اقتصاد کلان

متقاضیان مزایده خودروهای تملیکی، مراقب فریب کلاهبرداران باشند/اعلام اسامی برندگان مزایده در 16 مهر

فصل تجارت - رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از متقاضیان شرکت در مزایده 1062 خودرو تملیکی خواست تا فریب کلاهبردارانی که وعده برنده شدن تضمینی در مزایده می‌دهند را نخورند و اعلام کرد: برندگان مزایده روز 16 مهرماه اعلام می‌شوند.

فریب کلاهبرداران را نخورید/ اعلام برندگان مزایده در 16 مهر

فصل تجارت - رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ضمن تاکید بر اینکه متقاضیان شرکت در مزایده 1062 خودرو تملیکی فریب کلاهبردارانی که وعده برنده شدن تضمینی در مزایده می‌دهند را نخورند، گفت: برندگان مزایده روز شنبه (16 مهر ماه) اعلام می‌شوند.

ا‌لزامات تحقق رشد اقتصادی 8 درصد‌/‌ تحمیل هزینه‌های بی‌ثباتی اقتصاد‌ از سوی آشوبگران به مردم

فصل تجارت - یک کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه امنیت اقتصادی موجب جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌شود، گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد نیازمند 65 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ارزی و 3400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی در یک سال هستیم.

ا‌لزامات تحقق رشد اقتصادی 8 درصد‌ی/‌ تحمیل هزینه‌های بی‌ثباتی اقتصاد‌ از سوی آشوبگران به مردم

فصل تجارت - یک کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه امنیت اقتصادی موجب جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌شود، گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد نیازمند 65 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ارزی و 3400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی در یک سال هستیم.

فرصت جام جهانی برای اقتصاداستان‌های جنوبی/خوزستان برنامه‌ای ندارد

فصل تجارت - اهواز - جام جهانی در کنار اهمیتی که در بخش ورزش دارد ظرفیت‌های بی‌نظیر اقتصادی ایجاد می‌کند که کشورهای مختلف در رقابت برای تصاحب این فرصت‌ها هستند و در این میان نقش ایران کم‌رنگ است.

تغییرات جدید در نحوه امهال تسهیلات

فصل تجارت - مدیر مبارزه با پولشویی و تطبیق قوانین صندوق توسعه ملی گفت: اعمال تغییرات جدید در نحوه امهال تسهیلات برای طرح‌ها و پروژه‌های در حال انجام، رها شده و به بهره‌برداری رسیده و چگونگی سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از تحولات جدید صندوق توسعه ملی است که در جلسه امروز درباره آن تصمیم‌گیری شد.

رشد خیره‌ کننده درآمد مالیاتی هم‌زمان با کاهش مالیات تولید

فصل تجارت - رییس گروه برنامه‌ریزی و آمارهای سازمان امور مالیاتی کشور از شکسته شدن رکورد 10ساله وصول درآمدهای مالیاتی در دولت سیزدهم با توجه به کاهش 5 درصدی مالیات بخش تولید خبر داد و گفت: با شناسایی فرارهای مالیاتی 231 هزار میلیارد تومان درآمد از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه وصول شد.

تلاش دشمن برای القای حس ناامنی اقتصادی در ‌کشور/ هدف غرب پرریسک جلوه‌دادن ‌‌سرمایه‌گذاری‌ در ایران‌ است

فصل تجارت - یک فعال اقتصادی گفت: برخی رسانه‌های خارجی وجهه ایران را نزد جهانیان خراب و احساس ناامنی در ایران القاء می‌کنند و می‌خواهند نشان دهند ایران برای سرمایه‌گذاری ناامن، پرریسک و همراه خطر است تا هزینه سرمایه‌گذاری و تجارت در کشور ما بالا برود.

