اقتصاد جهان

آژانس‌ هوایی فدرال روسیه: روسیه از سازمان جهانی هوانوردی خارج نشده است

فصل تجارت - آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه تأیید کرد که روسیه همچنان عضو سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) است و به عنوان بخشی از این سازمان به کار خود ادامه می‌دهد.

افزایش مخفیانه قیمت انرژی در ترکیه

فصل تجارت - شرکت «بوتاش» ترکیه اعلام کرد، روش محاسبه (هزینه) گاز طبیعی مورد استفاده سایت‌های صنعتی را تغییر داده است و به سوی قیمت‌گذاری مبتنی بر بازار پیش می‌رود که از نظر فعالان بازار این اقدام به منزله «افزایش مخفیانه قیمت‌ها» است.

16 هزار فروشگاه در آلمان یک قدم تا ورشکستگی

فصل تجارت - از آنجا که هزینه تامین انرژی در آلمان از ابتدای سال جاری 2.5 برابر شده، هزاران فروشگاه در این کشور به مرز ورشکستگی رسیده‌اند.

کاهش 25 درصدی ارسال گاز روسیه به اروپا از خط لوله «ترک‌استریم»

فصل تجارت - به گزارش فصل تجارت به نقل از راشاتودی، جریان گاز روسیه به اتحادیه اروپا از طریق خط لوله «ترک‌استریم» در پایان ماه سپتامبر نسبت به پایان ماه آگوست یک چهارم کمتر شده است.

صادرات گاز روسیه به ایتالیا متوقف شد

فصل تجارت - شرکت انی ایتالیا اعلام کرد که به خاطر عدم امکان انتقال گاز به ایتالیا از طریق اتریش صادرات گاز روسیه به این کشور متوقف می‌شود.

فدرال رزرو دنبال کاهش نرخ تورم تا پایان سال جاری

فصل تجارت - مقامات فدرال رزرو شروع به ارائه دیدگاه‌های متفاوتی در مورد سرعت بالا بردن نرخ‌های بهره در عین متعادل کردن تورم شدید و افزایش فشار در بازارهای مالی کرده اند.

برنامه‌ریزی برای رساندن گاز آذربایجان به جنوب‌شرق اروپا‌/ آیا یک میلیارد مترمکعب گاز‌ مشکل اروپا را حل می‌کند‌

فصل تجارت - در حالی که صادرات سالانه 55 میلیارد مترمکعب گاز روسیه به اروپا، پس از بالا گرفتن تنش به شدت کاهش یافته، قرار است با ساخت یک خط لوله، یک میلیارد مترمکعب گاز آذربایجان به اروپا برسد.

عراق چقدر ارز خارجی دارد

فصل تجارت - منابع عراقی گزارش دادند که میزان ذخایرارز خارجی این کشور به بالاترین میزان در 75 سال گذشته رسیده است.

آمریکا زن و بچه مقامات روسی را تحریم کرد

فصل تجارت - دولت آمریکا رئیس کل بانک مرکزی روسیه را به همراه تعدادی از زن و فرزندان مقامات این کشور در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

آسوشیتدپرس: نشانه‌های رکود در اقتصاد آمریکا به وضوح مشاهده می شود

فصل تجارت - آسوشیتدپرس نوشت، به نظر می‌رسد که نشانه‌های رکود در اقتصاد ایالات متحده، پس از انقباض آن در نیمه اول سال 2022 و نگرانی‌های فزاینده از رشد منفی اقتصاد در سطحی گسترده در این کشور، به وضوح در حال مشاهده است.

تصمیم گیری برای کاهش تولید 500 تا یک میلیون بشکه ای نفت

فصل تجارت - منابع آگاه در در ائتلاف اوپک پلاس به رویترز گفتند که رایزنی‌های اعضای اوپک پلاس در خصوص کاهش سطح تولید در نشست پنجم اکتبر بر کاهش بین 500 هزار تا یک میلیون بشکه در روز متمرکز شده است.

افزایش قیمت گاز در اروپا

فصل تجارت - قیمت گاز در معاملات روز پنجشنبه اروپا افزایش یافت و قراردادهای آتی سوخت آبی بالای دو هزار دلار برای هر هزار مترمکعب معامله شد.

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.