پیشنهادات انجمن قطعه‌سازان برای تحقق رونق تولید تولید و تجارت

پیشنهادات انجمن قطعه‌سازان برای تحقق رونق تولید

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - به گفته دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، اواخر سال گذشته، ارائه تسهیلات 4٠٠٠ میلیارد تومانی به قطعه‌سازان و حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری‌های دستوری، آغازگر رونق تولید بوده و امید است با پیشنهادات انجمن، اهداف مد نظر مقام معظم رهبری در سال رونق تولید محقق شود.

در پی این که شعار امسال، از سوی مقام معظم رهبری، رونق تولید انتخاب شد، مازیار بیگلو ، در این باره اظهار کرد: هرچند سال 1397 سالی مملو از فراز و نشیب برای صنعت قطعه‌سازی بود، اما در روزهای پایانی سال اتفاقات قابل قبولی برای این صنعت رقم خورد. توزیع تسهیلات 40.000 میلیارد ریالی بین شرکت‌های قطعه‌ساز موجب افزایش 100 درصدی تیراژ تولید ظرف 3 الی 4 هفته شد.
به گفته دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، علاوه بر این، پس از حذف شورای رقابت از دور باطل قیمت‌گذاری دستوری، در نهایت روند اصلاح قیمت در خودروسازان شروع شد و قراردادهای قطعه‌سازان نیز، در دستور کار اصلاح قیمت قرار گرفت.
وی تصریح کرد: همین دو اتفاق کافی بود تا جرقه رونق تولید پیشاپیش در صنعت قطعه‌سازی زده شده و همچون سنوات گذشته، قطعه‌سازان پیشگام و پیشروی اقدامات اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب باشند.
بیگلو با بیان این‌که سال 1398 در واقع باید سال رونق تولید قطعه‌سازی و متعاقباً خودروسازی باشد، گفت: سال پیش‌رو، در ظاهر سالی سخت خواهد بود، اما همانگونه که اجرای سیاست‌های پیشنهادی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در پایان سال گذشته موجب بازیابی توان قطعه‌سازان گردید، امید می‌رود پیشنهادات این انجمن در سال رونق تولید نیز به جد موجب افزایش تولید قطعه و خودرو و در نهایت تحقق اهداف کشور گردد.
به گفته دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، این پیشنهادات شامل تأمین و توزیع الباقی نقدینگی 110.000 میلیارد ریالی مصوبه هیأت دولت ظرف 3 ماهه اول سال، اصلاح قیمت‌های قراردادی قطعه‌سازان توسط خودروسازان تا قبل از اتمام فروردین ماه می‌شود.
وی افزود: هم‌چنین آزادسازی فرآیند واردات بدون انتقال ارز برای قطعه‌سازان و خودروسازان، اعمال تخفیفات و معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌های به منظور حفظ قدرت اشتغال‌زایی قطعه‌سازان نیز از پیشنهادات انجمن قطعه‌سازان و مجموعه‌های خودرو برای سال جدید بوده است.
بیگلو اظهار کرد: اجرای موارد فوق موجب خواهد شد روند تولید روزانه هر یک از دو خودروساز بزرگ ایران در مرز 2500 خودرو در روز به تثبیت رسیده، خودروهای تعهد شده در حداقل زمان ممکن به مشتریان تحویل گردد و متعاقباً با شروع فرآیند فروش خودرو در حاشیه قیمت بازار، روند تولید سود در خودروسازی شروع شود که خود موجب ارتقای شاخص بازار سرمایه خواهد شد. ان شالله این نتایج همان اهداف مد نظر مقام معظم رهبری خواهد بود که در سال رونق تولید اتفاق خواهد افتاد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات حوزه مسکن همکاری نمی‌کنند

ادامه طرح ویژه جابجایی زائران رضوی

کاهش 8.2 درصدی تردد برون شهری

عرضه 2 تن سبد زعفران در بورس کالا

ابعاد استاندارد نیمکت پارکی دست دوم

قیمت نفت کمی بالارفت/ برنت 86 دلارو 32 سنت

دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از بالاترین افتخارات بشری است

بانک ها عامل کسب منفعت برای عده ای خاص و ایجاد تورم در اقتصاد

وعده قابل تامل شهردار تهران برای ایجاد 100 میدان و بازارچه میوه

وداع با بازیگر مولف

خودرو در پسا قرعه‌کشی

دیدار اسلامی و گروسی در وین

شایعه کودتا در چین

بورس در دام التهاب

شهرک‌های مسکونی در جنوب تهران ساخته می‌شود

اجتماع امت در انقلاب

علائم پاندمی رکود تورمی

بازگشت فاشیست‌ها

نسخه درمان اقتصاد ناامن

کارنامه نیمسال اول دلار

ابزار مدیران در عبور از بحران

دو مدل حکمرانی در بانک‌های مرکزی

پودر صابون رکسی حساسیت زا است

پای مرغ سوخاری غذای اعیانی شناخته شد

افزایش تورم و تشدید وضعیت وخیم معیشتی مردم لیبی در سایه جنگ داخلی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.