ریزش جهانی دلار نزدیک است؟

فصل تجارت - بانک خلق چین از بانک‌های دولتی بزرگ خواسته است تا با برداشت یوان فراساحلی که علیرغم مداخله قبلی به کاهش ادامه می‌دهد، برای نزول دارایی دلار آماده شوند.

ادامه کاهش قیمت ها در بورس

فصل تجارت - شاخص کل بورس در دومین روز کاری هفته، روند کاهشی داشت و با افت حدود 8800 واحدی به یک میلیون و 322 هزار واحد رسید.

بیش از 90 درصد چک‌ها وصول شد

فصل تجارت - در مرداد امسال حدود 7.1 میلیون فقره چک مبادله‌ شد که 90.9 درصد این چک‌ها وصول شده است.

آماده شدن لایحه بودجه تا 2 ماه آینده/ افزایش حقوق‌ها در دستور کار

فصل تجارت - ساختار و مبانی اقتصادی بخشنامه بودجه 1402 و جهت‌گیری‌های اصلی منابع و مصارف بودجه سال آینده در نشستی با حضور جمعی از معاونان و مدیران ستادی و استانی سازمان برنامه و بودجه کشور، تشریح و بررسی شد.

‌افزایش ریسک سرمایه‌گذاری نتیجه آشوب در کشور‌/ مسیر توسعه از هرج‌‌و‌مرج نمی‌گذرد

فصل تجارت - یک اقتصاددان گفت: افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در ایران از مسیر بی‌ثباتی و ناآرامی و از طریق دو شاخص اقتصادی و روانی در دستور کار برخی کشورهای رقیب است.

کاهش مراودات اقتصادی‌‌ کشور با شکل‌گیری هر اغتشاش/‌ ناامنی اجتماعی سفره مردم را کوچک‌ می‌کند‌

فصل تجارت - رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با اشاره به تاثیر اغتشاشات در کاهش مراودات و سیاست‌های صادرات و واردات کشور، گفت: مواردی را سراغ داریم که برخی کشورها محموله‌های غذایی ما را پس از وقوع آشوب‌های خیابانی ارسال نکرده‌اند و یک‌طرفه قرادادها را لغو کردند.

نقدینگی جذب شده از طریق انتشار اوراق، منفی شد

فصل تجارت - خزانه داری کل کشور در مقابل انتشار 50 هزار و 303 میلیارد تومان اوراق از ابتدای سال تا هفته نخست مهر ماه، مبلغ 93 هزار و 146 میلیارد تومان برای تسویه اصل و سود اوراق امسال پرداخت کرده و بر این اساس مجموع نقدینگی جذب شده توسط دولت از طریق انتشار اوراق نقدی، منفی است.

جهش 70 درصدی فروش خودروهای برقی

فصل تجارت - مدیر مالی این خودروساز گفت: بی‌ام‌و انتظار دارد که تحویل جهانی خودروهای تمام الکتریکی خود در سال آینده بیش از 70 درصد افزایش یابد زیرا تقاضا همچنان قوی است.

آزادسازی میلیاردها دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران

فصل تجارت - طی هفته‌های اخیر مذاکرات فشرده‌ای با وساطت یکی از کشورهای منطقه درباره آزادسازی هم‌زمان زندانیان ایران و آمریکا انجام و میلیاردها دلار از منابع ارزی مسدود شده کشورمان نیز در این چارچوب در شرف آزادسازی است.

پایان دور باطل فرار سرمایه‌گذار از مازندران با اراده دولت

فصل تجارت - ساری - کاغذبازی‌ اداری، زمان‌بر شدن اعطای مجوز و نبود ادبیات و اخلاق حرفه‌ای در برخی از دستگاه‌های اجرایی در سال‌های گذشته از دلایل بی‌رغبتی فعالان اقتصادی برای اجرای طرح‌های سرمایه گذاری در مازندران بوده که با اراده دولت و راه اندازی پنجره واحد حمایت از بخش خصوصی این معضل اساسی در حال برچیده شدن است.

خداحافظی با دوران کارت به کارت!

