تبعات خرید آپارتمان در کشورهای همسایه کار و تعاون

تبعات خرید آپارتمان در کشورهای همسایه

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که کشورهای همسایه که با تبلیغات گسترده درصدد فروش آپارتمان به ایرانیان هستند، هیچ نوع اقامتی نمی‌دهند گفت: جدیدترین نمونه شکست خورده در این زمینه، به گرجستان مربوط می‌شود که مجلس این کشور، خرید و فروش آپارتمان به کشورهای همسایه را ممنوع کرد.

مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: طی سال‌های اخیر تجربه خرید آپارتمان توسط اتباع ایرانی در کشورهای همسایه همواره با شکست مواجه شده که جدیدترین نمونه به گرجستان مربوط می‌شود. در سال‌های گذشته بیروت، دوبی و کویت مطرح بود که دیدیم چقدر ایرانی در این مناطق ورشکست شدند و در حال حاضر برخی از ایرانیان به علت ورشکستگی در زندان‌های این کشورها هستند.
وی افزود: اخیراً نیز پس از آنکه گرجستان را مقصد ایرانیان معرفی و عده‌ای از ایرانیان در این کشور اقدام به خرید آپارتمان کردند، مجلس گرجستان مصوب کرد که خرید و فروش آپارتمان به اتباع کشورهای اطراف ممنوع است. هم اکنون ملک‌های ایرانی‌ها روی دستشان مانده و خود گرجستانی‌ها هم آن را نمی‌خرند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک خاطرنشان کرد: ترکیه و قبرس با وعده اقامت، تبلیغات زیادی برای فروش آپارتمان و ویلا انجام می‌دهند که دروغ است؛ زیرا در ترکیه دو سند ارائه می‌دهند که شرط ارائه سند اصلی، استقرار در آن خانه است، استقرار دائم نیز مستلزم دریافت اقامت است، لذا هیچگاه این هدف محقق نمی‌شود.
به گفته خسروی، هیچ کدام از کشورهای منطقه، اقلیم چهار فصل ایران را ندارند و اتباع این کشورها به آب و هوای ایران غبطه می‌خورند. لذا به هموطنان توصیه می‌کنم پولی را که در خارج از کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند که ریسک آن بسیار بالاست، در کشور خودمان هزینه کنند تا هم شغل ایجاد شود و هم کشور را بسازیم. منافع آن هم به ملت ایران می‌رسد.
ارائه تخفیف به اعضا در صورت کمک به سیل زدگان
رئیس اتحادیه مشاوران املاک همچنین درباره برنامه صنف برای کمک‌رسانی به هموطنان سیل زده گفت: اعضای اتحادیه صنف مشاوران املاک که در کمک‌رسانی به سیل زدگان اخیر مشارکت نقدی کنند، می‌توانند با ارسال تصویر فیش واریزی خود به حساب 99999 و 3333 بانک ملی از تخفیف ٣٠ درصدی حق عضویت بهره‌مند شوند. اعضای سایر استان‌ها نیز می‌توانند در صورت مشارکت نقدی با ارسال تصویر فیش واریزی خود از هدایای ویژه این اتحادیه و همچنین تخفیف در مالیات مربوطه بهره مند گردند.
وی همچنین اظهار کرد: اگر ساخت 400 هزار واحد مسکونی که وزیر راه و شهرسازی عنوان کردند در سال جاری عملیاتی شود، تأثیر مهمی در رونق بازار مسکن خواهد داشت و بخش خصوصی نیز برای ساخت و ساز ترغیب می‌شود که امیدواریم مشوق‌ها و تسهیلات مناسبی در این زمینه ارائه شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک، هر نوع طرح مالیاتی برای بازار مسکن را تورم‌زا دانست و گفت: اگر مالیات بر روی مسکن اعمال شود، سازندگان و فروشندگان مجبورند آن را از مشتری بگیرند و منجر به افزایش قیمت می‌شود.
خسروی درباره مقایسه مسکن با بازارهای رقیب گفت: امنیتی که در مسکن است در بازارهای سکه و ارز وجود ندارد. مثال معروفی در این زمینه است که می‌گوید زمین بخر که دزد روی آن راه برود اما نتواند بدزدد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کاهش ارزش پوند انگلیس به کمترین میزان تاریخی

افزایش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی

پیش‌بینی تولید 400 میلیون عدد تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا در کشور

افزایش دما در سواحل خزر و اردبیل/ آسمانی صاف در مشهد مقدس

افزایش 45 درصدی صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر

روغن موتور بدون شناسه کالا قاچاق تلقی می‌شود

تخصیص یارانه استفاده از خودرو برقی را به‌صرفه می‌کند

عهد اخوتی با مدیران شهرداری تهران بسته نشده است

تحقق فرمان رییس جمهوری با رشد 50 درصدی تولید در ایران خودرو

ثبت نام 154 هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای 11 هزار واحد

میزان ورودی آب سدهای تهران 16 درصد کاهش یافت

رشد 25 درصدی مصرف سوخت کشور در ایام اربعین

عوارض جدید برای صادرات محصولات جالیزی اعلام شد

شاخص کل بالاخره سبز شد/ رشد 6262 واحدی شاخص کل

بحران انرژی به آمریکا رسید/تولید کنندگان نفت شیل دچار چالش شدند

ترکش های تصمیمات غلط مدیران قبلی بر پیکر شهر

اجرای طرح غدیر اقدامی جهادی برای رفع تشنگی خوزستان است

حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

پیشنهاد وزارت صمت برای تخفیف 10 درصدی تعهد ارزی لوازم خانگی

جزئیات حمایت غیرتورمی از تولید/ تامین 100 هزار میلیارد از بورس

رشد 6000 واحدی شاخص بورس تهران

رشد 6262 واحدی شاخص بورس تهران

روغن موتورهای بدون شناسه کالا از 15 مهر ماه، قاچاق تلقی می شوند

کاهش قیمت نفت برا ی دومین روز متوالی به دلیل نگرانی از رکود اقتصاد جهانی

کاهش قیمت نفت برای دومین روز متوالی به دلیل نگرانی از رکود اقتصاد جهانی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.