وضعیت قابل کنترل در دز، کرخه و کارون /خطری اهواز را تهدید نمی کند نفت و انرژی

وضعیت قابل کنترل در دز، کرخه و کارون /خطری اهواز را تهدید نمی کند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - اهواز - استاندار خوزستان با بیان اینکه حوزه های دز،کرخه و کارون وضعیت قابل کنترلی دارند، گفت: با اقدامات صورت گرفته خطری شهر اهواز را تهدید نمی کند.

غلامرضا شریعتی ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از جاده ساحلی اهواز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری ستاد بحران با حضور دبیر شورای امنیت ملی کشور اظهار کرد: در خوزستان به علت پایین دست بودن باید هم سیلاب‌های خود استان و هم روان آب‌ها و سیلاب استان‌های بالادست را مدیریت کنیم.
وی با اشاره به بارش فراوان باران طی چند روز اخیر تا 379 میلیمتر افزود: سیلاب‌های لرستان، جنوب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، همدان، ایلام و کردستان نیز به سمت استان سرازیر شدند.
استاندار خوزستان با اشاره به پر بودن 80 درصد ظرفیت مخازن سدهای خوزستان تصریح کرد: بیش از سه میلیارد و 709 میلیون مترمکعب ظرفیت در مخازن سدها داشتیم که به یک میلیارد و 600 میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.
شریعتی با بیان اینکه حدود دو میلیارد مترمکعب از مخازن سدهای استان در بارندگی‌های اخیر عنوان کرد: باید خروجی سدها و رودخانه‌ها رو به صورت پلکانی افزایش دهیم تا بتوانیم مدیریت روان آب‌ها را داشته باشیم.
وی با اشاره به لزوم آمادگی برای بارندگی‌های آینده و ذوب شدن برف‌های مناطق کوهستانی خوزستان گفت: برای حوضه‌های آبریز مختلف مدیر تعیین و با تأسیس کمپ‌های عملیاتی نسبت به اعزام نیروها اقدام کردیم.
استاندار خوزستان با اشاره به تقسیم امکانات ادامه داد: تاکنون مدیریت و کنترل به خوبی صورت گرفته و برای آینده باید به همین صورت ادامه دهیم.
شریعتی یادآور شد: حوزه‌های دز، کرخه و کارون وضعیت قابل کنترلی دارند، خبر داد: در حوزه کرخه و دز هر کدام 300 میلیون مترمکعب و در حوزه کارون نیز یک میلیارد و 300 میلیون مترمکعب ظرفیت ذخیره آب داریم.
وی عنوان کرد: در حوزه مارون 60 تا 70 میلیون مترمکعب ظرفیت ذخیره داریم که شاید قدرت مانور را کاهش بدهد ولی با مدیریت وضعیت را کنترل خواهیم کرد.
استاندار خوزستان با اشاره به بسیج تمامی فرمانداران برای مراقبت‌های لازم گفت: سیل بندها طی ماه‌های اخیر تقویت شده ولی مراقبت در حوزه کرخه باید بیشتر و مردم نیز همکاری داشته باشند.
شریعتی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا خروجی رودخانه‌ها و سدها افزایش پیدا کند تا با شرایط جدید به طور کامل سازگار شویم .
وی در خصوص پایین دست کرخه بیان کرد: فیوز پلاک‌هایی هست که از باز شدن آنها جلوگیری می‌شود ولی برخی مواقع راهی نداریم و از مردم تقاضا داریم برای کنترل و مدیریت بحران همکاری لازم را داشته باشند.
استاندار خوزستان اظهار کرد: آورد رودخانه‌های کارون و دز بالا بوده و در حال حاضر شاهد افزایش خروجی از این حوضه‌ها هستیم.
شریعتی ادامه داد: پیش بینی می‌شود که خروجی رودخانه‌ها تا حدود 6 روز آینده حداکثر تا یک هفته تداوم داشته باشد ولی اوج آن در اهواز تا پنجشنبه است.
وی با اشاره به اینکه حجم آب حدود یک و نیم متر افزایش پیدا می‌کند، اضافه کرد: هیچ خطری شهر اهواز را تهدید نمی‌کند و مشکلی وجود ندارد ولی از مردم همچنان تقاضا داریم که ضمن همکاری لازم از ورود به پارک ساحلی خودداری کنند تا سیلاب‌ها فروکش کند.
استاندار خوزستان با اشاره به رصد شبانه روزی وضعیت استان در اتاق مانیتورینگ ستاد بحران خبر داد: بارش‌های جدید برای روز یکشنبه تا سه شنبه آینده پیش بینی شده که با مدیریت ورودی و خروجی سدها و رودخانه‌ها آمادگی لازم را پیدا خواهیم کرد.
شریعتی در پایان با اشاره به اینکه برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم برای شهرهای آبادان و خرمشهر انجام شده و جای نگرانی نیست، گفت: کانال بحره برای پایین دست اهواز فعال شده و پمپاژهای نیشکر برای تخلیه آب همکاری خواهند داشت.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

واردات خودرو به کجا رسید؟

تورم منطقه یورو صعود کرد

سراب ارزانی زمین شهرها

جزئیات طرح مالیات برمجموع درآمد اشخاص حقیقی اعلام شد

ریزش تاریخی یورو

اکوسیستم فناوری زیر تیغ محدودیت‌های اینترنتی

موشکافی چالش نورداستریم؛ از ابهام تا واقعیت

آمریکا در وضعیت اضطراری

مطالبه توسعه تجارت ازسیاستگذار

بیانیه‌‌ تبیینی وزارت اطلاعات درباره حوادث اخیر کشور

بایدها و نبایدهای حکمرانی اقتصادی

دو سناریوی یک تحریم

راز حراج لوکس‌های دپویی

دو دیدگاه درباره انقلاب صنعتی

103هزار کیلومتر اوکراین به نام روسیه

جولان تورم در کدام استان‌ها؟

قاره آفریقا به سمت 6 ابر رویداد

شکل یا محتوا؛ مساله این است!

درس‌گرفتن از تجربیات سیاستی

ادامه رشد درآمدهای مالیاتی با وجود کاهش 5 درصدی مالیات تولید

وزیر اقتصاد: ادامه برخورد با تخلفات بانک‌ها در موضوع تضامین بانکی

ورود هند به کشورهای عمده واردکننده کالا از ایران

پیگیری و رسیدگی به مشکلات اقتصادی مناطق محروم موجب افزایش امید و اعتماد مردم می شود

پروژه های شهری که قابلیت درآمدزایی و اشتغال آفرینی دارند در اولویت شهرداران باشد

کارمزد وام های 10 میلیون تومانی در بانک های قرض الحسنه به زودی صفر می شود

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.