از ساماندهی دستفروشان تا مناسب سازی معابر شهری

از ساماندهی دستفروشان تا مناسب سازی معابر

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیریت شهری پایتخت طی 24 ساعت گذشته در تهران خدمات گوناگونی را به شهروندان ارائه داده که شهرداری مناطق در این زمینه نقش ویژه‌ای دارند، در این بسته خبری اخبار شهرداری مناطق را بخوانید.

مدیریت شهری به‌دلیل تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است.
در این بسته خبری به گوشه‌ای از خدمات مدیریت شهری می‌پردازیم.

فصل تجارت


اجرای طرح انضباط و ساماندهی بساط گستران در منطقه 14
طرح ضربتی انضباط اجتماعی و ساماندهی سد معبری ها و بساط گستران در منطقه 14 اجرا می‌شود.
در راستای پاسخگویی به مطالبات به حق شهروندان، طرح ساماندهی دستفروشان و وانت‌های بار فروش با همکاری دادستانی، نیروی انتظامی و پلیس راهور در منطقه 14 اجرا می‌شود.
در این راستا جلسه‌ای با حضور محمد امین سالاری پور شهردار منطقه، سرکلانتر حوزه انتظامی، پلیس راهور، معاون دادستانی امور قضائی و مدیران شهری دو منطقه 14 و 15 شهرداری برگزار شد.
بی انضباطی ترافیکی، برهم زدن نظم عبور و مرور شهروندان، نازیبایی مبلمان معابر شهری و نارضایتی شهروندان به واسطه فعالیت وانت بارها و بساط گستران متخلف از مشکلات و چالش‌های مهم مطرح در این هم اندیشی بود.
توقیف خودروهای فرسوده فروش بار، اعمال قانون بساط گستران در نقاط پر ترافیک و محوری چون تقاطع‌ها ومیادین ، شناسایی نقاط آلوده، پایین آوردن حاشیه امنیت فعالیت بساط گستران متخلف که با این روش به صورت شبکه ای منجر به بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شوند و جانمایی برای استقرار وانت بارهای فروش میوه و فعالیت‌های آموزشی به منظور فرهنگ سازی، از موارد مورد مطرح مسئولان انتظامی، قضائی و راهنمایی و رانندگی در این جلسه بود که مقرر شد با همیاری شهرداری در نواحی مختلف اجرایی شود.
محمد امین سالاری ضمن اشاره به اهمیت انضباط شهری و رفع ناهنجاری‌های ترافیکی برای رفاه و آسایش شهروندان، از همدلی و همیاری مدیریت شهری با سایر متولیان امر برای بهبود وضعیت انضباط معابر شهری خبر داد.
شهردار منطقه 14 به آمادگی شهرداری برای تعیین و اختصاص فضا برای فعالیت متمرکز میوه فروش‌ها و دست فروش‌ها در منطقه اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه اغلب این وانت بارها بدون مجوز و به صورت غیرقانونی اقدام به فروش در مبادی پرترافیک می‌کنند، افزود: با اتخاذ تدابیر لازم با افرادی که معابر شهری را به نفع خودشان تصرف کرده و در نظم عمومی شهر اخلال ایجاد می‌کنند، ضمن حفظ کرامت انسانی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
شهردار منطقه استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و آموزشی را در فرهنگسازی و ارتقای سطح آگاهی شهروندان برای حل‌و بهبود این شرایط مؤثر و مفید برشمرد.
وی در پایان با تاکید بر لزوم خدمت به شهروندان گفت: شهرداری منطقه پای کار مردم است و برای ساماندهی این وانت بارها و انضباط معابر شهری همیاری و همدلی لازم را با سایر متولیان این مهم خواهد داشت.

فصل تجارت


نصب روزشمار در پروژه‌های سازمان نوسازی شهر تهران
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از نصب روزشمار روی پروژه‌های این سازمان خبر داد.
مهدی هدایت در خصوص نصب روزشمار روی پروژه‌های سازمان نوسازی شهر تهران گفت: سازمان نوسازی شهر تهران در راستای عمل به وعده‌ها، با برنامه ریزی مناسب، تخصیص بهینه منابع و هزینه‌ها آغاز و پایان پروژه‌ها را تعیین و با نصب روز شمار تاریخ دقیق بهره‌برداری را به اطلاع شهروندان می‌رساند.

