وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع فعالان صنعتی آمل خبر داد :
حفظ تولید موجود، نخستین گام رونق تولید/ کمک به سیل زدگان در راستای مسوولیت های اجتماعی صنعت، معدن و تجارت صنعت و معدن

حفظ تولید موجود، نخستین گام رونق تولید/ کمک به سیل زدگان در راستای مسوولیت های اجتماعی صنعت، معدن و تجارت

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سیل اخیر تصریح کرد: در برخی از شهرها هموطنان مان جان شان را از دست دادند و همه متاثر شدیم، در برخی از استان ها که تلفات انسانی کمتر داشتیم، مردم ضررهای جدی دیدند که باز هم جای تاثر دارد

به گزارش فصل تجارت به نقل از شاتا رضا رحمانی در سفر یک روزه به استان مازندران در جمع فعالان صنعنی و تولیدی آمل ادامه داد : از لحظات اول صنوف، فعالان اقتصادی و معادن کمک کردند، در بسیاری جاها ماشین آلات معادن وارد عمل شدند، استان های مختلف کمک کردند و اتاق بازرگانی در روزهای اول با مصوبه ای 300 میلیون تومان به اتاق گرگان برای جبران برخی از خسارت ها کمک کرد، در همین استان هم برخی از واحد ها هم کمک نقدی و هم اجناس مورد نیاز را ارسال کردند و از همه تشکر می کنم
وی خاطر نشان کرد: یکی از وظایف صنعت، معدن و تجارت، مسوولیت های اجتماعی است و پیش از این هم در شرایط عادی در بسیاری از استان ها اقدامات عام المنفعه اقدامات فراوانی انجام شده است، البته هیچ وقت حادثه با این وسعت نداشتیم که 26 استان هم زمان درگیر باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه سال گذشته 1896 واحد راکد فعال شد، گفت: اولین قدم رونق تولید حفظ تولید موجود است و امسال با اشخاصی که در تولید مانع ایجاد کنند برخورد می کنم.
وی در خصوص تحریم ها گفت: تحریم ها از اردیبهشت سال گذشته آغاز شد و بدترین تاثیرش را باید همان زمان می گذاشت و توانستیم با کمترین آسیب از آن عبور کنیم، هم چنین برای بازار به خصوص بازار شب عید نگرانی هایی وجود داشت که خوشبختانه در نهایت کمبود کالا نداشتیم.
وی با تاکید بر اینکه جنگ ما جنگ اقتصادی است، اما پیوست روانی دارد و بیشتر باید پیوست روانی را کنترل کنیم، افزود: مشکلاتی که در سال 97 داشتیم، خیلی با مشکلات سال های گذشته متفاوت نبود و با کمک بخش خصوصی و هماهنگی دستگاه ها برخی از آنها رفع شد و برای حل سایر مسائل تلاش و پیگیری می کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بسیاری از واحد ها اعلام کردند که نزدیک به تعطیلی هستند، محصولات الکترونیکی، لوازم خانگی و حتی آلومینیوم و فولاد نزدیک به تعطیلی بودند، ولی تا حدود زیادی مشکلات رفع و تمام این واحدها توانستند تا پایان اسفند به کار خودشان ادامه دهند، پس باور کنیم که اگر اراده کنیم، می توانیم فرصت های زیادی ایجاد کنیم.
رحمانی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال رونق تولید نام گذاری کردند و این مسئله دست ما را بازتر می کند، تصریح کرد: 10 سال است که سال عنوان اقتصادی دارد و امسال همه باید از این فرصت ها استفاده کنند، ما معتقدیم سخنان رهبری فصل الخطاب است و تولید مولد صنعت، معدن و کشاورزی است و پایه بازرگانی ما است.
نگاه به تولید
وی ادامه داد: بیکاری یک کارگر برای ما تبعات اجتماعی بسیاری دارد و دولت مسئول زندگی مردم است و نمی خواهیم کارگرمان بیکار شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: نگاه به تولید باید نگاه گره گشایی باشد، همه باید این دغدغه را داشته باشند، تمام ارگان ها و حتی افراد مسئول باید دست به دست هم بدهند تا هیچ واحد تولیدی تعطیل نشود و امسال تعطیلی واحد ها به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.
رحمانی با تاکید بر اینکه هر کس برای تولید مانع ایجاد کند، اعلام و برخورد جدی می کنم، گفت: اولین قدم رونق تولید حفظ تولید موجود است و اگر تولید موجود حفظ شود، اشتغال هم حفظ می شود، البته ما فرصت های جدیدی هم داریم، ولی باید باور داشته باشیم و همه با هم کمک کنیم، سال گذشته تولید پوشاک و لوازم خانگی را در برنامه قرار دادیم؛ چرا که اعتقاد داریم ظرفیت ما از تولید موجود خیلی بیشتر است.
وی ادامه داد: سه استان شمالی سابقه بسیار خوبی در صنایع نخ سازی و پوشاک دارند و باید روی این موارد برنامه ریزی داشته باشند، شهرهای دیگر هم بنا بر توانایی و امکانات شان باید روی صنایع پتروشیمی، صنایع دریایی، صنایع غذایی و ... برنامه ریزی داشته باشد و می توانیم مرکز تولید برنج دنیا باشیم.
برنامه های شاخص
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: امسال معدن از اکتشاف تا صنایع معدنی جزو برنامه های شاخص ما است و صادرات هم همین گونه است، وقتی بهترین برنج دنیا را داریم می توانیم مرکز تولید برنج دنیا باشیم، البته اول باید از خودمان شروع کنیم. باید جمع بندی داشته باشیم و هر کاری لازم است در وزات صنعت، معدن و تجارت آغاز کنیم.
رحمانی با بیان اینکه به تفویض اختیار برای سریع پیش رفتن کارها اعتقاد دارم، افزود: ما در جنگ اقتصادی هستیم و در این شرایط باید کارها را تسهیل کرده و شبانه روزی کار کنیم.
وی با تاکید بر اینکه سال گذشته 1896 واحد تعطیل را فعال کردیم، گفت: کلینیک های درمان تشکیل دادیم، برای واحدهایی که مشکلی به غیر از نقدینگی دارند، در این درمانگاه راهکار مناسب پیدا می کنیم، این کار را به شهرک های صنعتی واگذار کردیم، بیشتر واحد های کوچک و متوسط در تحریم و تغییر قیمت ارز زودتر آسیب می بینند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص ستاد تسهیل عنوان کرد: در گذشته برای ستاد تسهیل از دولت مصوبه داشتیم و در حال حاضر مجلس سه ماده به قانون ارتقا تولید رقابت پذیر که به حمایت از تولید مشهور است الحاق کرد که اگر چه شرایط تسهیل شد، اما تمام مشکلات رفع نشد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

