راه و شهرسازی

آتش نشانی فرودگاهی یک امر حاکمیتی است

فصل تجارت - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: آتش نشانی فرودگاهی یک امر حاکمیتی بوده و به هیچ عنوان قابلیت ورود بخش خصوصی به این حوزه وجود ندارد.

ضرورت اتخاذ تصمیم فوری برای جابه جایی واحدهای در معرض خطر مسجدسلیمان

فصل تجارت - معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از شهرهای مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا گفت: زیست انسانی در برخی از مناطق شهرستان مسجدسلیمان هم به لحاظ توپوگرافی و شیب‌های تندی که وجود دارد و هم به لحاظ آلودگی مناطق به نفت و گاز، ناممکن شده و باید هر چه سریعتر برای جابجایی این مناطق تصمیم‌گیری شود.

بارگیری 5 قطار باری از مبدا روسیه برای عبور از مسیر ایران

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به ورود دو قطار باری فله‌بر از مبدا روسیه به ایران گفت:‌ حدود 5 قطار دیگر نیز از روسیه بارگیری شده و در مسیر ایران در حال سیر است که این موضوع نویدبخش ترانزیتی پیوسته برای کشورمان خواهد بود.

ضرورت اصلاح راهکارهای تامین آب برای بهره‌برداری از باران‌های سیل‌آسا

فصل تجارت - رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: با توجه به رخداد تغییر اقلیم و افزایش بارش‌های پر حجم در مدت کوتاه، استراتژی‌های تامین آب کشور باید اصلاح شود تا بتوان بخش زیادی از آب شیرین ناشی از این بارش‌ها را جمع‌آوری و ذخیره کرد.

پرداخت مبلغ 48 هزار و 427 میلیارد ریال تسهیلات کمک ودیعه مسکن

فصل تجارت - مقاوم‌سازی بیمارستان ساری با 400 هزار دلار، امضای تفاهم‌نامه مشترک با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ساخت مسکن، تکمیل بسته جامع تشویقی نوسازی بافت فرسوده با امکان تهاتر زمین، و بهره‌برداری از 2 هزار واحد مسکن شهری بنیاد ساخت در آذرماه بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.

پنج قطار ترانزیتی از مبدأ روسیه در حال سیر از مسیر ایران است

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به ورود دو قطار باری فله‌بر از مبدأ روسیه به ایران گفت: حدود 5 قطار دیگر نیز از روسیه بارگیری شده و در مسیر ایران در حال سیر است که این موضوع نویدبخش ترانزیتی پیوسته برای کشورمان خواهد بود.

امضای تفاهمنامه همکاری در زمینه احداث شهر جدید و مسکن جوانان در اراضی 392 هکتاری هلر

فصل تجارت - تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان منطقه آزاد قشم در زمینه تعریف و احداث شهر جدید و احداث مسکن جوانان در اراضی 392 هکتاری به امضا رسید.

طراحی و به کارگیری بیش از 40 سامانه در راستای توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک

فصل تجارت - انجام مطالعات ژئوتکنیک دریایی در استان‌های ساحلی کشور و طراحی و به کارگیری بیش از 40 سامانه در راستای توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک دو مورد از اقداماتی است که آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در دولت سیزدهم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از اتمام پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب با بهره‌برداری از 10 کیلومتر باقی‌مانده در محدوده بادرود به کاشان خبر داد.

تداوم کاهش دما و بارندگی پراکنده در 6 استان

فصل تجارت - سازمان هواشناسی از تداوم فعالیت سامانه بارشی همراه با کاهش دما در شش استان از جمله تهران طی امروز )یکشنبه 10 مهرماه) خبر داد.

جاده هراز 10 روز به صورت مقطعی مسدود می‌شود

فصل تجارت - رییس پلیس راه مازندران از مسدود شدن 10 روزه جاده هراز به صورت مقطعی از امروز یکشنبه دهم تا روز چهارشنبه بیستم مهر ماه جاری خبر داد.

ایمنی خانه‌های روستایی کرمان با خیز تسهیلات مقاوم‌سازی

فصل تجارت - کرمان- آنطور که مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کرمان می‌گویند افزایش وام مقاوم‌سازی واحدهای روستایی از 100 میلیون تومان به 200 میلیون تومان درحال پیگیری است و بزودی عملیاتی می‌شود که امیدها را برای افزایش ایمنی این واحدها زیاد کرده است.

افزایش دما در برخی شهرها از 11 مهر/ پیش‌بینی بارش پراکنده در پایتخت

فصل تجارت - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از دوشنبه 11 مهر تا چهارشنبه هفته جاری روند افزایش دما در نوار شمالی کشور به ویژه استان‌های ساحلی خزر و اردبیل خواهیم داشت.