فصل تجارت


شهرداری منطقه 2 پیشرو در مناسب سازی معابر شهری
شهرداری منطقه 2 با پیشرفت 78 درصدی طرح مناسب سازی معابر برای افراد کم توان، رتبه نخست را در بین مناطق 22 گانه کسب کرد.
مهدی صالحی در تشریح اقدامات مناسب سازی گفت: به منظور تسهیل در تردد سالمندان و معلولین، بر اساس برنامه پیش بینی شده در طرح پایلوت، مناسب سازی 3/29 کیلومتر از معابر در دستور کار قرار گرفته است.
شهردار منطقه 2 با بیان اینکه این طرح در 16 محور اجرا می‌شود افزود: با اقدامات اجرایی صورت گرفته در 5 ماهه نخست سال جاری، این طرح با 78 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.
وی افزود: با تکمیل این طرح عمرانی 26 درصد از کل معابر منطقه برای افراد کم توان قابل دسترس می‌شود
صالحی گفت: در این طرح- مناسب سازی 4 بوستان و یک ساختمان فرهنگی و اداری نیز با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
وی افزود: همزمان با این اقدامات مناسب سازی سرویس بهداشتی بوستان‌ها در برنامه‌های عمرانی منطقه مورد توجه قرار گرفته است که در حال حاضر در 5 بوستان انجام شده است.

فصل تجارت


تخفیف ویژه پارکینگ جنوبی بوستان بزرگ ولایت برای شهروندان منطقه 19
سرپرست شهرداری منطقه 19 از تخفیف ویژه نرخ ورود و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ عمومی واقع در ضلع جنوبی بوستان بزرگ ولایت به منظور رفاه حال شهروندان و استقبال بیشتر برای حضور در این بوستان خبر داد.
علیرضا جعفری در خصوص کاهش نرخ توقف خودروها در پارکینگ بوستان ولایت بیان کرد: در راستای بهرمندی شهروندان از امکانات تفریحی و فضای سبز بوستان بزرگ ولایت با همکاری معاونت‌های حمل و نقل ترافیک، خدمات شهری و اداره سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی این منطقه و استقبال سرمایه گذار این پارکینگ، تخفیف ویژه ای برای شهروندان منطقه لحاظ شده است.
سرپرست شهرداری منطقه 19 ادامه داد: بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و تعرفه رسمی پارکینگ‌های شهری، شهروندان برای استفاده پنج ساعت از پارکینگ بوستان باید مبلغ حدود 12,000 هزار تومان بپردازند که با توافقات انجام شده این مبلغ به 5,000 هزار تومان کاهش یافت.
به گفته این مسئول پارکینگ عمومی بوستان بزرگ ولایت در زمینی با مساحت حدود 15000 مترمربع قابلیت پذیرش روزانه حدود 2000 هزار خودرو را دارد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

منتقدان دولت از افزایش درآمدهای مالیاتی شاکی شدند

اوپک تولید نفت را 2 میلیون بشکه در روز کاهش داد/ واکنش آمریکا به افزایش قیمت نفت

باقری: ایران آمادگی دارد ظرفیت‌هایش برای بازگشت امنیت انرژی را به اشتراک بگذارد

نخستین واکنش کاخ سفید به تصمیم کاهش تولید اوپک پلاس

اجماع «اوپک پلاس» برای کاهش 2 میلیون بشکه‌ای تولید در ماه نوامبر

ترکیه از کارت‌های ملی «تِروی» به جنگ دلار آمریکا می رود

ترکیه با کارت‌های ملی «تِروی» به جنگ دلار آمریکا می رود

ایجاد منطقه آزاد تجاری میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 2023

نیاز سالانه کشور به ذرت دانه‌ای حدود 9میلیون تن است

منابع آگاه: اوپک پلاس با کاهش 2 میلیون بشکه موافقت کرد

سی‌وسومین نشست اوپک‌پلاس در وین آغاز شد

بهره‌برداری از 1200 کیلومتر خط لوله جدید گاز در سال 1401/ تزریق گاز در خط لوله ایرانشهر-میرجاوه-خاش

صدور اسناد اراضی کشاورزی کردستان تسریع یابد

تأسیسات و شبکه گاز در استان‌ آذربایجان غربی پایدار است

تأسیسات و شبکه گاز آذربایجان غربی پایدار است

هشدار سازمان هواشناسی؛ سامانه بارشی و خیزش گردوخاک در 6 استان کشور

رویترز: کاهش شدید تولید اوپک پلاس آمریکا راعصبی می‌کند

پیش بینی تولید فراتر از 500هزار تن شکر در واحدهای هشت گانه نیشکری خوزستان

کاهش تولید 2 میلیون بشکه‌ای روی میز اوپک اوپک‌پلاس

بدهی ملی آمریکا برای اولین بار در تاریخ از 31 تریلیون دلار گذشت

صادرات گاز روسیه به ایتالیا ازسرگرفته شد

کاهش قیمت گاز اروپا با ازسرگیری صادرات گاز روسیه به ایتالیا

آشوب ابزار دشمن برای کشیدن ترمز توسعه اقتصادی ایران/عضویت در سازمان شانگهای دشمنان را عصبی کرد

مانع تراشی بر اقتصاد ایران با ابزار آشوب/عضویت در شانگهای دشمن را عصبی کرد

​تعرفه‌های برق خانگی و صنعتی تغییری نکرده است

فصل تجارت سایت خبری تحلیلی اقتصاد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.