رشد 3376 واحدی شاخص کل بورس/ فرمان بازار سهام به دست حقیقی‌ها افتاد بورس

رشد 3376 واحدی شاخص کل بورس/ فرمان بازار سهام به دست حقیقی‌ها افتاد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معامله‌گران بورس تهران در واپسین ساعات باقی‌مانده 1397 امروز با اقبال خریداران سهام به ویژه در میان حقیقی‌ها برای جمع‌آوری سهم‌های مختلف بود.

به گزارش فصل تجارت، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 27 اسفند ماه 97 با افزایش 3376 واحدی به رقم 175 هزار و 898 واحد رسید.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 402 واحدی عدد 32 هزار و 560 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 3496 واحدی به رقم 197 هزار و 319 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 2367 واحدی به رقم 131 هزار و 852 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 7281 واحدی عدد 339 هزار و 579 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 49 واحدی بر روی رقم دو هزار و 206 واحد نشست.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 434 واحد و ملی صنایع مس ایران با 309 واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با 202 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های داده گستر عصر نوین با 16 واحد، بانک اقتصاد نوین با 7 واحد و پاکسان با 2 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فصل تجارت، ارزش کل معاملات نقدی امروز بورس تهران در حالی به بیش از 902 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن 2 میلیارد و 331 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 348 هزار و 32 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های فنرسازی زر، کارت اعتباری ایران‌کیش، شیشه و گاز، شهد، تولیدی گرانیتی بهسرام ، حق‌تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری توسعه شهری طوس‌گستر، حق تقدم خرید سهام سیمان خزر، سیمان کارون، سیمان مازندران، تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، توسعه و خدمات دریایی بندر سینا، شیر پاستوریزه پگاه فارس، شیر پاستوریزه پگاه گستان، ریل‌سیر گستر، کیسون ، ایران خودرو، بانک سینا، پتروشیمی جم، گسترش صنایع پیام، صنایع غذایی مینو شرق، لیزینگ ایران و شرق از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های مهندسی نصیرماشین ، قند شیرین خراسان، بانک قوامین، بانک شهر، پشم‌بافی طوس، بانک اقتصاد نوین، بانک مهر اقتصاد متوقف شدند. 
به گزارش فصل تجارت، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معا ملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، 930 میلیون سهم صنایع پتروشیمی تحت جمشید به ارزش بیش از 285 میلیارد تومان به طور بلوکی در بازار معاملات عمده واگذار شد. 
همچنین بیش از 291 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش بیش از 106 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود. 
30 میلیون حق تقدم خرید سهام معد نی صنعتی چادرملو به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و کمتر از 29 میلیون سهم فروسیلیس ایران به ارزش کمتر از 20 میلیارد تومان کد به کد شد. 
همین وضعیت در فولاد کاوه جنوب کیش با کد به کد شدن 27 میلیون سهم به ارزش 10 میلیارد تومان ادامه داشت. 
همچنین امروز 25 میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان به ارزش کمتر از 8.5 میلیارد تومان میان کدهای درون‌گروهی منتقل شد و 24 میلیون سهم بیمه اتکایی ایرانیان به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گر وهی سهامدار عمده تجمیع شد. 
گفتنی است 20 میلیون سهم ذوب‌آهن اصفهان به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی انتقال پیدا کرد و 14 میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از 11 میلیارد تومان کد به کد شد. 
براساس این گزارش، طی معاملات امروز، 12 میلیون سهم توسعه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی همراه شد و بیش از 10 میلیون سهم سرامیکای صنعتی اردکان به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان توانست معاملات انتقالی را تجربه کند. 
و 10 میلیون سهم پالایش نفت اصفهان به ارزش بیش از 9 میلیارد تومان معاملات انتقالی را نظاره‌گر بود. 
گفتنی است امروز بیش از 8.5 میلیارد تومان، آهنگری تراکتورسازی ایران به ارزش از 3.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و در فولاد خوزستان نیز بیش از 7.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان با معاملاتت انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد. 
در نهایت امروز بیش از 3 میلیون سهم پالایش نفت بندرعباس به ارزش 4 میلیارد تومان میان سهامداران عمده منتقل شد و بیش از 2.5 میلیون سهم شیشه‌سازی مینا به ارزش کمتر از 800 میلیون تومان کد به کد شد. 
براساس این گزارش،‌ امروز بازار سهام شاهد تلاش معامله‌گران اغلب حقیقی برای استفاده از آخرین فرصت باقی‌مانده در روزهای پایانی سال به منظور جذب سهام پربازده بود.
انتظارات تورمی در سال‌ آینده و غیبت حقوقی‌ها در تعطیلات نوروزی این فرصت را برای بورس‌بازها ایجاد کرده تا بر مبنای استراتژی‌ کوتاه‌مدت‌نگری به دنبال تحصیل سهام و یا حتی اصلاح پرتفوی در آخرین ساعات باقی‌مانده در سال جاری باشند. 
به نظر می‌رسد گروه رایانه، دارویی‌ها، معدنی‌ها، قطعه‌سازها، زراعت و دامداری و تک‌سهم‌های گروه سیمانی و پالایشی در کنار گروه محصولات شیمیایی از جذابیت خاصی برای خریداران سهام برخوردار باشند. 
انتهای پیام/ب
بیشتر بخوانید
شاخص کل بورس تهران 172522 واحد شد
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۳
تقویت 2009 واحدی شاخص کل بورس
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۹
شاخص بورس تهران 169115 واحد شد
۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۹
شاخص بورس تهران 167371 شد
۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۳:۱۴
شاخص بورس تهران 164470 واحد شد
۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۳:۰۵ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