جذب 33 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر/ آغاز مطالعات برای ساخت بندر بزرگ اقیانوسی مکران

فصل تجارت - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تخلیه و بارگیری 105 میلیون تن کالا در بنادر کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: 33 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در پس‌کرانه بندری در 6 ماه نخست امسال جذب شده است.

چارترکنندگان قیمت بلیت پروازها را افزایش دادند

فصل تجارت - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه هیچ ایرلاینی نرخ بلیت پروازها را افزایش نداده است، گفت: قیمت بلیت هواپیما توسط شبکه توزیع و فروش که چارتر کنندگان، دلالان و واسطه‌ها هستند افزایش پیدا کرده است.

تلاش دشمن‌ برای توقف دیپلماسی موفق منطقه‌‌ای ایران با ایجاد بی‌ثباتی/ اهمیت سیستان‌‌و‌بلوچستان در کریدور انرژی روسیه-هند

فصل تجارت - یک اقتصاددان گفت: طرف‌های ثالث خارجی در از بین رفتن ثبات و امنیت ایران خصوصا با درنظر گرفتن تحولات سیاسی منطقه تا حد زیادی ذی‌نفع هستند و تلاش می‌کنند این زخم خوب نشود.

جلسه با هندی‌ها تا 2 هفته آینده برای تعیین‌ تکلیف قرارداد چابهار/ دلیل خاموشی جرثقیل‌های جدید بندر شهید بهشتی

فصل تجارت - معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برنامه‌ریزی شده است تا 2 هفته آینده با مقامات هندی از وزارت کشتیرانی و آّبراهه‌های هند و وزارت امور خارجه این کشور جلسه‌ای درباره اپراتوری بندر چابهار و تعیین تکلیف قرارداد، داشته باشیم.

جلسه با هندی‌ها تا دو هفته آینده برای تعیین‌تکلیف قرارداد چابهار/ دلیل خاموشی جرثقیل‌های جدید بندر شهید بهشتی

فصل تجارت - معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برنامه‌ریزی شده است تا دو هفته آینده با مقامات هندی از وزارت کشتیرانی و آّبراهه‌های هند و وزارت امور خارجه این کشور جلسه‌ای درباره اپراتوری بندر چابهار و تعیین تکلیف قرارداد، داشته باشیم.

جلسه با مقامات هندی تا دو هفته آینده برای تعیین تکلیف اپراتوری چابهار/ دلیل عدم استفاده از جرثقیل‌های جدید

فصل تجارت - معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برنامه‌ریزی شده است تا دو هفته آینده با مقامات هندی از وزارت کشتیرانی و آّبراهه‌های هند و وزارت امور خارجه این کشور جلسه‌ای درباره اپراتوری بندر چابهار و تعیین تکلیف قرارداد داشته باشیم.

مذاکرات ایران و هند برای عملیاتی شدن توافقنامه چابهار برگزار می‌شود

فصل تجارت - معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از سفر مقامات هندی به تهران تا دو هفته آینده با هدف حل و فصل و نهایی‌سازی توافقنامه این کشور در مورد بندر چابهار خبر داد و گفت: تاکنون 25 درصد توافقنامه سه جانبه با هند در بندر چابهار عملیاتی شده است.

عبور دومین قطار ترانزیتی روسیه از ایران

فصل تجارت - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن از عبور دومین قطار ترانزیتی روسیه از طریق کریدور شمال-جنوب ایران خبر داد.

بی ثباتی جامعه عامل تخریب عدالت اقتصادی/ حوادث اخیر کاهش رشد اقتصادی را هدف می‌گیرد

فصل تجارت - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اینکه عده‌ای در خیابان همانند دشمن برخورد می‌کنند و دست به اغتشاش می‌زنند، باید بدانند در اولین اقدام رشد عدالت در جامعه را هدف گرفته و زمینه کاهش این عدالت را فراهم می‌کنند.

هدف‌گذاری ترانزیت دریایی 10 میلیون تنی با روسیه از طریق خزر/ 6.8 میلیون تن کالای اساسی در بنادر داریم

فصل تجارت - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای ترانزیت دریایی 10 میلیون تنی از طریق خزر با روسیه برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در حال حاضر خط لاینر بین بنادر ایران، قزاقستان و روسیه در قالب 20 فروند کشتی فعال است.

بارش باران پاییزی امروز و فردا در برخی استان‌ها/ وزش باد شدید در نوار شرقی کشور

فصل تجارت - کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در استان‌های شمالی برای امروز و فردا و تداوم بارش در استان‌های جنوبی تا روز دوشنبه خبر داد.

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.