برنامه بانک مهر برای پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه در سال ٩٨ اعلام شد اقتصاد کلان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: با توجه به اهداف و برنامه‌های ترسیم شده برای سال 1398، پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری بالغ بر یک میلیون و 500 هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش 150 هزار میلیارد ریال در راستای مسئولیت‌های اجتماعی بانک پرداخت شود.

به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری در رابطه با زمینه‌های پرداخت تسهیلات به نیازمندان جامعه اظهار کرد: این تسهیلات در حوزه‌های مختلفی مانند درمان، معیشت، ازدواج و غیره بوده است. در سال 1397 عمده وام‌های پرداخت شده در راستای حمایت از کالای ایرانی و اشتغالزایی بوده و امسال نیز با گسترش زمینه‌های حمایت از نیروی انسانی به عنوان اصلی‌ترین سرمایه تولید به دنبال کمک به رونق تولید خواهیم بود.
وی با اشاره به اهمیت حمایت از اشتغالزایی و کارآفرینی در کشور بیان کرد: در سال گذشته با تفاهمنامه ای که میان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بنیاد برکت منعقد شد، بالغ بر 200 میلیارد تومان برای ایجاد و حمایت از 20 هزار شغل اختصاص یافته که بیش از نصف این هدف در سال 1397 محقق شده و مابقی آن نیز در سال 98 پرداخت خواهد شد.
اکبری، ضمن تاکید بر توجه به اقشار ضعیف و نیازمند جامعه ادامه داد: در سال گذشته همکاری خوبی میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شد که در نتیجه آن بالغ بر 480 میلیارد تومان با هدف کمک به بهبود معیشت و اشتغال مددجویان به حدود 100 هزار نفر از آنان پرداخت شد.
وی افزود: امیدواریم این همکاری‌ها در سال 1398 گسترش پیدا کند و بانک قرض الحسنه مهر ایران بیش از پیش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خود موفق عمل کند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره اقدمات صورت گرفته برای حمایت از کالای ایرانی در سال گذشته نیز اظهار کرد: در این راستا، گام‌های مؤثری در دو حوزه حمایت از کالا و خدمات داخلی توسط بانک برداشته شده و تفاهمنامه هایی با شرکت سهامی فرش ایران، شورایعالی مناطق آزاد، شهرداری‌ها، شرکت آب و فاضلاب و شرکت‌های بیمه‌ای منعقد شده است.
وی در رابطه با طرح‌ها و پیشنهادات تسهیلاتی برای اشخاص حقیقی در سال جاری گفت: به منظور استفاده بهینه از منابع قرض الحسنه و پاسخگویی مناسب به درخواست‌های متقاضیان، بانک با تنظیم جداول امتیازی و ارائه طرح‌های تسهیلاتی نسبت به اولویت بندی و نظم دهی به تقاضاهای تسهیلات قرض الحسنه اقدام کرده است.
مرتضی اکبری تصریح کرد: طرح‌های تسهیلاتی امسال بانک در سه دسته مشتری محور، بانک محور و ترکیبی تدوین شده است و متقاضیان این طرح‌ها عمدتاً افرادی هستند که در بانک افتتاح حساب کرده‌اند و زمان معینی برای استفاده از تسهیلات نداشته و در صورت نیاز از تسهیلات قرض الحسنه بانک بهره مند می‌شوند.
وی درباره طرح تسهیلاتی اعتبار در حساب جاری نیز خاطرنشان کرد: با توجه به نقش اجتماعی اقشار مختلف جامعه اعم از پزشکان، وکلا، اساتید دانشگاه در حوزه علم و فرهنگ، مهندسین، معلمین، دانشجویان، ورزشکاران، کسبه، صاحبان صنوف ، اهالی حرفه و فن و گردش مالی این اقشار، حساب‌های جاری دارای دسته چک از اهمیت دو چندانی برخوردار است که باعث می‌شود بانک به منظور تسهیل سرمایه در گردش دارندگان این مشاغل توجه خاص کند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: در این راستا تمامی افراد دارای حساب جاری در شعب بانک می‌توانند علاوه بر انجام تمامی عملیات مالی خود با توجه به امتیاز و اعتبار ایجاد شده، تقاضای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد صفر تا چهار درصد کنند.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

5 پیشنهاد وزیر اقتصاد کشورمان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی کشورهای حاشیه خزر

اغتشاشات اخیر چرخه اقتصادی را دچار چالش کرد/ برخی صنف‌ها آسیب دیدند

به دنبال راهکارهای نوین برای تامین آب و برق پایدار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی هستیم

ایجاد توازن سرمایه گذاری در کشور به واسطه تفاهم نامه 22 بندی با وزارت اقتصاد و بانک مرکزی

چند واحد مسکونی در زلزله خوی از بین رفت؟

چند واحد مسکونی در زلزله خوی تخریب شد؟

300 هزار تن وش پنبه امسال در کشور تولید می‌شود

تسهیل نقدشوندگی و انجام معاملات روان در بازار متشکل ارزی

زمین‌های غیرقابل استفاده دستگاه‌ها در طرح مسکن ملی استفاده می‌شود

عاقبت نقد فروشی در خودروسازی

حراج مال‌غیر در مزایده خودرو؟

جزییات گزارش خلبان ایران ایر از مشاهده حیوان موذی در هواپیما/ مسافران به سلامت به تهران رسیدند

آخرین وضعیت طراحی و تولید هواپیماهای 72‌ و 150 نفره در کشور/‌ ایران جزو‌ صادرکنندگان برتر پهپاد است

باقری: امروز درخواست مشتریان نفت ایران بیش از توان تولید فعلی ایران است

فقط 6 درصد منابع بانکی به بخش مسکن اختصاص یافت

شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار مسکن سوریه آمادگی دارند

عاقبت نقد فروشی در حودروسازی

افزایش 45 درصدی حجم مبادلات تجاری ایران با کشورهای حاشیه خزر

آمار کشتار دام در خراسان رضوی بیش از یک میلیون رأس ثبت شده است

انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان مشهد

ایران با تمام کشورهای حاشیه‌ خزر وارد تبادلات با پول‌های ملی می‌شود

رایزنی‌های چندجانبه هیات ایرانی برای افزایش مناسبات تجاری با کشورهای ساحلی دریای خزر

قیمت سکه 100 هزار تومان کاهش یافت

ثبات نرخ دلار در صرافی‌های بانکی

پرداخت 99 هزار میلیارد تومان تسهیلات

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.