تولید و تجارت

افزایش 20 درصدی میزان صادرات کشور نسبت به سال گذشته

فصل تجارت - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش 20 درصدی میزان صادرات کشور نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: به جز سه صنعت، سایر صنایع از رشد مثبتی برخوردارند.

خودروسازان در نیمه دوم سال ماهانه یکصد هزار خودرو عرضه می‌کنند

فصل تجارت - معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به برنامه افزایش تولید در 6 ماهه دوم سال خودروسازان در نیمه دوم سال در هر ماه یکصد هزار دستگاه خودرو عرضه می‌کنند.

اختصاص یارانه برای اجرای الگوی کشت در کشور/ کاهش جذابیت کشت محصولات آب‌بر با افزایش عوارض صادراتی

فصل تجارت - وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه از نظر دانش و فناوری توان اجرای الگوی کشت در کشور را داریم، گفت: ایجاد مطلوبیت و تخصیص یارانه کشت از طریق تبصره 14 قانون بودجه کشور به کشاورزان از راه‌های اجرایی شدن الگوی کشت است.

مرغ های گوشتی نهایتا تا 45 روزگی باید وارد بازار شوند

فصل تجارت - معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: تولیدکنندگان طیور گوشتی برای برخورداری از خدمات دولتی باید حداکثر تا 45 روزگی طیور مرغداری ها را به صورت کامل تخلیه و مرغ زنده را به بازار عرضه کنند.

تولید خودروی سمند در تبریز متوقف شد

فصل تجارت - تبریز- مراسم ویژه پایان تولید خودرو سمند معمولی و ال ایکس و پژو 405 در سایت ایران‌ خودرو تبریز با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌ خودرو و استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.

داخلی‌سازی هایما، فیدلیتی، دیگنیتی و ریسپکت چقدر است؟

فصل تجارت - بر اساس آخرین بخشنامه مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت به گمرک، میزان داخلی‌سازی محصولات خانواده هایما و محصولات جدید گروه خودروسازی بهمن‌موتور شامل فیدلیتی، دیگنیتی و ریسپکت مشخص شده که بر اساس آن، بیشترین میزان داخلی‌سازی متعلق به هایما S7 معادل 31.63 درصد و کمترین میزان داخلی‌سازی متعلق به ریسپکت معادل 10.54 درصد است.

داخلی‌سازی بالغ بر 10 تا 31 درصدی هایماها و محصولات جدید بهمن‌موتور

فصل تجارت - بر اساس آخرین بخشنامه مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت به گمرک، میزان داخلی‌سازی محصولات خانواده هایما و محصولات (به‌نسبت) جدید گروه خودروسازی بهمن‌موتور شامل فیدلیتی، دیگنیتی و ریسپکت مشخص شده که بر اساس آن، بیشترین میزان داخلی‌سازی متعلق به هایما S7 معادل 31.63 درصد و کمترین میزان داخلی‌سازی متعلق به ریسپکت معادل 10.54 درصد است.

تهدید امنیت غذایی مردم توسط اغتشاشگران‌

فصل تجارت - رئیس شورای تامین دام کشور با اشاره به تأثیر ناامنی اقتصادی بر مراودات تجاری با کشورها، گفت: عده ای که در جامعه دست به اقدامات هنجارشکنانه می‌زنند و آشوبگری می‌کنند، درواقع با امنیت غذایی مردم بازی می‌کنند.

چرا برندهای ایرانی در جهان مشهور نیستند؟

فصل تجارت - عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید سیاست تمرکز بر تولید همه کالاها با هر کیفیتی و تلاش جهت صادرات آنها و جلوگیری از واردات اقلام مورد نیاز کشور، در کنار شرایط تحریمی و مسائل بین‌المللی، به دلیل کیفیت پایین برخی از محصولات تولید داخلی همراه با بسته‌بندی بی‌کیفیت و سیاست‌های نادرست بازگشت ارز حاصل از صادرات، مانع از صادرات پایدار و ارزش‌آفرین شده است. با این سیاست‌ها حتی قادر نبوده‌ایم یک برند جهانی شناخته شده به منطقه معرفی کنیم.

آتش نشانی فرودگاهی یک امر حاکمیتی است

فصل تجارت - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: آتش نشانی فرودگاهی یک امر حاکمیتی بوده و به هیچ عنوان قابلیت ورود بخش خصوصی به این حوزه وجود ندارد.

