد که در نتیجه آن بالغ بر 480 میلیارد تومان با هدف کمک به بهبود معیشت و اشتغال مددجویان به حدود یکصد هزار نفر از آنان پرداخت شد .
وی افزود: امیدواریم این همکاری ها در سال 1398 گسترش پیدا کند و بانک قرض الحسنه مهر ایران بیش از پیش در حوزه مسئولیت های اجتماعی خود موفق عمل کند .
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره اقدمات صورت گرفته برای حمایت از کالای ایرانی در سال گذشته نیز اظهارداشت: در این راستا، گام های موثری در دو حوزه حمایت از کالا و خدمات داخلی توسط بانک برداشته شده و تفاهمنامه هایی با شرکت سهامی فرش ایران، شورایعالی مناطق آزاد، شهرداری ها، شرکت آب و فاضلاب و شرکت های بیمه ای منعقد شده است .
وی در رابطه با طرح ها و پیشنهادات تسهیلاتی برای اشخاص حقیقی در سال جاری گفت: به منظور استفاده بهینه از منابع قرض الحسنه و پاسخگویی مناسب به درخواست های متقاضیان، بانک با تنظیم جداول امتیازی و ارائه طرح های تسهیلاتی نسبت به اولویت بندی و نظم دهی به تقاضاهای تسهیلات قرض الحسنه اقدام نموده است .
مرتضی اکبری تصریح کرد: طرح های تسهیلاتی امسال بانک در سه دسته مشتری محور، بانک محور و ترکیبی تدوین شده است و متقاضیان این طرح ها عمدتاً افرادی هستند که در بانک افتتاح حساب کرده اند و زمان معینی برای استفاده از تسهیلات نداشته و در صورت نیاز از تسهیلات قرض الحسنه بانک بهره مند می شوند .
وی درباره طرح تسهیلاتی اعتبار در حساب جاری نیز خاطرنشان کرد: با توجه به نقش اجتماعی اقشار مختلف جامعه اعم از پزشکان، وکلا، اساتید دانشگاه در حوزه علم و فرهنگ، مهندسین، معلمین، دانشجویان، ورزشکاران، کسبه، صاحبان صنوف، اهالی حرفه و فن و گردش مالی این اقشار، حسابهای جاری دارای دسته چک از اهمیت دو چندانی برخوردار است که باعث می شود بانک به منظور تسهیل سرمایه در گردش دارندگان این مشاغل توجه خاص نماید .
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: در این راستا تمامی افراد دارای حساب جاری در شعب بانک می توانند علاوه بر انجام تمامی عملیات مالی خود با توجه به امتیاز و اعتبار ایجاد شده، تقاضای دریافت تسهیلات قرض¬ الحسنه با کارمزد صفر تا چهار درصد نمایند .
-->ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تسهیل نقدشوندگی و انجام معاملات روان در بازار متشکل ارزی

زمین‌های غیرقابل استفاده دستگاه‌ها در طرح مسکن ملی استفاده می‌شود

عاقبت نقد فروشی در خودروسازی

حراج مال‌غیر در مزایده خودرو؟

جزییات گزارش خلبان ایران ایر از مشاهده حیوان موذی در هواپیما/ مسافران به سلامت به تهران رسیدند

آخرین وضعیت طراحی و تولید هواپیماهای 72‌ و 150 نفره در کشور/‌ ایران جزو‌ صادرکنندگان برتر پهپاد است

باقری: امروز درخواست مشتریان نفت ایران بیش از توان تولید فعلی ایران است

فقط 6 درصد منابع بانکی به بخش مسکن اختصاص یافت

شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار مسکن سوریه آمادگی دارند

عاقبت نقد فروشی در حودروسازی

افزایش 45 درصدی حجم مبادلات تجاری ایران با کشورهای حاشیه خزر

آمار کشتار دام در خراسان رضوی بیش از یک میلیون رأس ثبت شده است

انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان مشهد

ایران با تمام کشورهای حاشیه‌ خزر وارد تبادلات با پول‌های ملی می‌شود

رایزنی‌های چندجانبه هیات ایرانی برای افزایش مناسبات تجاری با کشورهای ساحلی دریای خزر

قیمت سکه 100 هزار تومان کاهش یافت

ثبات نرخ دلار در صرافی‌های بانکی

پرداخت 99 هزار میلیارد تومان تسهیلات

فضای روانی عامل افزایش نرخ ارز است/ انجام معاملات روان در بازار متشکل ارزی

افزایش قیمت‌ها به قهوه رسید

تولید هوندا نزولی شد

ایجاد بارگاه‌های بهداشتی دست دلالان را از بازار زرشک کوتاه می‌کند

آخرین وضعیت جوی شهرها/ باران و کاهش دما در نیمه شمالی‌ کشور

پرداخت بیش از یک میلیون فقره وام ازدواج، فرزند و ودیعه مسکن

هند؛ بزرگترین وارد کننده برنج به ایران/ واردات برنج اماراتی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.