بازرگانی

افزایش 20 درصدی میزان صادرات کشور نسبت به سال گذشته

فصل تجارت - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش 20 درصدی میزان صادرات کشور نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: به جز سه صنعت، سایر صنایع از رشد مثبتی برخوردارند.

آماده شدن لایحه بودجه تا 2 ماه آینده

فصل تجارت - ساختار و مبانی اقتصادی بخشنامه بودجه 1402 و جهت‌گیری‌های اصلی منابع و مصارف بودجه سال آینده در نشستی با حضور جمعی از معاونان و مدیران ستادی و استانی سازمان برنامه و بودجه کشور، تشریح و بررسی شد.

هنوز هیچ دامی از کشور خارج نشده

فصل تجارت - مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور با اشاره به اینکه 4 میلیون راس دام سبک مازاد در کشور داریم، گفت: هنوز هیچ دام زنده‌ای صادر نشده است.

نترس، شجاع باش و تجربه کن

فصل تجارت - چطور باید فرزندانی شجاع تربیت کرد؟ مارگارت ماچل در زمان نوشتن کتاب بزرگ کردن کارآفرین، با 70 پدر و مادر گفت وگو کرده و درباره تربیت بچه هایی موفق پرسیده است.

مجلس از توسعه صادرات حمایت می‌کند

فصل تجارت - عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان خانه ملت به‌طور قطع حامی صادرات هستند و هر پیشنهادی که دولت در قالب لایحه برای برداشتن محدودیت‌ها، تعریف مشوق‌ها و تسهیل صادرات داشته باشد، حمایت خواهد کرد.

صادرات استان بوشهر 62 درصد افزایش یافت

فصل تجارت - بوشهر - ناظر گمرک‌های استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت:  در نیمه نخست امسال معادل هفت میلیارد و 481 میلیون دلار کالا از گمرک های این استان به خارج گشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 62 درصد افزایش نشان می دهد

میلیون ها کسب وکار در خطر نابودی است

فصل تجارت - محدودیت ها در دسترسی به اینترنت با وجود این حجم از زیان به کسب وکارهای اینترنتی نه به طور موقت، بلکه مداوم طی ماه های گذشته درحال رشد است.

فردا، بررسی اصلاح ماده واحده تبصره 7 قانون بودجه در مجلس/ کاهش هزینه‌های تولید محقق می‌شود؟

فصل تجارت - سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فردا (یکشنبه) اصلاح ماده واحده تبصره 7 قانون بودجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود  که بر اساس آن قرار است حقوق گمرکی واردات تجهیزات، مواد اولیه و ماشین آلات بخش تولید از چهار به یک درصد کاهش یابد.

عشایر چهار برابر نیاز وارداتی گوشت قرمز تولید می‌کنند

فصل تجارت - رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر با جمعیت 1.5 درصدی، 25 درصد پروتئین کشور را تولید می‌کنند که این میزان چهار برابر نیاز وارداتی گوشت قرمز به کشور است لذا باید به این قشر تولید کننده توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

اجرای سیستم جدید ویزا در امارات از 3 اکتبر/ ورود خارجی‌ها تسهیل می‌شود

فصل تجارت - امارات متحده عربی اعلام کرد که از دوشنبه، سوم اکتبر، سیستم ویزا به روز شده را اجرا می‌کند که موجب جهش در زمینه ورود و اقامت برای خارجی‌ها در سطوح منطقه‌ای و بین المللی است.

معاون سازمان توسعه تجارت: رفع تعهدات ارزی صادرات به قطر 70 درصد شد

فصل تجارت - جیرفت- معاون سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مصوب شده که رفع تعهد ارزی به قطر در دوران جام جهانی از 90 درصد به 70 درصد کاهش یابد تا شرایط برای صادرات بیشتر به این کشور فراهم شود.

ترکمنستان تعرفه حمل کالای ترانزیتی ایران را لغو کرد

فصل تجارت - مشهد- مدیر پایانه مرزی لطف آباد خراسان رضوی گفت: طبق مکاتبات رسیده، کشور ترکمنستان عوارض سنگین حمل کالای ترانزیتی توسط ایران برپایه "پیمایش تن کیلومتر" از این مرز زمینی و دیگر مرزها را لغو کرده است.

