خسارت 120 میلیارد تومانی سیلاب به شبکه‌های برق نفت و انرژی

خسارت 120 میلیارد تومانی سیلاب به شبکه‌های برق

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - به گفته مدیر عامل توانیر، بیش از 30 درصد از شبکه‌های برق در 10 استان سیل‌زده مورد آسیب قرار گرفته و خسارات وارد شده بالغ بر 120 میلیارد تومان است.

محمدحسن متولی‌زاده گفته است که خوشبختانه با تلاش همکاران ما 90 درصد از مشکلات و خاموشی‌ها در چند ساعت اول بعد از حادثه رفع شد و بقیه هم با بازگشایی راه‌های دسترسی رفع شد و خوشبختانه در تمام مناطق کشور وضعیت عادی و نرمال است.
مدیر عامل توانیر گفت: امکان ذخیره‌سازی برق در حجم زیاد وجود ندارد و برق از تولید به مصرف می‌باشد و هر زمان که مردم کلید دستگاه خود را بزنند باید در نیروگاه برق تولید شود و توسط خطوط انتقال توزیع به دست مردم برسد.
وی ادامه داد: ما بیش از 920 هزار کیلومتر خطوط انتقال توزیع در سطح کشور داریم که از اقصی نقاط کشور عبور کرده و در حاشیه جاده‌ها و کوهستان‌ها و مناطق صعب العبور رد می‌شود و عمدتاً در معرض آسیب‌های طبیعی مثل سیل، ریزش کوه و رانش زمین قرار دارد و آسیب می‌بیند به همین دلیل در حوادث اخیر که تقریباً 23 استان تحت تأثیر قرار داشت به شبکه‌های ما خسارت وارد شد، به خصوص در 10 استان این خسارات بیش‌تر بود و باعث خاموشی‌هایی هم شد.
متولی زاده گفت: بیش از 30 درصد شبکه‌های برق ما در این 10 استان مورد آسیب و خسارت واقع شد و بیش از 120 میلیارد تومان خسارت به شبکه‌ها تحمیل شد.
او افزود: به دلیل کار همکاران ما که همواره آماده هستند در این ایام و به ویژه زمان سال تحویل بالغ بر 20 هزار نفر از همکاران ما در محل کارشان حضور داشتند و در حوادث اخیر سیل به خصوص در 10 استان هدف بیش از 650 اکیپ اجرایی با تجهیزات و امکانات مورد نیاز آماده بودند.
مدیر عامل توانیر گفت: این همکاران ما از 26 اسفند در مازندران، گلستان و در سایر استان‌های غربی و جنوب غربی کار خود را انجام دادند.
متولی زاده ادامه داد: بیش از 1450 روستا، قطعی برق داشتیم و تعدادی از شهرها و مناطق به دلیل آبگرفتگی برای حفظ ایمنی مردم برق را موقتاً قطع کردیم که بعد از رفع آبگرفتگی دوباره برق وصل شد.
وی افزود: خوشبختانه با تلاش همکاران ما 90 درصد از مشکلات و خاموشی‌ها در چند ساعت اول بعد از حادثه رفع شد و بقیه هم با بازگشایی راه‌های دسترسی رفع شد و امروز خوشبختانه در تمام مناطق کشور وضعیت عادی و نرمال است.
بر اساس اعلام سایت وزارت نیرو، مدیر عامل توانیر ادامه داد: در حال حاضر فقط در بخش‌هایی از شهر آق قلا و گمیشان برق شأن به دلیل آبگرفتگی هنوز قطع است و با رفع آبگرفتگی وصل می‌شود.
متولی زاده گفت: این قطعی به صورت دستی است، زیرا وقتی مردم در محل کار یا اسکان خود هستند، این خطر وجود دارد که وسایل برقی با آب ارتباط برقرار کند و اتصال کوتاه بشود و فردی دچار برق گرفتگی بشود.
وی افزود: خوشبختانه به دلیل این اقدامات پیشگیرانه حادثه‌ای نداشتیم و این باعث خوشحالی ماست. مدیر عامل توانیر همچنین گفت: به دلیل شرایط ناپایدار جوی و تغییر هوا در استان‌های مختلف مثلاً طوفان شدیدی که در استان هرمزگان اتفاق افتاد، در ابتدای این حادثه ابتدا خطوط برق قطع می‌شود و ممکن است خاموشی‌های مقطعی اتفاق بیافتد، ولی بلافاصله وصل می‌شود و لذا در حال حاضر مشکل جدی در شبکه وجود ندارد و شرایط پایدار است.
متولی زاده افزود: شماره واحد ما در کل کشور 121 است که در صورتی که هموطنان تماس بگیرند، همکاران ما پاسخگو هستند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند. از صبر و حوصله مردم که به خصوص در این حوادثی که باعث قطع برق شد، همکاری کردند و هم‌چنین از همکاران پرتلاش خودم در استان‌های مختلف که در این ایام به صورت خاص کار کردند و حتی جاهایی که دسترسی نبود تجهیزات مورد نیاز و تیرهای چوبی را با دست حمل کردند که مشکل مردم زودتر حل شود تشکر می‌کنم.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پاسخگویی مسئولین درباره قاچاق محرمانه شد!

اختلاف اتحادیه اروپا بر سر تعیین سقف بهای نفت روسیه ادامه دارد

حمایت غیر تورمی بانک مرکزی از بخش تولید با انتشار اوراق گام در بورس کالا

اعلام آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تایلند

سقوط ارزش پوند رکورد زد

حمایت تکنیکالی با کمک حقوقی‌ها بورس را سبز کرد/ بازار سهام در وضعیت ارزنده ‌

فاصله تورمی دهک ها افزایش یافت

کاهش ارزش پوند انگلیس به کمترین میزان تاریخی

افزایش نرخ دلار در صرافی‌های بانکی

پیش‌بینی تولید 400 میلیون عدد تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا در کشور

افزایش دما در سواحل خزر و اردبیل/ آسمانی صاف در مشهد مقدس

افزایش 45 درصدی صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر

روغن موتور بدون شناسه کالا قاچاق تلقی می‌شود

تخصیص یارانه استفاده از خودرو برقی را به‌صرفه می‌کند

عهد اخوتی با مدیران شهرداری تهران بسته نشده است

تحقق فرمان رییس جمهوری با رشد 50 درصدی تولید در ایران خودرو

ثبت نام 154 هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای 11 هزار واحد

میزان ورودی آب سدهای تهران 16 درصد کاهش یافت

رشد 25 درصدی مصرف سوخت کشور در ایام اربعین

عوارض جدید برای صادرات محصولات جالیزی اعلام شد

شاخص کل بالاخره سبز شد/ رشد 6262 واحدی شاخص کل

بحران انرژی به آمریکا رسید/تولید کنندگان نفت شیل دچار چالش شدند

ترکش های تصمیمات غلط مدیران قبلی بر پیکر شهر

اجرای طرح غدیر اقدامی جهادی برای رفع تشنگی خوزستان است

حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.