جلوگیری از ضرر 250 هزار میلیارد تومانی شهرداری شهری

جلوگیری از ضرر 250 هزار میلیارد تومانی شهرداری

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - شهردار منطقه دو گفت: در بحث احقاق حقوق معوقه شهرداری حدود 12 هزار مترمربع پلاک آزاد سازی کردیم و از 250 هزار میلیارد تومان ضرر شهرداری جلوگیری شد.

مهدی صالحی، در نشست خبری و مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که با حضور جمعی از اصحاب رسانه روز دوشنبه 24 مرداد 1401 برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به رویکردها و تأکیدات شهردار تهران برنامه ریزی های مفصلی را در این دوره داشته ایم ، خبر جدیدی که در منطقه داریم این است که امروز صبح در شورای عالی شهرسازی طرح شمسه "شهر مدرن هوشمند اراضی توتستان‌های فرحزاد در جنوب یادگار امام (ره) مصوب شد و با اجرای این طرح 35 هکتار فضای سبز تحویل شهروندان خواهد شد و به عنوان کلان پروژه در سال 1402 تحویل می‌شود.
شهردار منطقه 2 افزود: پلن مالی آن به تصویب شورا خواهد رسید و طوری طراحی خواهد شد که منابع مالی آن در درون خودش تأمین شود، تأمین سرانه‌ها و خدمات مدرن روز در آن پیش بینی شده و در موضوع ساماندهی املاکی که در طول سال‌های گذشته به صورت غیر مجاز شکل گرفتند نیز در طرح پیش بینی ساماندهی آن اتفاق افتاده است و طوری اقدام می‌کنیم که چرخ‌های توسعه طرح، زندگی کسی را نابود نکند.
صالحی درباره ساماندهی رود دره فرحزاد ادامه داد: در آخرین بازدید دیدیم که دیگر در این محدوده از آسیب‌های اجتماعی مهلک خبری نیست؛ در حالی که تا پیش از این زاغه هایی در این محدوده وجود داشت که بعضاً تا 40 متر عمق داشتند. همچنین حدود 600 نفر از معتادان متجاهر در مراکز ماده 16 ساماندهی شدند. اکنون زمینه برای اجرای طرح اکو پارک کاملاً فراهم است. موضوع احداث جاده دسترسی برای نیروهای انتظامی دنبال شده که 2 هزار و 180 متر جاده ایجاد و 25 چراغ پایه نوری نصب شده است؛ همچنین حذف 17 پلاک قرمز، جمع آوری 23 پلاک مغازه تفکیک غیرمجاز پسماند، جانمایی 5 کانکس پلیس در این محدوده انجام شده است.
شهردار منطقه 2 اضافه کرد: تا پایان سال فاز اول اکو پارک اجرا می‌شود و در ادامه زمینه برای استفاده بین المللی از این مجموعه نیز فراهم خواهد شد. همچنین در بحث احقاق حقوق معوقه شهرداری حدود 12 هزار متر پلاک آزاد سازی کردیم و از 250 هزار میلیارد تومان ضرر شهرداری جلوگیری کردیم.
وی عنوان کرد: موضوع ساخت و ساز در محله فرحزاد پیگیری شده و به زودی شاهد رونق ساخت و ساز در آن خواهیم بود، ساماندهی رود دره اوین درکه یا محله اسلام آباد در دستور کار قرار دارد و طرح آن تحویل کمیسیون ماده پنج شده و امیدواریم ظرف 2 ماه آینده تصویب شود که باعث تحول در عرضه مسکن اجتماعی خواهد شد.
وی تاکید کرد: موضوع ساماندهی پلاک‌های متعلق به شهرداری در این محدوده که 30 درصد پلاک‌ها را شامل می‌شود نیز دنبال خواهد شد.
صالحی بیان کرد: یک فاز از پل‌های تندرستی که با رویکرد پیاده مداری و انسان محوری طراحی شدند، بر فراز شیخ فضل الله افتتاح شد و پل بالای اتوبان شهید همت تا کنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال آماده بهره برداری می‌شود.
شهردار منطقه 2 گفت: ساماندهی پلازاهای شهری که نمود اصلی آن در بلوار پاکنژاد است تا پایان سال ساماندهی خواهد شد که بزرگترین پلازا محدوده شهری خواهد بود. همچنین ساماندهی میدان صنعت به منظور کاهش بار ترافیکی به زودی وارد فاز اجرا خواهد شد. طرح ساماندهی میدان شهید تیموری نیز با توجه به بازگشایی زیر گذر استاد معین، تهیه شده و تا پایان سال تحویل شهروندان خواهد شد.
وی یادآور شد: در بحث مناسب سازی فضاهای شهری برای افراد دارای معلولیت جزو مناطق پیشرو هستیم، همچنین در موضوع گودهای ناایمن در ابتدا 15 گود ناایمن داشتیم و امروز با پیگیری‌ها هیچ کدام بلاتکلیف نیستند و در جهت ایمن سازی آن اقدام شده است، از جمله گود برج میلاد که دو ماه است کار ایمن سازی آن با پیش بینی 120 میلیارد تومان هزینه در دستور کار قرار گرفته و نوع پایدارسازی آن دائمی خواهد بود. همچنین درباره گود دریا نیز بخش زیادی از آن ایمن سازی شده و معبر مجاور آن نیز پس از سال‌ها بازگشایی خواهد شد.
صالحی خاطرنشان کرد: در بحث ساختمان‌های ناایمن نیز، 9 ساختمان در منطقه شناسایی شده که تماماً در دستور کار هستند؛ به جز یک مورد که ساختمان دولتی است و در حال پیگیری‌های قضائی آن هستیم، مابقی فعالیت‌های رفع خطرشان شروع شده و دو ساختمان نیز متعلق به شهرداری است؛ همچنین 90 درصد معوقات پیمانکاران در منطقه را در این دوره پرداخت کردیم که باعث سرعت در اجرای پروژه‌ها می‌شود؛ علاوه بر این ساماندهی املاک شهرداری در سامانه‌های مربوطه، توانمندسازی محله‌های کم برخوردار و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و کار آفرینی در دستور کار قرار گرفته است و در کنار این اقدامات ساماندهی سیل برگردان غرب در محدوده جلال آل احمد تا پایان شهریور امسال انجام می‌شود.
شهردار منطقه 2 افزود: خط 10 مترو از منطقه 22 از مجاورت دریاچه شهدای خلیج فارس آغاز و تا منطقه 4 ادامه دارد که پنج ایستگاه در منطقه 2 خواهد داشت؛ این خط ایستگاه تقاطعی در میدان کتاب با خط 7 دارد و تا پایان 1404 این ایستگاه‌ها تحویل شهروندان می‌شود؛ همچنین در مجموع در منطقه، 43 عنوان پروژه را تا پایان سال تحویل شهروندان خواهیم داد.
وی در ادامه عنوان کرد: گودبرداری به عنوان بخشی از عملیات عمرانی لاجرم و اجتناب ناپذیر است، با ابلاغ طرح‌های طرح تفصیلی جدید، فروش کسری پارکینگ ممنوع شده است و مالکان برای تأمین پارکینگ مجبور هستند گودبرداری کنند و در برخی سال‌ها تعداد زیادی پروانه صادر می‌شد و مشکلات و تعارض حقوقی و مالکیتی به وجود می‌آمد و باعث توقف پروژه‌ها برای مدت زمان طولانی می‌شد، از این رو شاهد وجود گودهای پرخطر بودیم و تدبیری که در مصوبه سال پیش برای این موضوع داشتیم این بود که بحث گود برداری را ضمانت دار کردیم؛ همچنین گود خیابان ایران زمین با توجه به اشکالاتی که شورای عالی شهرسازی نسبت به پروانه آنها گرفته اقدامات اجرایی آنها شروع نشده اما گود در شرایط ایمن قرار دارد و به صورت مرتب پایش می‌شود؛ در این گود قرار بود هتل اداری بلند مرتبه‌ای ساخته شود که شورای عالی به آن ایراد گرفته بود و این موضوع در دستگاه قضائی در دست پیگیری است.
صالحی ادامه داد: با 70 درصد پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه بوستان نهج البلاغه را در دست اقدام داریم و بعد از آن تصفیه خانه ملاصدرا را آغاز خواهیم کرد که در سال 1401 این تصفیه خانه تکمیل می‌شود.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

