معروف ترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال دیجیتال

معروف ترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال

  بزرگنمايي:

فص تجارت- اگر نسبتاً تازه وارد معاملات ارزهای رمزپایه هستید، طبیعی است که استفاده از تجزیه و تحلیل فنی کمی برای شما سخت باشد. در نگاه اول معاملات فنی، دارای اصطلاحات مختلف غیرمعمول و برخی از مفاهیم کاملاً پیشرفته می باشد.

با این حالتقریباً هر کسی می تواند به یک معامله گر فنی موثر تبدیل شود و در مراحل اولیه تنها باید به یادگیری برخی اصول پایه بپردازید. هنگامی که این اصول را یاد بگیرید، درک حتی شاخص های تحلیلی پیچیده تر نیز ساده خواهد شد و به شما این امکان را می دهد که با یک سری ابزار قدرتمند جدید که در اختیار دارید، تجارت کنید.

معامله گران دارایی هایی مانند سهام یا ارز رمزنگاری شده، معمولاً ارزیابیرا از طریق دو منشور تجزیه و تحلیل بنیادی و تجزیه و تحلیل فنی ارزیابی انجام می دهند.

  • تجزیه و تحلیل بنیادی تلاش می کند تا با بررسی متغیرهایی مانند فروش، سود، رقبا، دارایی ها، بدهی ها و غیره، ارزش ذاتی یک دارایی را بسنجد.
  • از طرف دیگر، تحلیل تکنیکی صرفاً به ارزیابی روند آماری جمع آوری شده از داده های معاملاتی، مانند قیمت و حجم مربوط می شود.

تحلیل گران فنی به الگوهای قیمت، شکل گیری نمودارها و انواع شاخص های اصلی برای یافتن فرصت های معاملاتی نگاه می کنند.این شاخص ها اساساً محاسباتی هستند که براساس قیمت، حجم یا بهره باز دارایی محاسبه می شوند.

چگونه شاخص های فنی در بازارهای رمز ارز استفاده می شود؟

پیش بینی اینکه قیمت بیت کوین یا سایر ارزهای رمز پایه به کدام سمت حرکت می کند، کار آسانی نیست، به همین دلیل شاخص های متعددی به وجود آمده اند.

شاخص ها یا اندیکاتورهای بیت کوینابزارهایی هستند که همراه با تجزیه و تحلیل فنی، به معامله گران کمک می کند تا حرکت قیمت ارزهای رمزپایه را با دقت بیشتری پیش بینی کنند.

تجزیه و تحلیل فنی برای ارائه مدل های ریاضی از اقدام احتمالی قیمت، به داده های تاریخی متکی است و این مدل ها به شاخص تبدیل می شوند. سپس داده ها از فرمول ها بر روی نمودار ترسیم و در کنار یک نمودار معاملاتی قرار می گیرند و به تصمیم گیری معامله گران کمک خواهند کرد.

حتی اگر اندیکاتورهای بیت کوین نتوانند حرکات قیمت را با دقت 100٪ پیش بینی کنند، توجیه آنها از این واقعیت ناشی می شود که حرکت قیمت ها دارای شتاب هستند و هر چه حرکت قیمتی بیشتری در یک جهت خاص ببینیم، متوقف کردن آن دشوارتر است.

بنابراین، شاخص ها از نمودارها و فرمول ها استفاده می کنند تا تصویر واضح تری از آنچه که خریداران و فروشندگان در آینده انجام می دهند، به ما ارائه دهند.

حال اینکه شاخص های فنی اگرچه پیش شرط موفقیت در تجارت نیستند، اما به معامله گران ارزهای رمزپایه، ابزارهای ارزآوری معاملاتی رمزنگاری را ارائه می دهند تا هنگام ارزیابی دارایی ها و بازارها از آنها استفاده کنند.

از این رو از شاخص های فنی می توان برای شناسایی فرصت های تجاری کوتاه مدت و بلند مدت استفاده کرد. بسیاری از سیستم عامل های تجاری دسترسی به شاخص های فنی محبوب را فراهم می کنند، که پس از آن می تواند به عنوان پایه ای برای تجارت مورد استفاده قرار گیرد، زیرا به شناسایی سیگنال های خرید و فروش کمک می کند.

انتخاب شاخص های مناسب بستگی زیادی به استراتژی ها و تجزیه و تحلیل های تجاری شما دارد. در همین راستا، تجارت موفق می تواند بدون استفاده از شاخص ها نیز اتفاق بیفتد.

با این اوصاف، اندیکاتورهای ارز رمزنگاری وجود دارد که از جذابیت گسترده ای برخوردار می باشند و ما در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

1- اندیکاتور مقاومت نسبی (RSI)

RSI یکی از محبوب ترین اندیکاتورهای بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده است. همانطور که از نام آن القا می شود، این ابزار "قدرت" پویایی و روند قیمت یک دارایی دیجیتال را اندازه گیری می کند. بر این اساس، به تعیین شرایط خرید و فروش بیش از حد کمک می کند.

RSI بین 0 و 100 نوسان می کند. خط میانی 50 بین شرایط نزولی و صعودی جدا می شود. اگر سیگنال به بالای 50 برسد، روند صعودی ثابت و برعکس، اگر عدد RSI به زیر 50 برسد، روند نزولی را نشان می دهد.