فصل تجارت - پس از آنکه گام نخست قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان برداشته و دستگاه‌های کارتخوان ساماندهی شدند، بسیاری از فعالان اقتصادی برای فرار از مالیات، کارت به کارت را جایگزین پرداخت از طریق دستگاه پوز کردند اما به نظر می رسد با تفکیک حساب‌های تجاری از حساب‌های شخصی، زمان خداحافظی با دوران کارت به کارت فرا رسیده است.

افزایش ظرفیت حمایت از گزارشگران فساد به‌زودی

فصل تجارت - رئیس مرکز بازرسی وزارت اقتصاد با بیان اینکه در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک ظرفیت‌های لازم برای حمایت از گزارشگران فساد را افزایش دهیم، گفت: یکی از مدیران ارشد اقداماتی را علیه یکی از گزارشگران فساد انجام داده بود که به همین دلیل برکنار شد.

در سفر وزیر اقتصاد به استان خراسان رضوی چه گذشت؟

فصل تجارت - وزیر امور اقتصادی و دارایی در هفته گذشته با سفر به خراسان رضوی با فعالان اقتصادی دیدار کرد که در طی این سفر، خبر خوش حذف کارمزد وام‌های 10 میلیون تومانی در بانک‌های قرض الحسنه در آینده نزدیک اعلام شد.

مهلت یک ماهه آزادسازی وثیقه سهام شرکت‌های دولتی

فصل تجارت - وزیر اقتصاد گفت: بر اساس تصویب شورایعالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، شرکت های دولتی که سهام آنها در وثیقه بانکهاست، یک ماه مهلت دارند تا آن را با وثایق دیگری جابجا کنند و سهام مربوطه برای واگذاری، آزاد شود.

افزایش ظرفیتِ حمایت از گزارشگران فساد به زودی

فصل تجارت - رئیس مرکز بازرسی وزارت اقتصاد با بیان اینکه در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک ظرفیت‌های لازم برای حمایت از گزارشگران فساد را افزایش دهیم، گفت: یکی از مدیران ارشد اقداماتی را علیه یکی از گزارشگران فساد انجام داده بود که به همین دلیل برکنار شد.

مسیر مهار تورم از کنترل ترازنامه بانک‌ها می‌گذرد/ 3 اثر منفی افزایش نرخ سود بانکی برای اقتصاد ایران

فصل تجارت - معاون اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس تشدید ناترازی بانک‌ها، افزایش هزینه تامین کسری بودجه دولت و کاهش حاشیه سود بنگاه‌ها را آثار مخرب افزایش نرخ سود بانکی در مقطع فعلی دانست و گفت: راه مهار تورم از کنترل ترازنامه بانک‌ها می‌گذرد.

یورو بی مشتری ماند

فصل تجارت - از مجموع یک میلیارد و 25 میلیون یورو ارز عرضه شده در سامانه نیما (حواله) تا ساعت 15:30 امروز (شنبه) فقط معادل 218 میلیون یورو معامله شد.

نرخ معاملات صرافی ها در بازار متشکل ارزی منتشر می شود

فصل تجارت - صرافی های دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی از یازدهم مهرماه 1401 موظفند نرخ های خرید و فروش ارز را علاوه بر تابلوی صرافی در درگاه یکپارچه اعلام نرخ ارز نیز درج  کنند و فهرست نرخ های اعلامی در وبگاه رسمی بازار متشکل ارز ایران منتشر خواهد شد.

نرخ معاملات ارز در صرافی ها در بازار متشکل ارزی اعلام می شود

فصل تجارت - صرافی های دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی از یازدهم مهرماه 1401 موظفند نرخ های خرید و فروش ارز را علاوه بر تابلوی صرافی در درگاه یکپارچه اعلام نرخ ارز نیز درج  کنند و فهرست نرخ های اعلامی در وبگاه رسمی بازار متشکل ارز ایران منتشر خواهد شد.

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.