5 پیشنهاد وزیر اقتصاد کشورمان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی کشورهای حاشیه خزر

اغتشاشات اخیر چرخه اقتصادی را دچار چالش کرد/ برخی صنف‌ها آسیب دیدند

به دنبال راهکارهای نوین برای تامین آب و برق پایدار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی هستیم

ایجاد توازن سرمایه گذاری در کشور به واسطه تفاهم نامه 22 بندی با وزارت اقتصاد و بانک مرکزی

چند واحد مسکونی در زلزله خوی از بین رفت؟

چند واحد مسکونی در زلزله خوی تخریب شد؟

300 هزار تن وش پنبه امسال در کشور تولید می‌شود

تسهیل نقدشوندگی و انجام معاملات روان در بازار متشکل ارزی

زمین‌های غیرقابل استفاده دستگاه‌ها در طرح مسکن ملی استفاده می‌شود

عاقبت نقد فروشی در خودروسازی

حراج مال‌غیر در مزایده خودرو؟

جزییات گزارش خلبان ایران ایر از مشاهده حیوان موذی در هواپیما/ مسافران به سلامت به تهران رسیدند

آخرین وضعیت طراحی و تولید هواپیماهای 72‌ و 150 نفره در کشور/‌ ایران جزو‌ صادرکنندگان برتر پهپاد است

باقری: امروز درخواست مشتریان نفت ایران بیش از توان تولید فعلی ایران است

فقط 6 درصد منابع بانکی به بخش مسکن اختصاص یافت

شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار مسکن سوریه آمادگی دارند

عاقبت نقد فروشی در حودروسازی

افزایش 45 درصدی حجم مبادلات تجاری ایران با کشورهای حاشیه خزر

آمار کشتار دام در خراسان رضوی بیش از یک میلیون رأس ثبت شده است

انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان مشهد

ایران با تمام کشورهای حاشیه‌ خزر وارد تبادلات با پول‌های ملی می‌شود

رایزنی‌های چندجانبه هیات ایرانی برای افزایش مناسبات تجاری با کشورهای ساحلی دریای خزر

قیمت سکه 100 هزار تومان کاهش یافت

ثبات نرخ دلار در صرافی‌های بانکی

پرداخت 99 هزار میلیارد تومان تسهیلات

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.