فاز نخست نیروگاه غرب کارون امسال راه‌اندازی می‌شود نفت و انرژی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از راه‌اندازی فاز نخست نیروگاه غرب کارون در سه ماه نخست امسال خبر داد.

تورج دهقانی با اشاره به این‌که در سال جدید بر اساس تجربه‌های گذشته و واقعیت‌هایی که در این مسیر روبه‌رو هستیم، اقدام‌ها و برنامه‌ها را به طور جدی انجام خواهیم داد، اظهار کرد: تداوم توسعه در غرب کارون، به‌ویژه در بخش آزادگان جنوبی با حضور شرکت‌های داخلی، شتاب بیش‌تری خواهد گرفت تا تاثیرپذیری از تحریم‌ها و مشکلات خارجی به حداقل ممکن برسد.
وی ادامه داد: تلاش برای حضور شرکت‌های خارجی در قالب قراردادهای جدید در سال‌های گذشته در دستور کار وزارت نفت بود که نتایج خوبی از آن حاصل شد، اما به دلیل تنگناهای ایجاد شده و تحریم‌ها عقیم ماند. با این حال، این موضوع در دستور کار وزارت نفت است تا در بخش‌هایی از توسعه غرب کارون شرکت‌های خارجی را ترغیب کنیم که از امسال در این منطقه فعالیت داشته باشند.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت افزود: در صورتی که شرکت‌های خارجی تأخیر داشته باشند، با حضور و افزایش شرکت‌های ایرانی می‌توانیم اقدام‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای را به سرانجام رسانیم.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت به توافق با شرکت پرشیا برای توسعه میدان‌های یاران اشاره کرد و گفت: توافق با این شرکت مراحل نهایی خود را طی می‌کند که امیدواریم با سرعت توسعه فاز 2 میدان یاران شمالی و تکمیل فاز نخست میدان یاران جنوبی شاهد باشیم، هم‌چنین در میدان نفتی یادآوران نیز مذاکرات با طرف چینی کماکان ادامه دارد.
بر اساس اعلام وزارت نفت، وی از راه‌اندازی فاز نخست نیروگاه غرب کارون در سه ماه نخست امسال خبر داد و افزود: مراحل نهایی فاز نخست این نیروگاه در حال طی شدن است که با راه‌اندازی آن برای نخستین بار تولید برق از سوی وزارت نفت در میدان‌های غرب کارون که نیاز ضروری برای طرح‌های توسعه‌ای و حتی مردم این منطقه است، محقق خواهد شد.
دهقانی ادامه داد: عمده فعالیت شرکت متن در سال 98 اجرایی کردن فعالیت‌ها و مناقصه‌هایی که طی سال 97 در طرح گوره- جاسک به مراحل نهایی رسیده است، خواهد بود.
وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در طرح گوره- جاسک در چندین جبهه فعالیت‌های اجرایی داشته باشیم که این موضوع می‌تواند نوید بخش فعالیت اقتصادی جدی در سه استان بوشهر، فارس و هرمزگان باشد و زمینه اشتغال و کارآفرینی در سواحل مکران را ایجاد کند.
وی در پایان افزود: بحث مخازن راهبردی نفت خام علیرغم پیشرفت بیش از 80 درصد هنوز به بهره‌برداری نرسیده که ضروری است هرچه زودتر اقدام‌های لازم در این باره انجام شود که بتوانیم این مخازن را به بهره‌برداری برسانیم.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

با وابستگی کودکان چه کنیم

دشواری‌های سرمایه‌گذاران ایرانی

دلار نیمایی و بورس

بیم از تجارت، ترس از سیاست

اژدهای زرد؛ برنده‌ بحران انرژی؟

شوک ایتالیایی به اروپا

بسته نجات آزادراه‌ها

اهمیت راهداری در راه‌ها و آزادراه‌ها

کارآفرین سنت­‌شکن

مانع «مرکزی» واردات خودرو

تبعات اصرار بر سود دستوری

دوپینگ آماری رونق تولید؟

فشار قیمت‌ها به ندارها

صیانت فراگیر از فضای مجازی؟

بخش خصوصی در مسیر پرسنگلاخ

چراغ سبز کدال به بورسی‌ها

گره «پادمان» باز می‌شود؟

کالبدشکافی ناآرامی‌ها

نفت نزدیک به 2 دلار گران شد

حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس

بررسی وضعیت تولید 11 محصول معدنی/تولید سیمان کاهش یافت

دردسرهای اغتشاشات برای تصویر گردشگری ایران

تجارت ایران و تایلند تهاتری انجام شود/ تشکیل کمیته مشترک تجاری

اختصاص 85 پرواز داخلی و خارجی برای بازگشت زائران از مشهد

راه‌اندازی سامانه پایش تولید محصولات سالم کشاورزی

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.