با این حال هنگامی که تعداد RSI بالای 70 باشد، دارایی دیجیتال ممکن است بیش از حد خریداری شده و نزولی محسوب شود. اگر عدد RSIبه زیر 30 برسد، می توان گفت دارایی دیجیتال بیش از حد فروخته می شود و بنابراین صعودی در نظر گرفته می شود.

RSI معمولاً طی یک دوره 14 روزه ردیابی می شود اما ممکن است برای ارزیابی بازه های زمانی طولانی تر تنظیم شود. این اندیکاتور برای معامله گران ارزهای رمزپایه مفید بوده؛ زیرا نمایشی عددی ساده از شرایط خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد را ارائه می دهد. 

2- میانگین متحرک ساده (SMA)

میانگین متحرک ساده یکی دیگر از اندیکاتورهای بیت کوین و ارزهای دیجیتال است که نمایانگر قیمت دارایی در طول زمان می باشد. این محاسبه با افزودن قیمت های پایانی و سپس تقسیم این رقم بر تعداد دوره های زمانی مورد نظر محاسبه می شود.

معامله گران ارزهای رمزپایه به این شاخص توجه می کنند زیرا می تواند پیشرفت روندها و فرصت های جدید را ردیابی کند. به عنوان مثال، اگر یک میانگین کوتاه مدت از میانگین بلند مدت عبور کند (اصطلاحاً "صلیب طلایی")، ممکن است نشانه روند صعودی باشد.

میانگین متحرک ساده به خاطر قابل تنظیم بودن، مفید واقع شده و می تواند متناسب با افق های زمانی طولانی یا کوتاه مدت تنظیم شود.

3- اندیکاتور OBV

یکی دیگر از اندیکاتورهای بیت کوین نشانگر OBV بوده که یک شاخص تجمعی است، به این معنی که در روزهایی که قیمت افزایش می یابد، حجم به مجموع تجمعی OBV اضافه می شود و اگر قیمت کاهش یابد، حجم آن روز از کل OBV کم می شود.

با انجام این کار OBV به نشان دادن حرکت جدید کمک می کند و به دلیل سطح بالاتری از نوسان، محبوبیت بیشتری در ارزهای رمزپایه پیدا می کند.

پیروی از این روندها از طریق تجمع روزهای خوب و روزهای بد، تصویری از یک روند کلی را ترسیم کرده و فروشندگان بیت کوین، می توانند، ببینند که این روند چه زمانی به اوج رسیده و چه زمانی در حال اوج گرفتن است.

4- اندیکاتور قدرتبیت کوین (BSI)

این اندیکاتورتجمع و تجزیه و تحلیل داده ها را برای تعیین سلامت عمومی شبکه امکان پذیر می کند. متغیرهایی مانند تعداد آدرس های فعال، ورودی / خروجی ارز، موجودی، نرخ هش، سود / ضرر خالص غیر واقعی (NUPL)و بسیاری دیگر قابل استخراج هستند.

همه اینها به این دلیل است که هر عملیاتی که روی زنجیره انجام می شود، یک ردپای را پشت سر می گذارد.معامله گرانی که از BSI استفاده می کنند همیشه یک گام جلوتر هستند و از نوسانات برای سودآوری خود بهترین بهره را می برند.

شاخص BSI به معامله گران اجازه می دهد سه نوع اصلی بینش در بازار داشته باشند. در مرحله اول: "احساسات روی زنجیره" را نشان می دهد، که می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا احساسات بازار را ردیابی کرده و تغییرات احتمالی را تشخیص دهند.

در مرحله دوم: روند کوتاه مدت شاخص BSI به بازرگانان کمک می کند روند فعلی غالب را تشخیص دهند.

در آخر اینکه:BSI Cloud برای اندازه گیری قدرت دراز مدت حرکت اساسی بازار مفید است. از این شاخص برای تحلیل اتریوم نیز استفاده می شود.

5- میانگین شاخص جهت دار (ADX)

در حالی که بسیاری از این شاخص ها برای نشان دادن جهت روند استفاده می شوند، ADX به تعیین مقاومت روند کمک می کند. برای بسیاری این یک شاخص بسیار قدرتمند است؛ زیرا روندها را می توان مشاهده کرد، اما احتمال دارد روندهای ضعیفی باشند که تأثیر کافی برای کمک به معاملات در یک روش دیگر ندارند.

محاسبات ADX براساس میانگین متحرک گسترش دامنه قیمت در یک بازه زمانی مشخص انجام می شود و به صورت یک خط منفرد با مقادیری از کم صفر تا زیاد 100 رسم می شود. این اندیکاتور برای تحلیل اتریوم به کار می رود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری «جشن ملی پرچم» در مجموعه گردشگری عباس آباد

پارک جنگلی سرخه حصار، آماده میزبانی از گردشگران در روز طبیعت

رشد توزیع زمانی و مکانی سفر نسبت به سال گذشته

ثبت 850 هزار بازدید از سعدآباد

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟

در ایام نوروز کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها مشهود است/ بیمارستان‌های خصوصی با سازمان‌های بیمه گر همکاری لازم را داشته باشند

انضباط مالی دولت و تقویت اقتصاد غیردولتی ضرورت دارد/ لزوم پالایش قوانین با رویکرد مردمی سازی فعالیت اقتصادی

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چگونه آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چطور ایران توانست در لاهه آمریکا را شکست دهد

قطع برق مناطقی از اهواز در پی برخورد کوئیک با شبکه

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ واشنگتن و تهران برای تعیین میزان غرامت مذاکره کنند

تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023

2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.