ضرورت اتخاذ تصمیم فوری برای جابه جایی واحدهای در معرض خطر مسجدسلیمان

فصل تجارت - معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از شهرهای مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا گفت: زیست انسانی در برخی از مناطق شهرستان مسجدسلیمان هم به لحاظ توپوگرافی و شیب‌های تندی که وجود دارد و هم به لحاظ آلودگی مناطق به نفت و گاز، ناممکن شده و باید هر چه سریعتر برای جابجایی این مناطق تصمیم‌گیری شود.

بارگیری 5 قطار باری از مبدا روسیه برای عبور از مسیر ایران

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به ورود دو قطار باری فله‌بر از مبدا روسیه به ایران گفت:‌ حدود 5 قطار دیگر نیز از روسیه بارگیری شده و در مسیر ایران در حال سیر است که این موضوع نویدبخش ترانزیتی پیوسته برای کشورمان خواهد بود.

ضرورت اصلاح راهکارهای تامین آب برای بهره‌برداری از باران‌های سیل‌آسا

فصل تجارت - رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: با توجه به رخداد تغییر اقلیم و افزایش بارش‌های پر حجم در مدت کوتاه، استراتژی‌های تامین آب کشور باید اصلاح شود تا بتوان بخش زیادی از آب شیرین ناشی از این بارش‌ها را جمع‌آوری و ذخیره کرد.

پرداخت مبلغ 48 هزار و 427 میلیارد ریال تسهیلات کمک ودیعه مسکن

فصل تجارت - مقاوم‌سازی بیمارستان ساری با 400 هزار دلار، امضای تفاهم‌نامه مشترک با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ساخت مسکن، تکمیل بسته جامع تشویقی نوسازی بافت فرسوده با امکان تهاتر زمین، و بهره‌برداری از 2 هزار واحد مسکن شهری بنیاد ساخت در آذرماه بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.

فروش مرغ بالاتر از 60 هزار تومان تخلف است

فصل تجارت - چند هفته‌ای می‌شود که قیمت مرغ گرم به صورت غیررسمی افزایش یافته است و حدود 5 تا 10 هزار تومان گرانتر از نرخ مصوب به دست مصرف کنندگان می رسد. این در حالی است که به گفته اتحادیه مرغداران، فروش مرغ بالاتر نرخ مصوب تخلف است.

پاک مهر: چرا طرح اسقاط خودروها اجرا نمی شود؟

فصل تجارت - نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با عدم اجرای طرح اسقاط خودروها به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد و گفت: علیرغم اینکه این موضوع در شورای هماهنگی سران قوا مصوب شده، اما رانندگان معترض هستند.

افت و خیز صدور مجوزهای معدنی و اشتغال در معادن

فصل تجارت - بر اساس آمار وزارت صمت از عملکرد چهار ماهه در حوزه صدور مجوزهای معدنی و اشتغال در معادن، صدور پروانه بهره‌برداری و گواهی کشف نشان می دهد که برخی حوزه‌ها با رشد و برخی با روند نزولی همراه بوده است.

وزارت صمت به‌تنهایی درباره واردات خودرو  تصمیم‌گیری نمی‌کند

فصل تجارت - وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: موضوع واردات خودرو مساله ای نیست که وزارت صمت بخواهد به تنهایی درباره آن تصمیم‌گیری کند و نظر نمایندگان مجلس نیز در این خصوص که باید متناسب با نیاز مردم انجام شود، درست است.

کاهش 15 درصدی تولید پسته در شهرستان سبزوار

فصل تجارت - سبزوار ـ مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی سبزوار گفت: خشکسالی و شرایط اقلیمی نامناسب در سال زراعی گذشته سبب کاهش 15 درصدی تولید محصول پسته شهرستان سبزوار نسبت به سال گذشته شده است.

برنامه‌های وزارت صمت برای بهبود کیفیت تولید خودرو

فصل تجارت - وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: این وزارتخانه با افزایش کیفیت محصولات جاری، افزایش تولید محصولات مربوط به پلتفرم‌های جدیدتر و توسعه پلتفرم‌های جدید اقتصادی برای عموم اقشار مردم، به دنبال افزایش کیفیت تولید خودرو است.

اروپا همیشه خواهان گاز ایران بوده است

فصل تجارت - عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید اروپا همواره روی گاز ایران به عنوان یکی از گزینه‌های خود برای تامین نیازهایش حساب باز کرده و ما باید تصمیم بگیریم که با این تقاضا چطور رفتار کنیم.

آماده شدن لایحه بودجه تا 2 ماه آینده

فصل تجارت - ساختار و مبانی اقتصادی بخشنامه بودجه 1402 و جهت‌گیری‌های اصلی منابع و مصارف بودجه سال آینده در نشستی با حضور جمعی از معاونان و مدیران ستادی و استانی سازمان برنامه و بودجه کشور، تشریح و بررسی شد.

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.