5 پیشنهاد وزیر اقتصاد کشورمان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی کشورهای حاشیه خزر

اغتشاشات اخیر چرخه اقتصادی را دچار چالش کرد/ برخی صنف‌ها آسیب دیدند

به دنبال راهکارهای نوین برای تامین آب و برق پایدار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی هستیم

ایجاد توازن سرمایه گذاری در کشور به واسطه تفاهم نامه 22 بندی با وزارت اقتصاد و بانک مرکزی

چند واحد مسکونی در زلزله خوی از بین رفت؟

چند واحد مسکونی در زلزله خوی تخریب شد؟

300 هزار تن وش پنبه امسال در کشور تولید می‌شود

تسهیل نقدشوندگی و انجام معاملات روان در بازار متشکل ارزی

زمین‌های غیرقابل استفاده دستگاه‌ها در طرح مسکن ملی استفاده می‌شود

عاقبت نقد فروشی در خودروسازی

حراج مال‌غیر در مزایده خودرو؟

جزییات گزارش خلبان ایران ایر از مشاهده حیوان موذی در هواپیما/ مسافران به سلامت به تهران رسیدند

آخرین وضعیت طراحی و تولید هواپیماهای 72‌ و 150 نفره در کشور/‌ ایران جزو‌ صادرکنندگان برتر پهپاد است

باقری: امروز درخواست مشتریان نفت ایران بیش از توان تولید فعلی ایران است

فقط 6 درصد منابع بانکی به بخش مسکن اختصاص یافت

شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار مسکن سوریه آمادگی دارند

عاقبت نقد فروشی در حودروسازی

افزایش 45 درصدی حجم مبادلات تجاری ایران با کشورهای حاشیه خزر

آمار کشتار دام در خراسان رضوی بیش از یک میلیون رأس ثبت شده است

انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان مشهد

ایران با تمام کشورهای حاشیه‌ خزر وارد تبادلات با پول‌های ملی می‌شود

رایزنی‌های چندجانبه هیات ایرانی برای افزایش مناسبات تجاری با کشورهای ساحلی دریای خزر

قیمت سکه 100 هزار تومان کاهش یافت

ثبات نرخ دلار در صرافی‌های بانکی

پرداخت 99 هزار میلیارد تومان تسهیلات

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.