نفت و انرژی

صادرات نفت بدون وقفه در حال انجام است

فصل تجارت - وزیر نفت گفت: صادرات نفت خام، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی کشورمان بدون هیچ‌گونه مشکلی در حال انجام است.

درخواست دولت از مجلس برای تسریع در احیای ستاد آب کشور

فصل تجارت - هیات وزیران در جلسه امروز خود از مجلس خواست تا لایحه اصلاح ماده (27) قانون احکام دائمی کشور درباره تجدید سازمان و ساختار ستاد آب کشور را مجدداً در دستور کار خود قرار دهد.

وزیر نیرو به سوالات نمایندگان مجلس در کمیسیون انرژی پاسخ داد

فصل تجارت - وزیر نیرو با حضور در کمیسیون انرژی به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت نیروگاه بادی «میل نادر»، واگذاری نیروگاه‌ها، قطعی برق صنایع و انتقال آب پاسخ داد.

اوج‌گیری دوباره قیمت نفت از ماه‌های آتی

فصل تجارت - در شرایطی که کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند قیمت نفت در ماه سپتامبر افزایشی خواهد بود، اما با افول قیمت در این ماه مواجه شدیم. با این حال برخی کارشناسان معتقدند که وضع فعلی قیمت‌ها پایدار نبوده و شاهد صعود مجدد قیمت نفت خواهیم بود.

26 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز پیش‌بینی شده است

فصل تجارت - وزیر نفت گفت: بر اساس بند «الف» تبصره 14 قانون بودجه سال 1401 مبلغ 26 هزار میلیارد تومان بیش از یک میلیارد دلار جهت سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز ایران پیش‌بینی شده است.

آغاز فعالیت یک خط لوله غیرروسی جدید در اروپا

فصل تجارت - یونان و بلغارستان فعالیت تجاری یک خط لوله گازی را آغاز کردند که به کاهش وابستگی جنوب شرقی اروپا به گاز روسیه کمک کرده و امنیت انرژی این منطقه را تقویت می کند.

1000 میلیارد پاداش خوش مصرفی به مشترکان داده شد

فصل تجارت - سخنگوی صنعت برق گفت: در راستای سیاست‌های مدیریت مصرف تا پایان شهریورماه ١٠٠٠ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی به مشترکان صنعت برق داده شد.

حاجی بابایی: وزیر نیرو به کار خود بپردازد و مشکل آب همدان را برطرف کند

فصل تجارت - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از وزیر نیرو به دلیل بیان اخباری غیر واقعی، تاکید کرد: از آقای محرابیان خواهش می‌کنم که به کار خود بپردازد و از بیان اخبار غیر واقعی خودداری و مشکل این استان را برای همیشه برطرف کند.

حاجی بابایی: وزیر نیرو مشکل آب همدان را برای همیشه برطرف کند

فصل تجارت - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از وزیر نیرو تاکید کرد: از آقای محرابیان خواهش می‌کنم که به کار خود بپردازد و از بیان اخبار غیر واقعی خودداری و مشکل این استان را برای همیشه برطرف کند.

روسیه نفت خود را کجا خواهد فروخت؟

فصل تجارت - قیمت نفت بین نگرانی‌ها نسبت به رکود و افت تقاضا و ادامه محدودیت عرضه، گیر کرده است اما بسیاری در صنعت نفت نگران هستند کمبود عرضه با اجرای ممنوعیت اتحادیه اروپا برای واردات نفت روسیه در دسامبر و اجرای ممنوعیت مشابه برای واردات فرآورده‌های نفتی روسیه در فوریه سال 2023، تشدید شود.

گاز فروش نرفته روسیه زیر زمین ماند

فصل تجارت - تاثیر اقتصادی قطع عرضه گاز روسیه، موضوع اصلی محافل سیاسی اروپاست اما نگرانی‌هایی نسبت به پیامدهای زیست محیطی هم وجود دارد.

پیش‌بینی وضعیت بارندگی‌ها در فصل پاییز/ مردم صرفه‌جویی در مصرف آب را جدی بگیرند

فصل تجارت - پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور برای سال آبی جدید (اول مهر 1401 تا آخر شهریور 1402) نشان از آن دارد که تا انتهای پاییز انتظار وضعیت بارش‌های خوب را نباید داشت و با توجه به اثری که کاهش بارش‌ها بر حجم مخازن سدها دارد، شرکت آب و فاضلاب به شهروندان توصیه کرد که صرفه‌جویی در مصرف را جدی بگیرند.

خورشیدی‌ها تا کجا پیش رفتند؟

فصل تجارت - ایران با داشتن 300 روز آفتابی و برخورداری از بادهای موسمی مناسب، یکی از کشورهای مستعد برای بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر است؛ این در حالی است که همچنان 90 درصد تامین برق کشور را نیروگاه‌های حرارتی برعهده دارند.

شفافیت صنعت نفت در دولت سیزدهم کلید خورد

فصل تجارت - شفافیت دستگاه‌های دولتی از موضوع‌هایی که درسال‌های اخیر با جدیت دنبال می‌شود،موضوعی که برای بهبود شرایط کسب‌وکارها و صدور مجوزبرای آنها،دسترسی آزاد به اطلاعات و دیگر مسائل مرتبط حیاتی است.

گام‌های پرشتاب صنعت نفت دولت سیزدهم در مسیر شفافیت

فصل تجارت - شفافیت دستگاه‌های دولتی از موضوع‌هایی بوده که در سال‌های اخیر با جدیت دنبال می‌شود، موضوعی که برای بهبود شرایط کسب‌وکارها و صدور مجوز برای آنها، دسترسی آزاد به اطلاعات و دیگر مسائل مرتبط حیاتی و لازم است.

26 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های گازی اولویت‌دار تخصیص یافت

فصل تجارت - کمیته رسیدگی به طرح‌های جدید سرمایه گذاری وزارت نفت در بخش گاز پس از بحث و بررسی با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار معادل 26 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های مذکور موافقت کرد.

افزایش 5.5 درصدی انتقال فرآورده‌های نفتی با خط لوله در سال جاری

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات ایران با اشاره به اینکه در 6 ماه اول سال گذشته 33 میلیارد لیتر نفت خام و 30 میلیارد لیتر فراورده از طریق خط لوله منتقل شده است، گفت: در 6 ماه اول امسال 34.5 میلیارد لیتر نفت خام و 31.7 میلیارد لیتر فرآورده از طریق خط لوله منتقل شده است.

آبرسانی به 34 روستای شهرستان لالی

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از آبرسانی به 34 روستای شهرستان لالی با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد.

راهی هموار برای نفت ایران

فصل تجارت - یک کارشناس ارشد حوزه انرژی معتقد است در شرایط فعلی و با وجود تحریم‌ها در حوزه انرژی، انجام مذاکرات با کشورهایی مانند ژاپن موجب شود تا درصورت وقوع توافق برجام با وجود زیرساخت‌های مناسب، کار با حداکثر ظرفیت آغاز شود.

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.