اقتصاد

متقاضیان مزایده خودروهای تملیکی، مراقب فریب کلاهبرداران باشند/اعلام اسامی برندگان مزایده در 16 مهر

فصل تجارت - رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از متقاضیان شرکت در مزایده 1062 خودرو تملیکی خواست تا فریب کلاهبردارانی که وعده برنده شدن تضمینی در مزایده می‌دهند را نخورند و اعلام کرد: برندگان مزایده روز 16 مهرماه اعلام می‌شوند.

فریب کلاهبرداران را نخورید/ اعلام برندگان مزایده در 16 مهر

فصل تجارت - رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ضمن تاکید بر اینکه متقاضیان شرکت در مزایده 1062 خودرو تملیکی فریب کلاهبردارانی که وعده برنده شدن تضمینی در مزایده می‌دهند را نخورند، گفت: برندگان مزایده روز شنبه (16 مهر ماه) اعلام می‌شوند.

تحمیل ناامنی اقتصادی هدف پشت پرده اغتشاشات اخیر/ تلاش دشمن برای مقابله با سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

فصل تجارت - عضو هیات علمی دانشگاه گفت: دشمنان در خارج از کشور و عناصر وابسته آنها در داخل از هر اتفاق و رخداد در کشور سوء استفاده می‌کنند و به دنبال بر هم زدن آرامش اقتصادی و مقابله با سرمایه‌گذاری خارجی در ایران هستند.

آژانس‌ هوایی فدرال روسیه: روسیه از سازمان جهانی هوانوردی خارج نشده است

فصل تجارت - آژانس حمل و نقل هوایی فدرال روسیه تأیید کرد که روسیه همچنان عضو سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) است و به عنوان بخشی از این سازمان به کار خود ادامه می‌دهد.

افزایش مخفیانه قیمت انرژی در ترکیه

فصل تجارت - شرکت «بوتاش» ترکیه اعلام کرد، روش محاسبه (هزینه) گاز طبیعی مورد استفاده سایت‌های صنعتی را تغییر داده است و به سوی قیمت‌گذاری مبتنی بر بازار پیش می‌رود که از نظر فعالان بازار این اقدام به منزله «افزایش مخفیانه قیمت‌ها» است.

ا‌لزامات تحقق رشد اقتصادی 8 درصد‌ی/‌ تحمیل هزینه‌های بی‌ثباتی اقتصاد‌ از سوی آشوبگران به مردم

فصل تجارت - یک کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه امنیت اقتصادی موجب جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌شود، گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد نیازمند 65 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ارزی و 3400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی در یک سال هستیم.

ا‌لزامات تحقق رشد اقتصادی 8 درصد‌/‌ تحمیل هزینه‌های بی‌ثباتی اقتصاد‌ از سوی آشوبگران به مردم

فصل تجارت - یک کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه امنیت اقتصادی موجب جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌شود، گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد نیازمند 65 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ارزی و 3400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی در یک سال هستیم.

فرصت جام جهانی برای اقتصاداستان‌های جنوبی/خوزستان برنامه‌ای ندارد

فصل تجارت - اهواز - جام جهانی در کنار اهمیتی که در بخش ورزش دارد ظرفیت‌های بی‌نظیر اقتصادی ایجاد می‌کند که کشورهای مختلف در رقابت برای تصاحب این فرصت‌ها هستند و در این میان نقش ایران کم‌رنگ است.

تغییرات جدید در نحوه امهال تسهیلات

فصل تجارت - مدیر مبارزه با پولشویی و تطبیق قوانین صندوق توسعه ملی گفت: اعمال تغییرات جدید در نحوه امهال تسهیلات برای طرح‌ها و پروژه‌های در حال انجام، رها شده و به بهره‌برداری رسیده و چگونگی سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از تحولات جدید صندوق توسعه ملی است که در جلسه امروز درباره آن تصمیم‌گیری شد.

رشد خیره‌ کننده درآمد مالیاتی هم‌زمان با کاهش مالیات تولید

فصل تجارت - رییس گروه برنامه‌ریزی و آمارهای سازمان امور مالیاتی کشور از شکسته شدن رکورد 10ساله وصول درآمدهای مالیاتی در دولت سیزدهم با توجه به کاهش 5 درصدی مالیات بخش تولید خبر داد و گفت: با شناسایی فرارهای مالیاتی 231 هزار میلیارد تومان درآمد از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه وصول شد.