منتقدان دولت از افزایش درآمدهای مالیاتی شاکی شدند

اوپک تولید نفت را 2 میلیون بشکه در روز کاهش داد/ واکنش آمریکا به افزایش قیمت نفت

باقری: ایران آمادگی دارد ظرفیت‌هایش برای بازگشت امنیت انرژی را به اشتراک بگذارد

نخستین واکنش کاخ سفید به تصمیم کاهش تولید اوپک پلاس

اجماع «اوپک پلاس» برای کاهش 2 میلیون بشکه‌ای تولید در ماه نوامبر

ترکیه از کارت‌های ملی «تِروی» به جنگ دلار آمریکا می رود

ترکیه با کارت‌های ملی «تِروی» به جنگ دلار آمریکا می رود

ایجاد منطقه آزاد تجاری میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 2023

نیاز سالانه کشور به ذرت دانه‌ای حدود 9میلیون تن است

منابع آگاه: اوپک پلاس با کاهش 2 میلیون بشکه موافقت کرد

سی‌وسومین نشست اوپک‌پلاس در وین آغاز شد

بهره‌برداری از 1200 کیلومتر خط لوله جدید گاز در سال 1401/ تزریق گاز در خط لوله ایرانشهر-میرجاوه-خاش

صدور اسناد اراضی کشاورزی کردستان تسریع یابد

تأسیسات و شبکه گاز در استان‌ آذربایجان غربی پایدار است

تأسیسات و شبکه گاز آذربایجان غربی پایدار است

هشدار سازمان هواشناسی؛ سامانه بارشی و خیزش گردوخاک در 6 استان کشور

رویترز: کاهش شدید تولید اوپک پلاس آمریکا راعصبی می‌کند

پیش بینی تولید فراتر از 500هزار تن شکر در واحدهای هشت گانه نیشکری خوزستان

کاهش تولید 2 میلیون بشکه‌ای روی میز اوپک اوپک‌پلاس

بدهی ملی آمریکا برای اولین بار در تاریخ از 31 تریلیون دلار گذشت

صادرات گاز روسیه به ایتالیا ازسرگرفته شد

کاهش قیمت گاز اروپا با ازسرگیری صادرات گاز روسیه به ایتالیا

آشوب ابزار دشمن برای کشیدن ترمز توسعه اقتصادی ایران/عضویت در سازمان شانگهای دشمنان را عصبی کرد

مانع تراشی بر اقتصاد ایران با ابزار آشوب/عضویت در شانگهای دشمن را عصبی کرد

​تعرفه‌های برق خانگی و صنعتی تغییری نکرده است

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.