صادرات از مرز رسمی خسروی روال عادی دارد

فصل تجارت - مدیر گمرک خسروی گفت: صادرات از این مرز رسمی هم اکنون روال عادی دارد و مشکلی در امر خروج کامیون‌های صادراتی از این گذرگاه وجود ندارد.

رشد 70 درصدی صادرات محصولات صنعتی در دولت سیزدهم

فصل تجارت - تهران-   رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به رشد 70 درصدی صادرات محصولات صنعتی، به نظارت دقیق بر کیفیت و بسته بندی محصولات صادراتی اشاره کرد و گفت: همین موضوع سبب شده تا در 11 ماه گذشته هیچ کالای صادراتی برگشت نخورد.

روسیه بسیاری از بازارهای فولاد ایران را تصاحب کرد

فصل تجارت - عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خاطر نشان کرد: به کارخانه‌های تولید ابلاغ شد که در فکر ذخیره سازی سوخت مایع باشند و این مسئله حاکی از این مهم است که گاز شرکت‌های فولادی در زمستان قطع خواهد شد.

کمبود سرم در کشور نداریم؛ تولید با حداکثر ظرفیت در حال انجام است

فصل تجارت - رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه سرم در کشور به میزان کافی تولید می‌شود و کمبودی در این زمینه نداریم، گفت: ایجاد محدودیت در توزیع داروخانه‌ای سرم و همچنین تغییر الگوی مصرف، دو عامل شکل‌گیری احساس کمبود سرم در جامعه شده است.

عملکرد 2 برابری وزارت صمت در اجرایی کردن دولت هوشمند

فصل تجارت - سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه در راستای اجرای بند «و» تبصره هفت قانون بودجه 1401 و همچنین اجرای دولت هوشمند، بیش از 2 برابر تکلیف قانونی خود عملکرد داشته است.

اینترنت ماهواره ای بدون تجهیزات در دسترس نیست

فصل تجارت - کاربران ایرانی تنها با خرید تجهیزات و پرداخت هزینه خدمات است که می توانند از اینترنت استارلینک استفاده کنند. با این وجود اخباری درباره اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی برای استفاده از اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس منتشر شده است. آیا می توان با نصب یک برنامه در تلفن هوشمند به اینترنت ماهواره ای وصل شد؟

آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و اوکراین/ اتاق مشترک دو کشور نیمه‌فعال شد

فصل تجارت - نایب رییس اتاق مشترک ایران و اوکراین خاطر نشان کرد: اوکراین به لحاظ اقتصادی کشور مهمی برای ایران محسوب نمی‌شود و حجم مبادلات ایران با این کشور پیش از آغاز جنگ با روسیه از مرز 200 میلیون دلار تجاوز نمی‌کرد.

500 میلیارد تومان، ارزش پرونده‌های قاچاق در پنج ماهه امسال

فصل تجارت - سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: باتوجه به اجرای طرح‌های مختلف برای جلوگیری از عرضه کالاهای غیرقانونی، ارزش پرونده‌های قاچاق از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه به 500 میلیارد تومان رسید.

پیش‌بینی رشد صادرات و بهبود فضای کسب و کار در سال جاری/ افزایش 25 درصدی صادرات صنایع غذایی

فصل تجارت - رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: اقدامات موثر سازمان توسعه تجارت در رفع موانع و رسیدگی به امور پیش روی شرکت‌ها، موجب اطمینان بالای بخش خصوصی برای حضور در بازارهای صادراتی شده , پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد رشد صادرات و بهبود فضای کسب و کار باشیم.

نوبت به ایران رسید؟

فصل تجارت - تحریم مانع اسپیس ایکس برای توسعه خدمات اینترنت ماهواره ای در ایران نیست. اما چطور می توان به خدمات اینترنت ماهواره ای دسترسی داشت؟

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.