تلاش دشمن برای القای حس ناامنی اقتصادی در ‌کشور/ هدف غرب پرریسک جلوه‌دادن ‌‌سرمایه‌گذاری‌ در ایران‌ است

فصل تجارت - یک فعال اقتصادی گفت: برخی رسانه‌های خارجی وجهه ایران را نزد جهانیان خراب و احساس ناامنی در ایران القاء می‌کنند و می‌خواهند نشان دهند ایران برای سرمایه‌گذاری ناامن، پرریسک و همراه خطر است تا هزینه سرمایه‌گذاری و تجارت در کشور ما بالا برود.

ریزش جهانی دلار نزدیک است؟

فصل تجارت - بانک خلق چین از بانک‌های دولتی بزرگ خواسته است تا با برداشت یوان فراساحلی که علیرغم مداخله قبلی به کاهش ادامه می‌دهد، برای نزول دارایی دلار آماده شوند.

ادامه کاهش قیمت ها در بورس

فصل تجارت - شاخص کل بورس در دومین روز کاری هفته، روند کاهشی داشت و با افت حدود 8800 واحدی به یک میلیون و 322 هزار واحد رسید.

بیش از 90 درصد چک‌ها وصول شد

فصل تجارت - در مرداد امسال حدود 7.1 میلیون فقره چک مبادله‌ شد که 90.9 درصد این چک‌ها وصول شده است.

آماده شدن لایحه بودجه تا 2 ماه آینده/ افزایش حقوق‌ها در دستور کار

فصل تجارت - ساختار و مبانی اقتصادی بخشنامه بودجه 1402 و جهت‌گیری‌های اصلی منابع و مصارف بودجه سال آینده در نشستی با حضور جمعی از معاونان و مدیران ستادی و استانی سازمان برنامه و بودجه کشور، تشریح و بررسی شد.

16 هزار فروشگاه در آلمان یک قدم تا ورشکستگی

فصل تجارت - از آنجا که هزینه تامین انرژی در آلمان از ابتدای سال جاری 2.5 برابر شده، هزاران فروشگاه در این کشور به مرز ورشکستگی رسیده‌اند.

‌افزایش ریسک سرمایه‌گذاری نتیجه آشوب در کشور‌/ مسیر توسعه از هرج‌‌و‌مرج نمی‌گذرد

فصل تجارت - یک اقتصاددان گفت: افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در ایران از مسیر بی‌ثباتی و ناآرامی و از طریق دو شاخص اقتصادی و روانی در دستور کار برخی کشورهای رقیب است.

کاهش 25 درصدی ارسال گاز روسیه به اروپا از خط لوله «ترک‌استریم»

فصل تجارت - به گزارش فصل تجارت به نقل از راشاتودی، جریان گاز روسیه به اتحادیه اروپا از طریق خط لوله «ترک‌استریم» در پایان ماه سپتامبر نسبت به پایان ماه آگوست یک چهارم کمتر شده است.

صادرات گاز روسیه به ایتالیا متوقف شد

فصل تجارت - شرکت انی ایتالیا اعلام کرد که به خاطر عدم امکان انتقال گاز به ایتالیا از طریق اتریش صادرات گاز روسیه به این کشور متوقف می‌شود.

کاهش مراودات اقتصادی‌‌ کشور با شکل‌گیری هر اغتشاش/‌ ناامنی اجتماعی سفره مردم را کوچک‌ می‌کند‌

فصل تجارت - رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با اشاره به تاثیر اغتشاشات در کاهش مراودات و سیاست‌های صادرات و واردات کشور، گفت: مواردی را سراغ داریم که برخی کشورها محموله‌های غذایی ما را پس از وقوع آشوب‌های خیابانی ارسال نکرده‌اند و یک‌طرفه قرادادها را لغو کردند.

فدرال رزرو دنبال کاهش نرخ تورم تا پایان سال جاری

فصل تجارت - مقامات فدرال رزرو شروع به ارائه دیدگاه‌های متفاوتی در مورد سرعت بالا بردن نرخ‌های بهره در عین متعادل کردن تورم شدید و افزایش فشار در بازارهای مالی کرده اند.

نقدینگی جذب شده از طریق انتشار اوراق، منفی شد

فصل تجارت - خزانه داری کل کشور در مقابل انتشار 50 هزار و 303 میلیارد تومان اوراق از ابتدای سال تا هفته نخست مهر ماه، مبلغ 93 هزار و 146 میلیارد تومان برای تسویه اصل و سود اوراق امسال پرداخت کرده و بر این اساس مجموع نقدینگی جذب شده توسط دولت از طریق انتشار اوراق نقدی، منفی است.

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.