تحویل 700 متر خط لوله گاز به استان گلستان نفت و انرژی

تحویل 700 متر خط لوله گاز به استان گلستان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر نفت با هدف کمک به هموطنان در مناطق سیل زده استان گلستان و مطابق درخواست ستاد بحران وزارت کشور، دستور تحویل 700 متر خط لوله گاز به استانداری گلستان را صادر کرد.

به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت نفت، مجید بوجارزاده ، درباره اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت ملی گاز ایران در مناطق سیل‌زده استان گلستان، اظهار داشت: بر اساس نشست‌های برگزار شده در ستاد بحران وزارت کشور و درخواست این ستاد از وزیر نفت مبنی بر دریافت لوله‌های گاز در قطرهای مختلف برای عبور دادن جریان آب، مطابق دستور وزیر نفت و نیز مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران لوله‌های فلزی گاز در قطرهای 30 اینچ، 40 اینچ و 12 اینچ در اختیار استانداری استان گلستان قرار گرفتند.
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه از این لوله‌ها برای عبور دادن حجم وسیع آب از زیر جاده‌ها یا از معابر استفاده می‌شود، توضیح داد: پس از دستور آقای زنگنه و آقای تربتی، همکاران ما در منطقه 9 عملیات انتقال گاز، لوله‌های فلزی گاز را در اختیار استانداری قرار دادند که تاکنون 300 متر خط لوله 30 و 40 اینچ به استانداری گلستان ارسال شده است، همچنین 400 متر خط لوله دیگر نیز اکنون در گیلان در حال بارگیری است که تا ظهر فردا به استان گلستان می‌رسد.
وی با بیان این که خطوط لوله فشار قوی گاز به صورت 6 متری و 2 تایی در کنار هم قرار خواهند گرفت تا در زیر مسیل‌ها واقع شوند و آب را عبور دهند، ادامه داد: ارسال این خطوط به عهده شرکت انتقال گاز و منطقه 9 عملیات انتقال گاز قرار گرفته است افزون بر این 300 متر خط لوله 12 اینچ دیگر نیز از سوی همکاران شرکت انتقال گاز استان گلستان برای ساخته شدن پل و عبور دادن آب به استانداری گلستان تحویل شده است.
بوجارزاده با تاکید بر اینکه این اقدام‌ها تنها به عنوان اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت ملی گاز ایران برای کمک به هموطنان مناطق سیل‌زده انجام شده است، ادامه داد: بخش دیگری از همکاری صنعت گاز کشور برای استان‌های آسیب‌دیده، تجهیزات و امکاناتی است که از سوی شرکت گاز استان گلستان در ابتدای زمان وقوع سیل در اختیار استانداری و فرمانداری قرار گرفت. استفاده از ماشین آلات سنگین و سبک و بیل مکانیکی برای لایروبی از جمله این تجهیزات است.
وی افزود: بهره‌مندی از نیروی انسانی به‌ویژه در مازندران، گلستان و آق قلا از سوی شرکت گاز و ناحیه گاز این مناطق نیز بخش دیگری از کمک‌های شرکت ملی گاز ایران برای هموطنان مناطق سیل‌زده است، همچنین فرمانداری گلستان به دلیل اعتماد به شرکت گاز این استان این مجموعه را مرکز جمع‌آوری کمک‌های مردمی قرار داد و همکاران ما در شرکت‌های گاز گلستان و مازندران، افزون بر انجام وظایف خود به توزیع کمک‌های مردمی نیز پرداخته اند .
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: تاکنون حدود 9 کامیون امکانات و مواد غذایی شامل کنسرو مواد غذایی، آب معدنی، لوازم بهداشتی و غیره از سوی همکاران صنعت گاز جمع آوری و به مردم تحویل داده شده است.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.