نرخ بهره برداری از تولید در کشور بسیار کم است اقتصاد کلان

نرخ بهره برداری از تولید در کشور بسیار کم است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یکی از نکات ضعف اقتصاد ایران این است که در مجموع نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در کشور بسیار کم است.

فرهاد دژپسند با بیان اینکه علوم اجتماعی را نمی‌توان به صورت انتزاعی نگاه کرد، اظهار داشت: اقتصاد در زمره علوم اجتماعی است، بنابراین تأثیر و تأثر سایر حوزه‌ها را به طور کامل باید در این حوزه مورد تاکید قرار داد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال «رونق تولید» گفت: رونق تولید جز نیازهای اجتناب ناپذیر هر جامعه در دنیای امروز است؛ از این رو سال 98 باید سال رونق تولید باشد.
وی افزود: این «باید» از دو جهت واجد اهمیت فراوان است نخست اینکه امسال «رونق تولید» به عنوان شعار محوری سال از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده و دیگر اینکه شرایط اشتغال، تولید و ظرفیت‌های خالی اقتصاد کشور ایجاب می‌کند تا از تمامی قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به بهترین وجه ممکن استفاده تا یک شرایط مطلوبی در جامعه ایجاد شود.
دژپسند تصریح کرد: امروز کشور در یک شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برد و دشمن از تمامی عوامل و روزنه‌ها در حال استفاده است تا بر اقتصاد کشور فشار وارد کند.
وی گفت: برای مقابله با فشارها، تهدیدها و تحریم‌های دشمنان باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌های داخلی در جهت افزایش تولید و رشد اقتصادی بهره جست.
وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: یکی از نکات ضعف اقتصاد ایران این است که در مجموع نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در کشور بسیار کم است.
وی تصریح کرد: اگر نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید از 50 به 75 درصد افزایش یابد بدون شک می‌توان یک جهشی در رشد تولید و رونق اقتصادی در کشور ایجاد کرد که برای تحقق پذیری این مهم باید مجموعه‌ای از عوامل و زمینه‌ها را در مملکت فراهم کرد.
دژپسند ضمن اشاره به این مطلب که بهبود فضای کسب و کار از جمله مسئولیت‌های سنگین وزارت اقتصاد است، افزود: به طور کلی در این زمینه باید گام‌های بلندی برداشت تا سرمایه گذار و فعال اقتصادی اعم از تولید کننده و تاجر بتواند به سهولت در محیطی ایمن و با طیب خاطر فعالیت‌های خود را دنبال کند.
وزیر امور اقتصاد و دارایی یادآور شد: امروز اصلاح و بهبود فضای کسب و کار در کشور تبدیل به یک ضرورت اجتناب ناپذیر شده است و باید با قوت و قدرت هر چه تمام تر به این سمت و سو حرکت کرد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

با وابستگی کودکان چه کنیم

دشواری‌های سرمایه‌گذاران ایرانی

دلار نیمایی و بورس

بیم از تجارت، ترس از سیاست

اژدهای زرد؛ برنده‌ بحران انرژی؟

شوک ایتالیایی به اروپا

بسته نجات آزادراه‌ها

اهمیت راهداری در راه‌ها و آزادراه‌ها

کارآفرین سنت­‌شکن

مانع «مرکزی» واردات خودرو

تبعات اصرار بر سود دستوری

دوپینگ آماری رونق تولید؟

فشار قیمت‌ها به ندارها

صیانت فراگیر از فضای مجازی؟

بخش خصوصی در مسیر پرسنگلاخ

چراغ سبز کدال به بورسی‌ها

گره «پادمان» باز می‌شود؟

کالبدشکافی ناآرامی‌ها

نفت نزدیک به 2 دلار گران شد

حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

بررسی وضعیت تولید 11 محصول معدنی/تولید سیمان کاهش یافت

دردسرهای اغتشاشات برای تصویر گردشگری ایران

تجارت ایران و تایلند تهاتری انجام شود/ تشکیل کمیته مشترک تجاری

اختصاص 85 پرواز داخلی و خارجی برای بازگشت زائران از مشهد

راه‌اندازی سامانه پایش تولید محصولات سالم کشاورزی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.