بورس

رفتار عجیب سهامداران در بورس/ واریز 500 میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه

فصل تجارت - مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: براساس پیگیری انجام شده، صندوق توسعه ملی امروز یکشنبه مبلغ 500 میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌کند.

کاهش 8855 واحدی شاخص بورس تهران

فصل تجارت - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8855 واحد همراه شد.

تغییر دامنه نوسان در 11 نماد فرابورسی

فصل تجارت - شرکت فرابورس ایران اعلام کرد: 11 نماد معاملاتی مشمول برخی مفاد ضوابط ماده 21 دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران و مجاز به تغییر دامنه نوسان شدند.

پراخت 9600 میلیارد تومان سود سهام‌داران با سجام

فصل تجارت - شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در شهریورماه امسال بیش از 9 هزار و 600 میلیارد تومان سود نقدی سهام به حساب 6 میلیون و 120 هزار سهام‌دار با استفاده از اطلاعات سامانه سجام واریز شد.

500 میلیارد تومان امروز به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌شود

فصل تجارت - مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت:  براساس پیگیری های انجام شده، صندوق توسعه ملی امروز (یکشنبه) مبلغ 500  میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌کند.

امروز 500 میلیارد تومان به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌شود

فصل تجارت - مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: براساس پیگیری های انجام شده، صندوق توسعه ملی امروز (یکشنبه) مبلغ 500  میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌کند.

شاخص بورس منفی شد

فصل تجارت - شاخص کل بورس تهران امروز (شنبه، 9 مهرماه) با ١5 هزار و 684 واحد کاهش، در ارتفاع یک ‌میلیون و 330 هزار واحدی ایستاد.

پراخت 9 هزار و 600 میلیارد تومان سود نقدی سهام با سجام

فصل تجارت - شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در شهریورماه امسال بیش از 9 هزار میلیارد تومان سود نقدی سهام به حساب 6 میلیون و 120 هزار سهامدار با استفاده از اطلاعات سامانه سجام واریز شد.

اوراق «گام» به روش گشایش عرضه اولیه می‌شود

فصل تجارت - معاونت نظارت بر بازار شرکت فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از عرضه اولیه اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) با نماد معاملاتی «گام 0203131» خبر داد.

افزایش ارزندگی سهام با الزام بانک‌ها به رعایت نرخ سود قانونی

فصل تجارت - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش نرخ‌های سود سپرده بانکی خارج از چارچوب مصوب شده شورای پول و اعتبار، می‌تواند به کاهش نرخ تنزیل و به تبع آن افزایش ارزندگی سهام بینجامد.

آیین‌نامه اجرایی نحوه خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری در قانون جوانی جمعیت ابلاغ شد

فصل تجارت - آیین‌نامه اجرایی ساز و کار و نحوه خرید و انتخاب صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس و هزینه‌های مرتبط با آن در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با امضای معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

بورس کالا ضربه‌گیر اثرات مخرب قیمت‌گذاری دستوری بر صنایع کشور

فصل تجارت - مشاور وزیر اقتصاد گفت: هرگونه تصدی‌گری دولت در اقتصاد منجر به بروز اخلال در بازارها و نیز ایجاد رانت خواهد شد. با پذیرش محصولاتی که امکان عرضه آن‌ها در بورس کالا وجود دارد، می‌توان تا حد زیادی از اثر مخرب قیمت‌گذاری دستوری بر حیات صنایع را خنثی کرد.

تصویب واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در هیات دولت/ چه کسانی سهام عدالت می‌گیرند؟

فصل تجارت - هیأت وزیران، وزارت امور اقتصاد را مکلف کرد، از محل باقیمانده سهام متعلق به دولت، نسبت به واگذاری سهام به افراد فاقد سهام عدالت در دو دهک کم درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی اقدام کند.

بورس به ارزنده‌ترین وضعیت در 2 سال گذشته رسیده است/ رشد ارزش معاملات در بازار سهام

فصل تجارت - طبق گفته کارشناسان، بورس اوراق بهادار تهران به ارزنده‌ترین وضعیت خود در 2 سال گذشته رسیده است و میانگین ارزش معاملات خرد روزانه نیز با رشد یک درصدی به دو هزار و 314 میلیار تومان رسیده است.

‌ورود سرمایه حقیقی به بورس/ بازار سرمایه به روند صعودی نزدیک‌تر شده است

فصل تجارت - امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 6 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 226 میلیارد تومان رسید و به نظر می‌رسد بورس به روند صعودی نزدیک‌تر شده است.

چه عواملی باعث روند نزولی بازار سهام شد؟

فصل تجارت - یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه مسایل متعددی در روند نزولی اخیر بازار سهام اثر گذار بوده است، گفت: نمی‌توان چنین ادعایی را داشت که افت اخیر شاخص بورس ناشی از اقدامات دولت سیزدهم و یا سازمان بورس است.

بازبینی آیین‌نامه‌های واگذاری شرکت‌های دولتی، راهی برای بهبود وضعیت خصوصی‌سازی

فصل تجارت - یک کارشناس مسایل اقتصادی بازبینی آیین‌نامه‌های واگذاری شرکت‌های دولتی را راهی برای بهبود وضعیت خصوصی سازی در کشور دانست و گفت: بهتر است روند واگذاری‌ها تغییر کند و در خصوص واگذاری هر شرکتی به صورت خاص و جداگانه تصمیم‌گیری شود.

رییس سازمان بورس 8 عامل روند نزولی بازار سهام را اعلام کرد/ ارائه 6 پیشنهاد برای رونق بورس

فصل تجارت - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور با بررسی شرایط کنونی بازار سرمایه، 8 چالش عمده و 6 پیشنهاد برای مدیریت نااطمینانی‌ها در این بازار را اعلام کرد.

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.